x-wing (od Imcolda)

Fantastika a ostatní modelové kategorie

Moderátor: tata

bigpetr
Příspěvky: 293
Registrován: sob 23.1.2016 21:45
Bydliště: Brno

x-wing (od Imcolda)

Příspěvek od bigpetr »

Zdravím všechny. Pustil jsem se do stavby X-winga o Imcolda a budu sem přidávat postup stavby. Prosím komentujte a hlavně raďte, co a jak možno dělat lépe. Budu vděčen. Díky.

Obrázek Obrázek Obrázek
bigpetr
Příspěvky: 293
Registrován: sob 23.1.2016 21:45
Bydliště: Brno

Re: x-wing (od Imcolda)

Příspěvek od bigpetr »

Tak jsem kousíček pokročil.

Obrázek
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: x-wing (od Imcolda)

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Petře, nevím jak ti poradit co dělat lépe :D
Pokud budeš pokračovat tak jak doposud, tak to bude nádhernej model nádhernýho stroje :)
bigpetr
Příspěvky: 293
Registrován: sob 23.1.2016 21:45
Bydliště: Brno

Re: x-wing (od Imcolda)

Příspěvek od bigpetr »

Díky Grime, je to můj první model, kdy lepím natupo, barvím hrany a doplňuji detaily, takže se pořád učím, sbírám zkušenosti a přicházím si na to jak na to (i pročítáním tohoto fóra, což je neocenitelné v tom, že nemusím ztrácet čas s "objevováním Ameriky":).

Detaily zadní části jsou hotové ...

Obrázek
bigpetr
Příspěvky: 293
Registrován: sob 23.1.2016 21:45
Bydliště: Brno

Re: x-wing (od Imcolda)

Příspěvek od bigpetr »

Droidplate i zadní část na místě. Trup jde prozatím stranou.

Obrázek Obrázek

Teď jsou na řadě křídla.
bigpetr
Příspěvky: 293
Registrován: sob 23.1.2016 21:45
Bydliště: Brno

Re: x-wing (od Imcolda)

Příspěvek od bigpetr »

Vytvořil jsem a dotexturoval nové díly úpravou původních, abych mohl udělat opravdu dutá křídla jako měl originál. Proto jsem po vzoru Wedge vynechal vnitřní žebrovou konstrukci a místo toho křídlo podlepi. Podlepení vytvořilo pěknou akurátní hranu po vyříznutí otvorů do křídla.

Obrázek Obrázek

Teď pracuju na lehounké úpravě motorů.
mulda
Příspěvky: 202
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: x-wing (od Imcolda)

Příspěvek od mulda »

Zatím to vypadá parádně, možná bys měl méně práce, kdyby jsi lepil model od UHU. Má víc detailů již předtištěných :). Každopádně sleduju :)
bigpetr
Příspěvky: 293
Registrován: sob 23.1.2016 21:45
Bydliště: Brno

Re: x-wing (od Imcolda)

Příspěvek od bigpetr »

Díky.

Než jsem začal stavět, zůžil jsem výběr dostupných modelů na UHU a Imcolda. A mezi nimi se nemohl rozhodnou. A vybral jsem Imcolda, protože podle mě je to nejlepší a nejpřesnější papírový X-wing (podle měřítek StudioScale modelářů, kteří se snaží stavět co nejpřesnější kopie původních modelů) :). UHU je taky skvělý model, hlavně díky detailům pod kapotou. Ale při srovnání zevnějšku má Imcold některé detaily přesněji zpracované a to rozhodlo. A hlavně, a to je samozřejmě subjektivní, celkově na pohled je Imcoldův mnohem hezčí :).

Jak jsem to zkoumal, tak UHU určitě nemá více předtištěných detailů (co se týče zevnějšku, vnitřní detaily pod kapotou Imcold neřešil, protože jeho koncepce zřejmě nebyla mít X-winga odkapotovaného, takže tam není co srovnávat). Imcoldovy textury jsou hodně přesné a detaily tam všechny natištěny jsou. Moje úpravy jsou jen rozšíření toho co v modelu je. Jen dělám detaily, které na textuře už jsou, prostorové. A to bych musel dělat u UHU taky abych dosáhl detailů jaké mám teď.

To je jen pár postřehů ze srovnání těchto modelů :). Doufám že to nevyznívá jako kritika UHUa. Je to skvělý designer a vytváří nádherné modely. Jeho Tie-Interceptora, který nemá zatím konkurenci, mám v plánu stavět.

X-winga má prostě Imcold o fous lepšího ;)
bigpetr
Příspěvky: 293
Registrován: sob 23.1.2016 21:45
Bydliště: Brno

Re: x-wing (od Imcolda)

Příspěvek od bigpetr »

Upravené díly začleněny do všech křídel.

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
wedge
Příspěvky: 114
Registrován: sob 21.1.2012 17:30
Bydliště: vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: x-wing (od Imcolda)

Příspěvek od wedge »

Naprosto souhlsím s Petrem, Imcoldův X-wing nemá konkurenci ani od UHUmastera. Uhu má skvělé modely pokud jde o šedivce typu Vesmírná odyssea 2001, tie-interceptor a AT-ST ale pokud jde o celkový vzhled x-winga, tak tam je ta textura spíše jako takový bohus a x-wing je snad už z výroby opotřebovaný a ošlehaný bitvami :D. Osobně si myslím že UHU má na mnohem víc než nám ukázal na x-wingovi. O proporcích ani nemluvím. Stále je to krásně navržený model a je dobré ho mít v poličce už jen pro to neobvyklé pojetí a má spoustu potenciálu na vytvoření diorama jak ho někdo servisuje ale prostě imcoldův x-wing je 100% a lépe vypadá z jakéhokoliv úhlu. Pro každého kdo se nemůže rozhodnout - Slepte oba :-) X-wingů neni nikdy dost ...
bigpetr
Příspěvky: 293
Registrován: sob 23.1.2016 21:45
Bydliště: Brno

Re: x-wing (od Imcolda)

Příspěvek od bigpetr »

Pustil jsem se do tvorby doplňujících částí. Toto je součást motoru a přibudou ještě další jeho detaily.

Obrázek
bigpetr
Příspěvky: 293
Registrován: sob 23.1.2016 21:45
Bydliště: Brno

Re: x-wing (od Imcolda)

Příspěvek od bigpetr »

Vnitřní část křídel hotova:

Obrázek

Probíhající stavba upraveného motoru, který příjde do křídla:

Obrázek
bigpetr
Příspěvky: 293
Registrován: sob 23.1.2016 21:45
Bydliště: Brno

Re: x-wing (od Imcolda)

Příspěvek od bigpetr »

Jeden motor do křídla hotov, zbývá udělat tři další :)

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1054
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: x-wing (od Imcolda)

Příspěvek od rybak »

Souhlasím, že tady opravdu není moc co radit.
Těším se na pokračování.
bigpetr
Příspěvky: 293
Registrován: sob 23.1.2016 21:45
Bydliště: Brno

Re: x-wing (od Imcolda)

Příspěvek od bigpetr »

Malý posun ve stavbě, není vůbec čas nebo nálada, tak to soplím opravdu po troškách. Konečně mám všechny čtyři motory:)

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Sci-fi, fantasy a ostatní papírové modely / Sci-fi, fantasy and other paper models“