SP - The Brilliant Spider-6.8055 (T.B.S)

Vaše bláznivé modely a „šílenosti“ - samozřejmě z papíru
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

SP - The Brilliant Spider-6.8055 (T.B.S)

Příspěvek od Tomáš S. »

Tak vám představuju své navržené vozítko/chodítko :D
Tady je můj Brilliant Spider

Obrázek Obrázek

:arrow: Název možná změním...
:arrow: Nemám měřítko :D .
:arrow: Rozhoduju se mezi tím jak udělat nohy-zatím vítězí ta složená :wink:.
:arrow: Nejspíš první dostavím Zetor a pak začnu tohle stvoření 8-) ...

Obrázek

Tohle je opravdu zajímaví stroj, a nejlepší na tom je že je skutečný :D .
Jinak koho by to zajímalo tak zadejte do googlu toto: Timberjack Walking Machine :wink:

Tady je nová noha:
Obrázek

Tak jsem se do toho konečně pustil.
Je to první a druhý článek nohy.Teď momentálně řeším jak co nejefektivnějc udělat kloub :) Jinak v nohách budou řetězi-v každé 4 (každý bude ovládat jeden kloub) :wink: .Dál nevím jestli udělat nohy na pevno nebo hejbací, přemejšlel sem že bych udělal 3 napevno a 3 na nepevno :D -ale to ještě daleko...
Tak tedy fotky ze skušební stavby "nohy".

Obrázek

Obrázek Obrázek

Jinak obdivuju pana Boušku.Protože jestli si ty všechny traktory a příslušenství nakreslil sám vlastní rukou tak je to teda machr.(mě dalo zabrat nakreslit tu nohu a by se to dalo sestavit :lol: :oops: 8-) )

Další pokrok...
Mám už 3 články nohy ze 4.Barvím je Agamou (jestli bude někdo chtít tak vyfotím. Konstrukce sedí perfektně chyby žádné... :D :lol: Klouby jsem už dořešil takže příště snad poslední článek nohy a klouby... :wink:
A teď už foto-docela mě překvapilo jak je noha dlouhá 8-) .

Obrázek

Obrázek

A ještě takový menší úlet-poměrová kostka... 8-) -tímto chci poděkovat yvanovi za to že ji udělal a uvolnil... :wink:

Obrázek

A její první využití-nepočítám radostné pohazování :D .

Obrázek

BUDIŽ NOHA... 8-)
Tak se tedy po dlouhatánské prodlevě zase ozývám, první noha je v cíli na dalších dvou se kompletuje a další tři se připravujou na start... :wink:
Takže tady náhled na hotovou nohu... :arrow:

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Popojedem...Jednotlivé části ze kterých se noha skládá...
1.Část alá kloub
-napouštěný sekunďákem, lepen na tupo... :wink:

Obrázek

2.Část-největší nosník

Obrázek

3.Část-střední nosník

Obrázek

4.Část-malý nosník :D
-tentokrát i s krytem kloubu

Obrázek

5.Část-chodidlo...

Obrázek

A jedno foto jak to de po sobě... :wink:

Obrázek

Dále mám jeden problém: čím zalepujete konce os když pracujete s těmito věcma, sekunďákem???

Obrázek

A všechno co jsem doposud vyrobil...(Nákresy a tuny kopií nepočítám...) :D :twisted:

Obrázek

A teď se do mě můžete pustit... :roll: Jen malá poznámka: nehažte po mě kameny ale třeba pinkpongáči... :wink: :lol: 8-)

Tak teda moje první nýtovaní skončilo a myslím že se mě to docela vydařilo...
Fotky spojí za prd-když na to svítí slunko tak sa to leskne když né je tam vidět h...Posuďte:

Obrázek Obrázek

Obrázek

Špičku nohy jsem nakonec zabarvil-vypadá to tak o mnoho líp... :wink: :D

Takže jsem zase popojel... :wink: Rozhodnul jsem se, že se na nohy vyprdnu a dodělám je buť v průběhu nebo na konci stavby, protože už mě to fakt nebavilo... :lol: :D Tak když jsem seknul s nohoma nakousnul jsem rám, na poprvé se mě to nepovedlo (zkroutil se) a myslím že to bylo hlavně vinou mého (ne)přesného rýsování... 8-) Dále jsem začal třetí nohu, kotel a úchyty 3-6 nohy... :wink: Tak se tedy podívejte... :wink:
Nohy:

