Figurky z PAPER-REPLICA

Vaše bláznivé modely a „šílenosti“ - samozřejmě z papíru
Odpovědět
Listy
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 12.4.2012 20:32

Figurky z PAPER-REPLICA

Příspěvek od Listy »

Možná to taky znáte. Člověk občas narazí na něco tak něco tak lákavého a (v tom nejlepším slova smyslu) roztomile blbého, že prostě neodolá a musí si to slepit, ačkoli je ta věc na míle vzdálena všemu, čemu se až doposud věnoval. Takže když jsem při prohlížení nejrůznějších freedownloadů narazil na stránkách http://www.paper-replika.com na vystřihovánku figurky amerického výsadkáře z druhé světové války zpozorněl jsem. A když jsem pak podle popisku na podstavci zjistil, že oním zpodobněným paragánem není nikdo jiný, než seržant William J. Guarnere z legendami opředené roty E 506. praporu 101. paradesantní divize (opravdu se mezi čtenáři najde někdo, komu nic neříká Bratrstvo neohrožených?), bylo o tom, čím strávím pár posledních prázdninových dnů rozhodnuto.

Obrázek

Díly jsem nechal vytisknout na klasickou čtvrtku. Jediným „tunningem“ bylo odříznutí všech chlopní a lepení všech dílů natupo, většinou řídkým HERKULESEM, drobné díly vteřiňákem. Retuš vodovkami:

Obrázek

V podstatě se jedná jen o spoustu větších či menších krabiček. Jediným náročnějším kusem je přilba:

Obrázek

Téda… fakt to neměli kluci lehký… :o

Obrázek

Nalípat to všechno na místo nebylo úplně jednoduché (pravidlo č.1: nepodceňujte „jednoduché“ modely), místy jsem si musel pomoct trochou přiměřeného násilí. Výsledek je ale odpovídající vynaložené námaze:

ObrázekObrázekObrázek

A když už jsem byl u toho, přidal jsem k "starýmu gonoreovi" ještě kolegu takříkajíc z druhé strany barikády. Pancéřový granátník - střelec z těžkého kulometu by měl být příslušníkem 17. divize SS. Vsadil bych se, že inspirací k jeho podobě byla tato notoricky známá fotografie:

Obrázek

Tohle vypadá tak trochu jako když si E.T. mimozemšťan vyrazil na výlet ke Stalingradu :lol: :

Obrázek

Jako v předchozím případě i tentokrát je nejhorší dát dohromady přilbu, zvlášť když nám práci komplikuje to, co by nám ji mělo paradoxně usnadnit, totiž nahrazení plynulých oblin mnohostěnem:

Obrázek

Pak už to ale šlo ráz na ráz, ještě že kulometčík nemusí tahat tolik cajků jako paragán:

Obrázek

Teď už jen popadnout emgé dvaačtyřicítku a hybaj na podstavec!

ObrázekObrázekObrázek

Jestli se ti dva mohli potkat i ve skutečnosti, třeba v Ardenách opravdu netuším, ale u mě v poličce jim to pohromadě docela sluší!

Obrázek
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Figurky z PAPER-REPLICA

Příspěvek od Daniel »

Parádně slepené a ve výsledku moc roztomilé modýlky 8-)
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Figurky z PAPER-REPLICA

Příspěvek od Lukáš »

Tak tohle je něco. Normálně bych si řekl, jak může někdo takovou obludnost vůbec lepit. Ale ty to, Listy, zase provedeš a podáš takovým způsobem, že jenom koukám.. Gratuluji.
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Figurky z PAPER-REPLICA

Příspěvek od Nafe_CZ »

Parada. Taky se na ne chystam :-)., Asi je posunu v poradniku nahoru.
Stefan
Odpovědět

Zpět na „Kuriozity / Crazy oddities“