WEAPONRY THUNDERBOLT (1:20) autorský model

Vaše bláznivé modely a „šílenosti“ - samozřejmě z papíru
Odpovědět
Uživatelský avatar
martin14785
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 12.7.2012 15:39

WEAPONRY THUNDERBOLT (1:20) autorský model

Příspěvek od martin14785 »

PŘÍSPĚVKY O STAVBĚ BUDU DÁVAT DO TOHOTO PŘÍSPĚVKU AŤ JE TO VŠECHNO HEZKY PO HROMADĚ

Už dlouhou dobu mám chuť si postavit nějakou šílenost, na které se chci vyřádit. Teď sem se k tomu konečně odhodlal vzít tužku a papír a začal jsem kreslit něco co bych chtěl postavit Po vystřízlivění jsem se na to koukl a začal jsem nad tím normálně přemýšlet. Jako základ mi při navrhování poslouží Škoda 105 a Wartburg 353 (ačkoliv už teď to s oběma auty má pramálo společného). Inspirací mi je (některým známá, některým neznámá) Škoda Henlein (http://www.youtube.com/watch?v=Px77jf84IVU). Model je zatím v fázi návrhu. Měřítko je odhadem a pokud bude něco jako Armagedon Race tak bych se s tím rád zúčastnil, ale zatím na fóru nevidím žádnou zmínku o tom že by se něco takového chystalo.

NÁVRH
Obrázek

Obrázek

1. Něco jako Ruská Kaťuša během 2. svět války, jen s tím rozdílem že toto jsou rádiem naváděné rakety
2. Palubní kulomet pro řidiče
3. Čelní světlomety (jeden má celkem 20 LED diod), jsou umístěny v mezerách mezi raketami na střeše (nemohou být umístěny na čele, viz číslo 4)
4. Pluh na to aby auto projelo vždycky všechno a všude, držáky jsou zapuštěny v dírách které byly po čelních světlometech (proto jsou umístěny nahoře), Pluh je na šikmo (45° vlevo)
5. Zakončený výfuku, je zakončen zde protože je v tomto autě je zcela jiný motor než v něm byl původně a navíc je původní výfukové potrubí moc těžké
6. Sání turba, je umístěno zde, protože v autě je zcela jiný motor než v něm byl původně, je na obou stranách automobilu
7. ty 2 jakoby šuplíky za předními dveřmi jsou:
Horní je víko pro doplňování munice pro všechny zbraňové systémy (krom radarem naváděných raket na střeše.
Dolní je něco jako kapota za kterou se skrývá srdce celého vozu, neboli motor. Jak zásobárna munice, tak motor zasahují jen do zhruba poloviny vozu, protože v té druhé polovině sedí zbraňový operátor.
8. Není vyloučeno že ve finále přidám zadní přítlačné křídlo.

Posádku tvoří 3 lidé, a to řidič, operátor rádiem naváděných raket a radaru, palubní operátor zbraní. O pohon se stará agregát 4,5 litru V8 a podává výkon 425 kW s maximální rychlostí okolo 310km/h. Pohání všechna 4 kola. Vůz je posílen o nitro systém který dokáže zvýšit maximálku na minutu o zhruba 30km/h.

K MODELU
model bude mít interiér (snad se povede, bude to můj první model s interiérem a ještě k tomu to bude vlastní tvorba).

Pokud budete proti tomhle něco mít tak vám na to řeknu jen jedno: FANTAZII SE MEZE NEKLADOU!

STAVBA

Rozhodl sem se začít u kol, takže tady je fotka ze stavby. (bohužel jsem úplně zapomněl dokumentovat montáž pneumatiky na ráfek, tak tady alespoň fotka samostatných ráfků.
Obrázek

Obrázek

Teď je na řadě auto samotné, vyřízl jsem z kartonu (tl. 2mm) desku o rozměrech 80x210mm a na té se už začalo rodit auto. :) Zatím jsem téměř zkompletoval přední část vozu (krom předního nárazníku, ten dneska dodělám a radlice, ta přijde na řadu až později)

Obrázek

Obrázek

Na druhém obrázku je hezky vidět mřížka chladiče která je udělaná z plotu na modelové kolejiště H0 (1:87) od Fallera

EDIT 3.4.2013

Posledních pár dní jsem strávil drobnými úpravami (jsem celej vyšinutej z tý změny času (no.. když člověk vstává v 5:50 na praxe každej den tak se to musí projevit) a tudíž i postup není nijak závratnej. Nalepil jsem 1 zadní běhoun a proužek kartonu na celou délku prostředku auta. Také jsem nakreslil dělící čáru která bude dělat prostor pro posádku a ten zbytek. (motor a "muničák"). No a určitě jste si všiml toho né moc hezky (a hotově) vypadajícího předního nárazníku. Nemusíte mě za něj kamenovat, vím o něm a budu ho dělat o víkendu.

No, dost bylo textu posuďte prozatímní malý pokrok sami.

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

EDIT 1.6.2013

Po dvouměsíční odmlce sem opět tady a se mnou i menší pokrok. jak vidíte, tak přepážka oddělující záď vozu ve které bude munice a motor a příď kde bude prostor pro posádku je již na místě a spolu s ní i část žebřinové konstrukce která jak nese kabinovou část voz tak funguje zároveň jako klec chránící posádku vozu. Teď se práce na chvíli zastaví, budu muset navrhnout komplet interiér, což nevím jak dlouho bude trvat. Dost bylo keců, podívejte se na to sami:
Obrázek

EDIT 2.6.2013

Dneska jsem se rozhodl že ještě trošku upravím tu radlici, přeci jen když byla rakryta kartonem tak přes ní nebylo vidět na čumák vozu a to byla podle mě škoda. Jasně, kdyby toto bylo v reálu tak to udělám jinak, protože toto řešení by moc nevydrželo, ale tady jde čistě o desing a tak to vypadá podle mě mnohem lépe.
Obrázek
Naposledy upravil(a) martin14785 dne ned 2.6.2013 18:07, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: WEAPONRY THUNDERBOLT (1:20) autorský model

Příspěvek od Vojta Č. »

:D & :D Mazákr, jsem zvědav na další vývoj. Držím palce, ať to nezůstane u úvodní skicy, má to potenciál (a kdo ví, kdy se ti to bude na nějakou post-apo rally hodit ;))
Uživatelský avatar
martin14785
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 12.7.2012 15:39

Re: WEAPONRY THUNDERBOLT (1:20) autorský model

Příspěvek od martin14785 »

Díky, snad mi nadšení pro tuhle hellmachine vydrží aby nedopadla třeba jako Perštejn kterej se mi už hezkejch pár let vále ve skříni :D
Uživatelský avatar
martin14785
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 12.7.2012 15:39

Re: WEAPONRY THUNDERBOLT (1:20) autorský model

Příspěvek od martin14785 »

EDIT 3.4.2013 AKTUALIZOVÁN PRVNÍ PŘÍSPĚVEK
Uživatelský avatar
martin14785
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 12.7.2012 15:39

Re: WEAPONRY THUNDERBOLT (1:20) autorský model

Příspěvek od martin14785 »

EDIT 1.6.2013 AKTUALIZOVÁN PRVNÍ PŘÍSPĚVEK
Uživatelský avatar
martin14785
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 12.7.2012 15:39

Re: WEAPONRY THUNDERBOLT (1:20) autorský model

Příspěvek od martin14785 »

EDIT 2.6.2013 AKTUALIZOVÁN PRVNÍ PŘÍSPĚVEK
Odpovědět

Zpět na „Kuriozity / Crazy oddities“