Palubní deska KAROSA ř. 700 / Vlastní stavba / 1:1

Vaše bláznivé modely a „šílenosti“ - samozřejmě z papíru
TheMartin542
Příspěvky: 131
Registrován: pát 31.8.2012 21:24
Bydliště: Ústí nad Labem

Palubní deska KAROSA ř. 700 / Vlastní stavba / 1:1

Příspěvek od TheMartin542 »

Zdravím, jednoho krásného večera jsem se rozhodl, že si postavím palubní desku z autobusu KAROSA ř. 700. Jako materiál posloužily trvdé kartony, čtrtky, barevné papíry, tapeta a pár drátků. Palubka nemá přesnou velikost podle skutečnosti, odhadoval jsem ji a trošku zmenšil, abych se vůbec vešel na stůl. Ručičky budíků jsou pohyblivé. Ještě plánuji osvětlit rychloměr a otáčkoměr.

Předloha :
Obrázek
Foto z webu : http://www.seznam-autobusu.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Postup :
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Palubní deska KAROSA ř. 700 / Vlastní stavba / 1:1

Příspěvek od Vojta Č. »

A to je tak ujetý, až je to roztomilý.
Parádní kompletní ruční práce. Těším se, až na nějaké výstavě bude stát fronta lidí, aby si zakroutili volantem :)
Uživatelský avatar
snekousek
Příspěvky: 149
Registrován: čtv 20.12.2012 13:54
Bydliště: Planeta Země

Re: Palubní deska KAROSA ř. 700 / Vlastní stavba / 1:1

Příspěvek od snekousek »

Tohle mi to připomnělo vystoupení Václava Kopty u Šípa když vyprávěl jak si udělal v pokojíku panel autobusu i s volantem a vrrrrčel si i 10 hodin když jezdil trasy linky :lol: :lol: :lol: Že ty ses nechal inspirovat?
TheMartin542
Příspěvky: 131
Registrován: pát 31.8.2012 21:24
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Palubní deska KAROSA ř. 700 / Vlastní stavba / 1:1

Příspěvek od TheMartin542 »

Děkuji vám hoši. :-)

Vojta Č. : S tím kroucením volantem bych si nebyl tak jistý, protože mám zakoupený volant k PC a na ten pouze přidělám větší obruč, která je udělaná z obruče na cvičení. Tak bych i třeba mohl udělat volanty 2 jeden pouze na kroucení a druhý k PC. Na výstavě jsem v životě žádný model neměl, ale tak někdy začít mohu.

snekousek : Tak nějak, když jsem viděl Všechnopárty s Koptou poprvé, tak jsem se dobře pobavil. O prázdninách mě napadlo si palubní desku zakoupit z opravdového busu, ale nakonec jsem se rozhodl pro tohle řešení a vzpomněl si na pana Koptu ve Všechnopárty, od té doby jsem to viděl asi 10x a zvuk sedmikilové Karosy trénuji. :-D Větší inspirace ale padla, když jsem jel opravdu zážitkovou jízdu s LC735 a nejlepším panem řidičem na světě. Bylo to na škole v přírodě.
TheMartin542
Příspěvky: 131
Registrován: pát 31.8.2012 21:24
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Palubní deska KAROSA ř. 700 / Vlastní stavba / 1:1

Příspěvek od TheMartin542 »

Pokročil jsem, mám zasklené budíky a přidělal jsem ovládací panel od klimatizace.

