AT-AT (Star Wars) 1:300

Fantastika a ostatní modelové kategorie

Moderátor: tata

Odpovědět
Uživatelský avatar
th3fisa
Příspěvky: 6
Registrován: pon 11.7.2016 18:59
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

AT-AT (Star Wars) 1:300

Příspěvek od th3fisa »

Před časem jsem začal vytvářet model AT-AT ze Star Wars v miniboxovém meřítku 1:300. Nyní jsem se k němu vrátil a začínám s texturami.. kromě fotek modelu přikládám i náhled textury.

Na nohou má pohyblivé všechny 3 klouby a se samotným "chodidlem" lze vůči noze také rotovat. Model má výšku cca 7,5 cm, délku 8,5 cm. :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
th3fisa
Příspěvky: 6
Registrován: pon 11.7.2016 18:59
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: AT-AT (Star Wars) 1:300

Příspěvek od th3fisa »

Chodidlo celé.. díly si zatím tisknu na laserový tiskárně v práci. Až bude AT kompletní, nechám si ho někde kvalitně vytisknout inkoustem.

Obrázek
Uživatelský avatar
th3fisa
Příspěvky: 6
Registrován: pon 11.7.2016 18:59
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: AT-AT (Star Wars) 1:300

Příspěvek od th3fisa »

Nožka dokončena.. už bych na ní neměl nic měnit.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
th3fisa
Příspěvky: 6
Registrován: pon 11.7.2016 18:59
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: AT-AT (Star Wars) 1:300

Příspěvek od th3fisa »

Tak model je hotový!

(ne)Detailní zpracování jsem se snažil držet právě jako u miniboxů v ABC, i když by se šlo na modelu vyřádit mnohem více. Ve skutečnosti jde o jednoduchý model, který díky efektní textuře v reálu vypadá mnohem lépe. Vystřihovánka zabírá 1x A4. Hotový model stále 8,5 cm x 7,5 cm

Při tvorbě jsem se co nejvíce snažil držet filmové předlohy, v nouzi jsem sáhnul po fanouškovských pracích. Poté až dokončím nějakou návodnou kresbu tu nejspíš zveřejním link ke stažení a pustím ho do světa. :) (co s ním jiného)

Fotky jsou jaké jsou, nicméně lepší fotografickou technikou nedisponuji.. :oops: ..a přesností při lepení také ne.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Rawen
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 16.2.2012 11:13

Re: AT-AT (Star Wars) 1:300

Příspěvek od Rawen »

Ahoj. Textura je super, i když já jsem příznivcem spíše jednoduché grafiky, kterou si pak už autor dotvoří.
Nohy jsou také super zpracované,ale máš tam jednu velkou chybu - tvar trupu je špatně. Nahoře má být takový "schod". Mrkni kdyžtak na mojí verzi, kterou jsem dělal podle (snad) oficiálních výkresů:

http://rawen616.tumblr.com/post/1279559 ... ft-diorama" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
th3fisa
Příspěvky: 6
Registrován: pon 11.7.2016 18:59
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: AT-AT (Star Wars) 1:300

Příspěvek od th3fisa »

Ahoj, díky, diorámko skvělé :D něco podobného jsem plánoval s mojí plechovkou.

Ten schod je jedním ze dvou hlavních, záměrně udělaných handicapů, které na modelu jsou. Původní verze modelu byla ještě jednodušší, nakonec to dopadlo takhle s tím, že ten schod na modelu "tvoří" pouze textura. Protože mě to ale taky furt hlodá, tak to nejspíš do budoucna ještě upravím.. :) s tím by neměl být problém.

Druhá hlavní vada na modelu je zadek trupu.. tam mi vůči předloze něco chybí.
Uživatelský avatar
th3fisa
Příspěvky: 6
Registrován: pon 11.7.2016 18:59
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: AT-AT (Star Wars) 1:300

Příspěvek od th3fisa »

Tak na modelu už žádná změna neproběhla, pouze jsem dodělal návod + kresby.
Takže pokud by někdo chtěl nakouknout na model, či si ho dokonce slepit, nechť si poslouží :)

Sice to byl můj první model, ale určitě né poslední. Minibox 1:300 hltám od mala a na své tvorbě budu pracovat dál, pár nápadů už by bylo..

Tady je odkaz na ZIP: http://dstats.net/download/http://th3fi ... swatat.zip
Naposledy upravil(a) th3fisa dne pon 2.1.2017 12:30, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Sandro
Příspěvky: 49
Registrován: úte 27.12.2016 13:27
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: AT-AT (Star Wars) 1:300

Příspěvek od Sandro »

Zdar,

model jsem si tedy s dovolením sosnul. Zařadím ho mezi ostatní ze Star Wars, na které se ještě chystám.

Tvoje AT-AT se mi líbí pro ty nohy. Máš je hezky zpracované. Rawen má sice pravdu s tím schodkem a dalšími detaily, ale na druhou stranu ty máš hezčí nohy než on (nikdy bych nevěřil, že to chlapům někdy řeknu :D :D ).
Rawen
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 16.2.2012 11:13

Re: AT-AT (Star Wars) 1:300

Příspěvek od Rawen »

Co se nohou týče, nelze nesouhlasit:-) S odstupem času si říkam, že by možná nebylo uplně od věci udělat je u toho mého Átéčka trochu hezčí.
Odpovědět

Zpět na „Sci-fi, fantasy a ostatní papírové modely / Sci-fi, fantasy and other paper models“