Americká krátkosrstá kočka / Nobutaka Mukouyama,Canon free

Vaše bláznivé modely a „šílenosti“ - samozřejmě z papíru
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 620
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Americká krátkosrstá kočka / Nobutaka Mukouyama,Canon free

Příspěvek od Vojta S »

Zdravím,
nedávno jsem dělal pořádek v PC protože šlo na opravu a našel jsem uložený tento modýlek.I když na lepení tet nemám moc času toto byla výzva :P .

Něco málo o předloze:
První krátkosrsté kočky se do Ameriky dostaly s evropskými kolonisty koncem 15. století. Lidé byli zvyklí brát si s sebou kočky na cesty, neboť chránily lodě před hlodavci. Postupně byly kočky všude tam, kde se usídlovali kolonisté.Americká krátkosrstá kočka je obdobou evropské kočky na americkém kontinentě. Vznikla ustálením typu a barev u obyčejných domácích koček. Původně byla chována na hubení hlodavců jako kočka pracovní. Až koncem třicátých a začátkem čtyřicátých let byly chovány jako plemeno.
Americká krátkosrstá kočka je středně velká až velká a poměrně mohutně stavěná.Srst americké krátkosrsté kočky se vyvíjela v drsných klimatických podmínkách na severu USA, proto má docela tvrdou texturu. Tvrdost srsti se může měnit podle ročního období. Dnes se toto plemeno vyskytuje ve stejných barvách jako kočka evropská. Nejkrásnější je v barvě stříbřitě černě mramorované.
Podle Americké asociace ,,milovníků koček,,byla Americká krátkosrstá sedmé nejpopulárnější plemeno kočky ve Spojených státech v roce 2012.

Obrázek

Model jsem vytiskl na obyčejný kancelářský papír,lepení byla docela pohoda,neodpustil sem si malý tuning a kočičce jsem dodělal vousy.

Obrázek Obrázek Obrázek

Tady kočičí pohoda s naší Belinkou :D .

Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Kuriozity / Crazy oddities“