Y-wing / bigpetr / 1:48

Fantastika a ostatní modelové kategorie

Moderátor: tata

Odpovědět
bigpetr
Příspěvky: 293
Registrován: sob 23.1.2016 21:45
Bydliště: Brno

Y-wing / bigpetr / 1:48

Příspěvek od bigpetr »

Zdravím všechny,

Začal jsem pracovat na vlastním papírovém modelu Y-winga ze Star Wars. Měřítko bude 1:48 aby šel pěkně k Imcoldovu X-wingu. Takto vypadá originál ze kterého hlavně vycházím - Y-wing Gold 2.

Obrázek

Můj 3d model v současném stavu. Původní model je převzat z OpenSource projektu Y-wing autora DaveG z RPF fóra.

Obrázek

Začal jsem z přední částí trupu, protože bude asi nejsložitější na design. Tvarově jsem ji upravil aby odpovídala co nejvíce originálu a vytvořil jsem vnitřní konstrukci. Mám to vytištěno a nachystáno na test.

Obrázek
bigpetr
Příspěvky: 293
Registrován: sob 23.1.2016 21:45
Bydliště: Brno

Re: Y-wing / bigpetr / 1:48

Příspěvek od bigpetr »

Test předního trupu. Textura není finální. Aby tam něco bylo plácl jsem tam nějakou fotku.

Obrázek Obrázek
Jokoha
Příspěvky: 19
Registrován: sob 12.8.2017 21:49

Re: Y-wing / bigpetr / 1:48

Příspěvek od Jokoha »

Slibný začátek.
Těším se na další postup.
bigpetr
Příspěvky: 293
Registrován: sob 23.1.2016 21:45
Bydliště: Brno

Re: Y-wing / bigpetr / 1:48

Příspěvek od bigpetr »

Chtěl jsem mít horní a spodní obšívku v jenom kuse. Zkoušel jsem několik postupů sestavení ale papír to nedovolil, protože plochy mají křivost ve více směrech. Takže se to po sestavení vždycky někde ukázalo.

Obrázek

Takže horní obšívka se nakonec rozpadla do dvou částí, ale při pečlivém sestavení a s texturama to nebude skoro vidět.

Obrázek Obrázek Obrázek

Zbytek bude sranda - samý boxy a válce. Až na kopule na vrcholech motorů, Bohužel jsou vizuálně dost důležité, tak uvidíme jak to bude vypadat z papíru. Ale to budu řešit až později.
Uživatelský avatar
Dejvo
Příspěvky: 14
Registrován: sob 21.1.2012 22:09
Bydliště: Brno/Nové Zámky
Kontaktovat uživatele:

Re: Y-wing / bigpetr / 1:48

Příspěvek od Dejvo »

Drzim palce!
Prednu sekciu mam nahrubo vymodelovanu spolu s planom jak to rozlozit, plus mam kopu ref. obrazkov a myslim ze aj nejake suciastky co pouzili z apolla; mozeme prebrat niekedy :P
bigpetr
Příspěvky: 293
Registrován: sob 23.1.2016 21:45
Bydliště: Brno

Re: Y-wing / bigpetr / 1:48

Příspěvek od bigpetr »

Diky Dejvo, mam od tebe tvoje blueprinty. Reference a plán na rozložení mě zajímají, to bych probral rád :)
bigpetr
Příspěvky: 293
Registrován: sob 23.1.2016 21:45
Bydliště: Brno

Re: Y-wing / bigpetr / 1:48

Příspěvek od bigpetr »

Detaily přibývají ...
Obrázek
bigpetr
Příspěvky: 293
Registrován: sob 23.1.2016 21:45
Bydliště: Brno

Re: Y-wing / bigpetr / 1:48

Příspěvek od bigpetr »

Zadní část předku hotova:

Obrázek
Uživatelský avatar
wedge
Příspěvky: 114
Registrován: sob 21.1.2012 17:30
Bydliště: vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Y-wing / bigpetr / 1:48

Příspěvek od wedge »

Držím palce ! Sám se k modelářství vracím po 4 letech a o Y-wingovi jsme vždycky mluvili v našem dnes už neexistujícím kolečku geeků při Alienspas Paper craft CUP. Good luck!
bigpetr
Příspěvky: 293
Registrován: sob 23.1.2016 21:45
Bydliště: Brno

Re: Y-wing / bigpetr / 1:48

Příspěvek od bigpetr »

Díky kolego :). Já modelaření taky teď moc nedávám, přibylo dítě do domácnosti. Takže toho moc nepřibylo. Navíc mě svedl na vedlejší kolej A-wing od Shunichi Makino. Měla to být rychlovka ale pak jsem ho začal předělávat ... (http://www.zealot.com/threads/star-wars ... st-1025630" onclick="window.open(this.href);return false;). Ale už se to chýlí ke konci, a pak hned najedu na Y-winga.
Odpovědět

Zpět na „Sci-fi, fantasy a ostatní papírové modely / Sci-fi, fantasy and other paper models“