Foto :
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 613
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: Palubní deska KAROSA ř. 700 / Vlastní stavba / 1:1

Příspěvek od Zrzek »

Chlape promiň, ale to písmo a symboly na budíkách i na ovladačce klimy nejsou nicmoc. Je to takové "humpolácké", hrubé. Cením nápad a ruční práci, ale samotné zpracování bohužel pokulhává.
TheMartin542
Příspěvky: 131
Registrován: pát 31.8.2012 21:24
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Palubní deska KAROSA ř. 700 / Vlastní stavba / 1:1

Příspěvek od TheMartin542 »

Zrzek : Já osobně jsem spokojen, písmena jsem na velkých budících ručně nakreslil i vyřezával, na malých budících barvil okolo černou barvou a klimu jsem dělal fixou. Samozřejmě i za kritku děkuji. ;-)
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Palubní deska KAROSA ř. 700 / Vlastní stavba / 1:1

Příspěvek od Vojta Č. »

Zrzku, já se ho zastanu, protože mně ta ruční práce baví daleko víc než absolutně přesná sterilita. Ano, dalo by se to vyfotit a upravit v počítači, ano, dalo by se to nakreslit v Corelu, ano, mohl by si sehnat opravdickou přístrojovku odněkud z vrakoviště. Měřeno třeba superrealistickýma Ripperovýma modelama je to samozřejmě hračka, ale mně to baví a kdo si hraje, nezlobí :) Gou oslíku, gou ;)
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 613
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: Palubní deska KAROSA ř. 700 / Vlastní stavba / 1:1

Příspěvek od Zrzek »

Vojto i ruční práce může vypadat jemněji, souměrněji, koukatelněji - i bez použití fotek a bez pomoci grafických programů. Trochu víc si s tím pohrát. Jak už jsem psal - nápad, snahu a ruční práci cením.
Uživatelský avatar
Alfik
Příspěvky: 277
Registrován: sob 21.1.2012 17:44
Bydliště: Velká Hraštice

Re: Palubní deska KAROSA ř. 700 / Vlastní stavba / 1:1

Příspěvek od Alfik »

Nechci být za hnidopicha,nápad sice pro mě nepochopitelný,ale co,každý máme nějakou úchylku.Ale,,sklíčko"na tachometru takto nefunguje.Odklápí se celý tachometr a pod ním je schován mechanismus psaní tachografových koleček.Mám pravdu?
TheMartin542
Příspěvky: 131
Registrován: pát 31.8.2012 21:24
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Palubní deska KAROSA ř. 700 / Vlastní stavba / 1:1

Příspěvek od TheMartin542 »

Alfik : Já jsem v životě ten tachometr otevřený neviděl, tak jsem si udělal jen odlápěcí sklíčko.

Palubní deska má již rám a drží ve správné pozici.
Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Palubní deska KAROSA ř. 700 / Vlastní stavba / 1:1

Příspěvek od kaktusak »

Akfík má pravdu . Odklápí se celý tachometr , aby se tam mohlo vložit tzv" kolečko " , kartička na kterou se zaznamenává průběh jízdy . Mít tachometr kde se odklápí jen sklíčko nedává smysl .
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: Palubní deska KAROSA ř. 700 / Vlastní stavba / 1:1

Příspěvek od bedatruhlar »

a nelítá tam žádnej štětec :D :D :lol: :evil: :twisted:
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubní deska KAROSA ř. 700 / Vlastní stavba / 1:1

Příspěvek od AmatER »

Ta věc, co je na ní tachometr (+ hodiny, občas i otáčkoměr), se jmenuje tachograf ;) Bohužel fotku otevřeného tachgrafu nemám. (Koleno je moje, bordel na palubce, způsobený odstavením před plánovanou likvidací, před níž jsme tento stroj zachránili - aneb KVA 75-61 dosud jezdí - je před likvidací.)
Obrázek

Kolečko, čili záznamový list, vypadá takto:
Obrázek Obrázek
TheMartin542
Příspěvky: 131
Registrován: pát 31.8.2012 21:24
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Palubní deska KAROSA ř. 700 / Vlastní stavba / 1:1

Příspěvek od TheMartin542 »

AmatER : Díky za doplnění, pokusím se udělat tachometr (tachograf), tak jak má být. :)
Odpovědět

Zpět na „Kuriozity / Crazy oddities“