Obrázek Obrázek

Rám:

Obrázek Obrázek

Úchyty pro 3-6 nohu:

Obrázek Obrázek

Obrázek

Nasucho osazený úchyt:

Obrázek Obrázek

Rám+kotel:

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: SP - The Brilliant Spider-6.8055 (T.B.S)

Příspěvek od Tomáš S. »

A dlouho jsem tu neviděl srovnání s Tykem a Takem :lol: takže...:

Obrázek Obrázek

A to všechno dohromady jak to zhruba jednou bude... :wink:

Obrázek Obrázek

A konečně jsem zkusil něco udělat ve Skečapu, jen jsem si tak hrál... :D

Obrázek

Zatím žádný postup-z různých příčin 8-) ,ale rozhodně se nevzdám bez boje... :D ;)
Melchior
Příspěvky: 102
Registrován: ned 22.1.2012 16:57
Bydliště: Pardubice

Re: SP - The Brilliant Spider-6.8055 (T.B.S)

Příspěvek od Melchior »

Tohohle modylku jsem si na starem DF vubec nevsiml:DD vypada to zajimave :lol: Snad se k tomu nekdy dokopes
Uživatelský avatar
Ragnar
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 16.2.2012 20:12
Bydliště: Uherský Brod-Újezdec

Re: SP - The Brilliant Spider-6.8055 (T.B.S)

Příspěvek od Ragnar »

Toš chalpe jedu na ty ruky! :D
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: SP - The Brilliant Spider-6.8055 (T.B.S)

Příspěvek od Makr »

Halo pane, poďte si hrát!!
Ti zrezla ocel, či co? :D
Dlouho žádný report a to je škoda, páč to bylo hezky rozjetý a "ujetý" (v tom dobrym smyslu samozřejmě) :-)
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: SP - The Brilliant Spider-6.8055 (T.B.S)

Příspěvek od Tomáš S. »

:shock: :shock: No fix, kurňa co to tu je za vlákno. :)

Makr jako dostal jsi mě. Musím říct, že nedávno jsem rozestavěný model měl v ruce a zkoumal jsem ho a snil jsem o výsledku... Věc se má tak, že v době kdy jsem to tvořil jsem si představoval přebarvování tak, že se něco slepí a potom přebarví a hotové :) . Teď když pohlédnu na kvalitu modelu tak je mizerná, ne li horší. Také jsem to tehdy kreslil ručně a s nějakým ořezáváním tužky jsem se moc netrápil ... jó to byly časy 8-) . Takže tenhle model už asi pokračovat nebude, ostatně není to taková tragédie, dyť jsou hotové jen 2 nohy.

Ovšem nápad se mi stále líbí a chuť to někdy oživit už s pomocí PC by byla jenže mám rozdělaných opravdu hodně modelů a s tím jak občas chuť na tvoření papíráků není se to pěkně kupí... Každopádně teď mají přednost jiné dva projekty, které prostě dodělat musím ;) .

A jinak dokončil někdo vůbec Steampunk race? Kromě "La zmije noir"? Škoda, že takové "akce" už nejsou - příčinu, ale všichni vidíme a známe... :cry: Ale třeba časem něco bude (něco bych v hlavě měl - ale už asi žádné takové běhy na dlouhou trať jako SR, AR nebo původní PR), to záleží ovšem i na ostatních... :arrow:
Uživatelský avatar
Lukas
Příspěvky: 112
Registrován: sob 21.1.2012 13:05

Re: SP - The Brilliant Spider-6.8055 (T.B.S)

Příspěvek od Lukas »

Jo já jsem dokončil SP :D :arrow:
Obrázek

A když jsem tak smělý jaké to nápady máš? :D
Odpovědět

Zpět na „Kuriozity / Crazy oddities“