x-wing (od Imcolda)

Fantastika a ostatní modelové kategorie

Moderátor: tata

bigpetr
Příspěvky: 293
Registrován: sob 23.1.2016 21:45
Bydliště: Brno

Re: x-wing (od Imcolda)

Příspěvek od bigpetr »

Těší mě, že se líbil. Chvíli jsem i uvažoval že budu soutěžit, ale chtěl jsem ho hlavně ukázat. Doufám že potěšil oko nejednoho návštěvníka :).

Lesklý povrch mi taky nesedí. Může za to nejvíc špatná volba papíru (potahovaný, teď už mám nepotahovaný a na něm i laser tisk vypadá celkem matně). Původně jsem si nezkušeně myslel že to nakonec zmatním lakem. Dělal jsem nějaký zmatňující pokusy na zbytcích vystřihovánky a zatím nic uspokojivého. Snad to nějak vyřeším.
bigpetr
Příspěvky: 293
Registrován: sob 23.1.2016 21:45
Bydliště: Brno

Re: x-wing (od Imcolda)

Příspěvek od bigpetr »

Lesk je vyřešen. Model už je krásně matný. Paráda. Provedeno tímo lakem:

Obrázek
http://www.eshop-rychle.cz/vytvarne-pot ... H-75ml-mat" onclick="window.open(this.href);return false;

Lak vůbec nezalil a nezaoblil detaily a hrany, čehož jsem se u lakování bál a chtěl vyvyrovat. Ani model "nezažlutil". Uvidíme jak se bude chovat časem.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: x-wing (od Imcolda)

Příspěvek od Tomáš S. »

Jak už jsem psal i jinde - měl jsem možnost shlédnout na soutěži v Brně na vlastní oči. Model mě naprosto uchvátil jak modelářským zpracováním, tak grafikou - jestli se chci někdy někam posunout, bude mi tohle vzorem! ;)

Ty jakožto stavitel máš můj obdiv a uznání za to, jaký přístup ke stavbě jsi zvolil - z mého pohledu naprosto vzorově zpracovaný model - spousta vlatních vylepšení, které jsi zpřístupnil ostatním, parádní prezentace! Pokud bych měl novému uživateli DF ukázat "jak by to mělo vypadat a kam by měl směřovat", odkážu ho bez obav sem! O čistotě práce a podobných aspektech modelaření ani nemá cenu mluvit... Gratuluju k překrásnému dílu a budu se těšit na něco dalšího! Věřím, že ještě přidáš pořádné důstojné závěrečné fotky... ;)

Jen mě napadlo - co se stalo s pilotem? :)
bigpetr
Příspěvky: 293
Registrován: sob 23.1.2016 21:45
Bydliště: Brno

Re: x-wing (od Imcolda)

Příspěvek od bigpetr »

Diky moc :) .

Něco dalšího bude nejspíš Y-wing ze StarWars. Ikdyž mě láká udělat i něco reálného (Už dlouho se připravuji, hlavně teoreticky, na kousek historického jádra Brna jak vypadalo kolem roku 1400, jak vidno něco podobného nenapadlo to jenom mě, viz náměstíčko na Kopečku :) ). Důstojné fotky budou, chystám se na ně.

Pilot žije ale nikam jsem s nim nepokročil, X-wing měl přednost. :D . Pilot bude stát na stojánku i s droidem. Na jeho stavbu se teď vrhnu a budu tady prezentovat.
Odpovědět

Zpět na „Sci-fi, fantasy a ostatní papírové modely / Sci-fi, fantasy and other paper models“