Panzerfaust 60 (1:1)

Fantastika a ostatní modelové kategorie

Moderátor: tata

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kovář
Příspěvky: 484
Registrován: sob 21.1.2012 8:08
Bydliště: Zlín

Panzerfaust 60 (1:1)

Příspěvek od Kovář »

Zdravím všechny modeláře,
Po dokončení Tatry 4x4 HAS Dakar 2001 Tomáše Tomečka, jsem se pustil do poněkud netradiční stavby. Panzerfaust 60 v měřítku 1:1. Model jsem od začátku stavěl jako dárek pro kamaráda na 40. narozeniny. Je trochu blázen do vojenské techniky. :twisted: Stavba se však poněkud komplikovala. Musel jsem to vyrobit docela bytelné, ale zároveň jsem chtěl zachovat původní papírový povrch, nápisy a patinu. Základem mě tedy posloužila železná trubka, na kterou jsem navařil kroužek ze 3 mm silného plechu, tak aby celá váha modelu spočívala na něm.

Dál jsem pokračoval „normálně“. S tím, že jsem si model vytiskl černobíle a jednotlivé díly podlepil 0,5 mm silným kartonem, který jsem všemožně vyztužoval tak, aby to bylo co nejpevnější. Jediným zádrhelem bylo, že černobílý výtisk byl o něco větší jak ten barevný a musel jsem korpus dodatečně upravovat. Školácká chyba! Ale nebylo to nic, co bych nezvládl.

Zaměřovač a odpalovací mechanismus je pak vyroben ze dřeva a je přišroubován dvěma vruty až do nosné trubky. Cílem bylo, aby panzerfaust vydržel, alespoň předání a následnou oslavu bez úhony.

No model je už předán novému majiteli, vše proběhlo v pořádku a já si můžu odfajfknout další zajímavý model, který přinesl spoustu zajímavých problémů a jejich řešení (železo - svářečka - dřevo - papír). Model jsem dělal od 10. 1 2024 do 29. 1. 2024, za zhruba 12– 14 dní bylo hotovo.

Mrkněte na fotky:


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Kovář dne pon 18.3.2024 18:43, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Kovář
Příspěvky: 484
Registrován: sob 21.1.2012 8:08
Bydliště: Zlín

Re: Panzerfaust 60 /1:1/

Příspěvek od Kovář »

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

To je ode mě vše přátelé, naschle u dalšího modelu. ;)

Kovář
míša kulička
Příspěvky: 264
Registrován: pát 20.1.2012 22:45

Re: Panzerfaust 60 (1:1)

Příspěvek od míša kulička »

Sice hlavice vypadá jak ze dřeva ale jinak : Dobrá práce
Odpovědět

Zpět na „Sci-fi, fantasy a ostatní papírové modely / Sci-fi, fantasy and other paper models“