ABC ship a dalsie projekty

Fantastika a ostatní modelové kategorie

Moderátor: tata

Uživatelský avatar
Vger1981
Příspěvky: 140
Registrován: stř 29.2.2012 19:58

Re: ABC ship a dalsie projekty

Příspěvek od Vger1981 »

Ked je chut strihnut si do legendy... Potom si clovek spomenie, ze original od R.V. mal nejake muchy a stalo by za to jemne ho zdigitalizovat...
Takze povodny plan bol tvarovo zachovat original a len opravit chyby, pripadne trosku vycistit textury..
No a nakoniec skonci tam, kde H.R. pred niekolkymi rokmi. :lol:

Takze len tak, pre vlastne potesenie, sexi retro kraska, verzia MK.3. Ale kto vie, ako vobec vyzerala ked bola nova a vyrazila k Proxime Centauri...

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: ABC ship a dalsie projekty

Příspěvek od Tomys »

To je takové to již vymyšlené :-) Ale proč ne, jak sám píšeš Mk.III. Za mě tedy ale Jenda má Galaxii luxusní... Ale ty zase máš celý čumák :-)
Uživatelský avatar
Vger1981
Příspěvky: 140
Registrován: stř 29.2.2012 19:58

Re: ABC ship a dalsie projekty

Příspěvek od Vger1981 »

Ano, je luxusna a co som mohol porovnat, tak aj maximalne podobna originalnej kresbe co sa tvaru tyka. Ale textury, tie ja vidim trochu inak, tak si urobim radost po svojom.. :D

Pff, keby len jeden... :lol:
Obrázek
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: ABC ship a dalsie projekty

Příspěvek od bernie »

.....a co tak raději výsadkový modul?

I když mě vždy víc brala Vzpoura mozků!
Uživatelský avatar
Vger1981
Příspěvky: 140
Registrován: stř 29.2.2012 19:58

Re: ABC ship a dalsie projekty

Příspěvek od Vger1981 »

Ten by nebol zly, ale ma prilis vela oblin, vypukle sklo kokpitu, asi by to bol masaker, alebo velmi zjednodusena parodia.
Tak Prometheus uz je tiez spracovany, no podla mna patri dizajnovo do tridsiatych rokov minuleho storocia. To by potreboval zasadne omladit aby vyzeral dobre. :?
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: ABC ship a dalsie projekty

Příspěvek od Vojta Č. »

Zatímco vykradená Battlestar Galactica... No nic :D
Uživatelský avatar
Vger1981
Příspěvky: 140
Registrován: stř 29.2.2012 19:58

Re: ABC ship a dalsie projekty

Příspěvek od Vger1981 »

Psssst, kto mal vediet ze raz ti hnusni kapitalisti vyhraju a vsetko sa to prevali? Ale mozno sa vo Vzpoure mozku 4 dozvieme ze nasi hrdinovia pristali na neprebadanej planete aj so zelenovlasou kraskou, usadili sa tam, nazvali ju Caprica a z dielov pristavacieho modulu si poskladali maleho chromoveho kamarata s cervenym skenerom... :D
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: ABC ship a dalsie projekty

Příspěvek od Tomys »

Všechno máš dobré..
Uživatelský avatar
Vger1981
Příspěvky: 140
Registrován: stř 29.2.2012 19:58

Re: ABC ship a dalsie projekty

Příspěvek od Vger1981 »

Tak dnes dorazili aj nejake studijne materialy, zas budem figu kreslit... :lol:

Obrázek
Uživatelský avatar
Ing. Spendlik
Příspěvky: 31
Registrován: pát 20.1.2012 21:33
Kontaktovat uživatele:

Re: ABC ship a dalsie projekty

Příspěvek od Ing. Spendlik »

Po prečítaním tej poslednej tretej knihy (Odysseus) som mal sto chutí si nakresliť práve Odyssea a postaviť ho vedľa Prométhea. Ešte šťastie, že som lenivý :)
Inak držím palce, Galaxií nie je nikdy dosť!
Uživatelský avatar
Vger1981
Příspěvky: 140
Registrován: stř 29.2.2012 19:58

Re: ABC ship a dalsie projekty

Příspěvek od Vger1981 »

Diky, no to sme na tom rovnako, tolko lakavych vesmirov na spracovanie... :twisted: K Odysseovi som sa este nedostal, zatial sa pomalicky preluskavam Galaxiou ked je cas, papierovu knihu som v ruke nemal ani nepamatam, tak sa snazim s nou zaobchadzat ako so svatym gralom.. :mrgreen: Skoda len ze k textu nie je viac ilustracii, ta komixovost tam chyba.. :cry:
Inak, zda sa mi ze ilustrator Odyssea sa pri kresleni Galaxie inspiroval tou Honzovou, alebo tam bola nejaka spolupraca? :shock:

K modelu, textury by som si predstavoval takto nejak, aj ked nie som uplne spokojny... Pre lepsiu predstavu som jednou vzorkou nahrubo omietol 3D model..
Obrázek
bigpetr
Příspěvky: 293
Registrován: sob 23.1.2016 21:45
Bydliště: Brno

Re: ABC ship a dalsie projekty

Příspěvek od bigpetr »

Wow, vypadá to parádně, má to super "feel"
Uživatelský avatar
Vger1981
Příspěvky: 140
Registrován: stř 29.2.2012 19:58

Re: ABC ship a dalsie projekty

Příspěvek od Vger1981 »

Prave o to mi ide, aby som sa priblizil co najviac originalnej malbe. Pod dohladom mojho kamarata, graffiti legendy Nomada som sa dopracoval k vacsiemu kontrastu a sytosti, coz je moj vecny nesvar, zaroven ma doperoval aby som odstranil ten zeleny nadych, vraj Galaxia vyzera ako plesniva, ja si ale myslim ze maly Vyskovskeho nadych jej neuskodi... :mrgreen: Asi to bude znova kompromis a budem musiet urobit viac farebnych verzii. :?

Obrázek
Obrázek
bigpetr
Příspěvky: 293
Registrován: sob 23.1.2016 21:45
Bydliště: Brno

Re: ABC ship a dalsie projekty

Příspěvek od bigpetr »

Jasný zelený nádech musí být:). Zkusil bych ho odstranit z tmavých částí textury a nechat ho jen ve světlých částech.
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: ABC ship a dalsie projekty

Příspěvek od bernie »

Jdeš na to hodně dobře, ale zkus se na to dívat jako na technologii tvorby komiksu.

Kresba tužkou nebo rovnou perem a to ještě /naštěstí?/ není Saudkův čárkový styl stínování nebo naznačování tvarů. Těch drobných vrypů a nese jiný styl kresby prakticky minimum
Kolorování akvarelem - nepravidelnost intenzity tónu.....

Určitě tomu rozumíš, je jen otázkou, jak čistě ruční "fýling" umíš převést do nul a jedniček.
Vlákno zajímavé a mnou pravidelně okukované ;)
Držím palce
Odpovědět

Zpět na „Sci-fi, fantasy a ostatní papírové modely / Sci-fi, fantasy and other paper models“