Ikárie XB 1 / J.Rükr / 1:???

Fantastika a ostatní modelové kategorie

Moderátor: tata

Odpovědět
Uživatelský avatar
alien99
Příspěvky: 128
Registrován: úte 3.1.2012 19:07
Kontaktovat uživatele:

Ikárie XB 1 / J.Rükr / 1:???

Příspěvek od alien99 »

Zdravím přátele v patlu.

Jsou vánoce a proto jsem Vám připravil menší scifi dáreček. :)
Jedná se o kultovní loď z ještě kultovnějšího scifi filmu. ;)


Obrázek

http://alienspapercraft.com/ikarie-xb-1.html

Sťastné a veselé

váš Alien99 :mrgreen:
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 626
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Ikárie XB 1

Příspěvek od Kuba78 »

tak to je hodne velky retro.. shodou okolnosti sem si nedavno tu restaurovanou verzi pustil.
dekujeme jezisku :-)
joduska
Příspěvky: 5
Registrován: ned 15.10.2017 11:39

Re: Ikárie XB 1

Příspěvek od joduska »

Zdravim vespolek!

K tomuhle modelu jsem se dostal náhodou. Můj dlouholetej kamarád a spolužák z gymplu, kterej ví, jak mám rád papírový modely, mi ho dal. On sám ho získal tak, že na jednom promítání restaurovaný Ikarie XB1, který bylo nějak komentovaný nebo uváděný nebo co já vim, odpověděl na nějakou publiku položenou otázku ohledně vzniku toho filmu. Ta otázka byla samozřejmě mířená na děti v publiku. Za to, že překřičel všechny děti a správně odpověděl, si mohl dojít na podium před nenávistnýma pohledama maminek převzít tenhle model. Pak nevěděl, co s nim, ale jemu šlo hlavně o to vítězství.

Nejsem úplně velezkušenej modelář, lepil jsem vždycky jen modely z ábíček, poslední jsem slepil asi v třinácti. Tehdy jsem jen tak pro radost lepil, vůbec jsem nepoužíval retuš ani nic, stříhal jsem, nevyřezával, mnohdy ani nerýhoval ohyby. Tak jsem si řekl, že teď v dospělosti bych to mohl vzít trochu víc vážně a zkusit tu Ikarii slepit trochu líp než tím starym dětskym stylem. No, stejně se mi to nepovedlo tak, jak jsem si to představoval.

Dávám to sem, abyste se podívali, jak to vypadá slepený, protože je to takovej bizarní kousek. A taky pár poznámek k tomu jak se to lepilo: nebylo to vůbec jednoduchý, jak jsou tam všechny možný obliny, musí se ten papír celkem pečlivě tvarovat. Některý věci mi úplně nevycházely - hlavně ta spodní část hlavní lodi, která se lepí na spodek trupu vyšla ve skutečnosti trochu menší, než je místo, který je pro ni na tom trupu vyhrazený. Taky ty prolisy vpředu a vzadu na tý spodní části úplně neseděly do otvorů pro ně, musel jsem ty otvory trochu upravovat. Nemyslim si ale, že je to chyba modelu, spíš jsem to nepřesně vyřezal nebo vytvaroval. Píšu to sem, aby bylo kdyžtak jasný, která část vyžaduje pečlivější zacházení. A taky žádná z těchhle chyb ve výsledku neni na první pohled vidět.

Každopádně ta loď je nakonec to lepší (i přes pár přetahů štětcem při retušování). Stojánek vyšel o dost hůř.

Tak tady se můžete podívat, jak to vypadá: https://photos.app.goo.gl/jmFTWO9QfQ4NNEr82" onclick="window.open(this.href);return false;

Jo, a kdyby to někdo chtěl zkusit, mám ještě jeden sešit doma (ten jsem taky dostal náhodou zase jinak) a klidně ho pošlu nebo osobně věnuju (aspoň si ušetříte tisk). Osobně předat možno v Brně:)
joduska
Příspěvky: 5
Registrován: ned 15.10.2017 11:39

Re: Ikárie XB 1

Příspěvek od joduska »

Všiml jsem si, že mi jeden uživatel psal zprávu s předmětem "Ikarie XB1" (přišel mi email s oznámením), jenže vzhledem k tomu, že tu jsem krátce, si tu zprávu nemůžu přečíst. Jestli si to ten dotyčný tady přečte, tak mě může kontaktovat na emailu soda.na@centrum.cz.
Odpovědět

Zpět na „Sci-fi, fantasy a ostatní papírové modely / Sci-fi, fantasy and other paper models“