Papoušek Modroušek / ABC / HOTOVO

Fantastika a ostatní modelové kategorie

Moderátor: tata

Odpovědět
yvan
Příspěvky: 972
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Papoušek Modroušek / ABC / HOTOVO

Příspěvek od yvan »

Papoušek Modroušek vyšel v ABC č. 8, ročníku dvacátého osmého. Tím je nejenom starší než já 8-) ale dokonce je mu už 29 let. Autoři Zdeněk Novotný a Petr Mändl vytvořili na jedné straně formátu A4 jednoduchou vystřihovánku papouška doplněnou o reklamu na národní podnik Sběrné suroviny (Pestrý jako peří papouška je seznam surovin vykupovaných Sběrnými surovinami, n.p.). Počet dílů je astronomických 8, papoušek má celkově na výšku něco přes 20cm.

Nicméně tak velkého ptáka jsem doma nechtěl 8-) nemluvě o tom, že výtisk, který vlastním (díky Béďo) vykazuje jisté grafické nedostatky. Kromě toho, že čáry jsou přetlusté a černé, má taky papoušek na zádech logo časopisu a v zádech otvor, za který je pravděpodobně možné nebohé zvíře zavěsit. Na křídlech mám ještě k tomu v plochách barvy jisté tiskové nedostatky. Níže náhled na originál.

Obrázek

Naskenováno, vyčištěno od čar, srovnáno, vylepšeny barvy, zmenšeno na A5 a trocha spekulace, co pomůže Modrouškovi zaujmout pevnou pozici ve vesmíru. Bidýlko jsem nechtěl, strom jsem nikde nenašel, tak jsem si nakreslil větev a podstavec ať to trochu vypadá 8-) Obojí samozřejmě hranaté.

Obrázek

Za večer a dopoledne hotovo i s lepením, opravdu oddychovka. Doporučuju. Když dálnice dá, přiletí autem na Chodov :twisted:

Obrázek

Mé bezbřehé díky patří archivnímu tajemství Standy F., který bez úplatku poskytl cenné informace, jichž bych se na vlastní pěst možná ani nedopátral. Díky!
Odpovědět

Zpět na „Sci-fi, fantasy a ostatní papírové modely / Sci-fi, fantasy and other paper models“