jedna koruna česká / Alin / 4,5:1

Vaše bláznivé modely a „šílenosti“ - samozřejmě z papíru
Odpovědět
Uživatelský avatar
Waszek
Příspěvky: 203
Registrován: sob 21.1.2012 17:56
Bydliště: České Budějovice

jedna koruna česká / Alin / 4,5:1

Příspěvek od Waszek »

Ahojte,

našel jsem v archivu tuhle srandičku od Alina. Zhruba před půl rokem jsem si ji cvičně sestavil, a teď konečně dokončil. Poprvé jsem si vyzkoušel napuštění vteřiňákem a trošku broušení. Poučení pro příště - nejdřív zbrousit podklad, a pak teprve lepit relief, obráceně to jde hůře :-)


Obrázek

Obrázek

Myslím, že i přes vady na kráse to bude krásná alternativa Marťánkova tik ťaku :twisted:

W
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 626
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: jedna koruna česká / Alin / 4,5:1

Příspěvek od Kuba78 »

§ 140

Padělání a pozměňování peněz

(1) Kdo sobě nebo jinému opatří padělané nebo pozměněné peníze, nebo kdo takové peníze přechovává, bude potrestán odnětím svobody na dvě léta až osm let.

:-)
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: jedna koruna česká / Alin / 4,5:1

Příspěvek od Vojta Č. »

Ale jinak solidní lakýrničina, člověk by skoro přehlíd, že ten reliéf na straně s číslicí je jinak :) Strana se lvem takřka bez chyby :D
Uživatelský avatar
Waszek
Příspěvky: 203
Registrován: sob 21.1.2012 17:56
Bydliště: České Budějovice

Re: jedna koruna česká / Alin / 4,5:1

Příspěvek od Waszek »

Drobné odlišnosti v reliefech jsou na obou stranách.
např. Na straně s číslem pod korunou je jakýsi kvítek, na minci je tam znak vypadající jako pí. Lev má zase trošku jinak ocas, a hříva je taky dost odlišná. Před spodní tlapou je na minci nějaký znakk, na modelu jakýsi lichoběžník. Ale je pravda, že na první pohled si toho nikdo nevšimne.

Modýlek je to parádní, a někdo šikovnější by z toho mohl udělat lepší pokoukání. Já jsem vždycky dělal čistostavby, a byl to pro mě úlet, který jsem technologicky nezvládl. Nátěr je štětcem nějakou kovovou leštitelnou barvou. Pravda je, že v tom reliefu se to vyleštit nedá. Víc by slušel nástřik nějakou chromovou. To by ale nejdřív chtělo pěkně vybrousit podklad, a to zase chtělo nejprve napustit a vybrousit tělo mince, a až poté nalepit reliefy. Já to nejdřív slepil, pak napustil vteřiňákem, a pak už se to nedá v tom reliefu pořádně vybrousit. Z fotek to není tak vidět, ale je to celkem hrbaté.

W
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: jedna koruna česká / Alin / 4,5:1

Příspěvek od Lukáš »

Pěkná srandička. A už vím, jak je to s těmi korunami, které jsou často na fotkách pro porovnání velikosti.. :)
Uživatelský avatar
ofeckin
Příspěvky: 79
Registrován: stř 25.1.2012 9:54
Bydliště: Brno

Re: jedna koruna česká / Alin / 4,5:1

Příspěvek od ofeckin »

Zajímavý nápad. Ještě bych to vykoupal v kofole, aby se smyla ta patina a mince měla lesk jak psí párové orgány :)

Ten "kvítek" nebo "Pí" je podle mě symbol mincovny, jenž tu kterou korunu vyrazila.
Uživatelský avatar
Waszek
Příspěvky: 203
Registrován: sob 21.1.2012 17:56
Bydliště: České Budějovice

Re: jedna koruna česká / Alin / 4,5:1

Příspěvek od Waszek »

kofolu můžu zkusit, ale to není patina, je to čerstvě nabarvené. Prostě je to taková barva - v podstatě stříbřenka.

W
Uživatelský avatar
ofeckin
Příspěvky: 79
Registrován: stř 25.1.2012 9:54
Bydliště: Brno

Re: jedna koruna česká / Alin / 4,5:1

Příspěvek od ofeckin »

:) neber mě doslova. V kofole se čistí jen opravdové kovové mince. Přemýšlel bych, jak tomu modelu nasadit pořádný kovový lesk, podobný originálu ležícímu vedle.
mike0202
Příspěvky: 27
Registrován: stř 19.2.2014 15:19

Re: jedna koruna česká / Alin / 4,5:1

Příspěvek od mike0202 »

Ale houby, kofolu vypít a na vycídění si vzít coca-colu, to je to pravé " leštidlo".
weselan
Příspěvky: 268
Registrován: sob 21.1.2012 11:54
Bydliště: nad řekou Moravou

Re: jedna koruna česká / Alin / 4,5:1

Příspěvek od weselan »

Lukáši,s těma korunama je to takto-
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Kuriozity / Crazy oddities“