Skyrim dragon / free download / 1:???

Fantastika a ostatní modelové kategorie

Moderátor: tata

Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Skyrim dragon / free download / 1:???

Příspěvek od Tomáš S. »

Souhlas, pravé křídlo se lepí mnohem lépe než levé. Na problém s ořezaním pdf jsem nenarazil, protože jsem tisknul rovnou z pepakury. Ohledně toho zlepšováku s přesahem barvy, nijak extra to nepomůže, retušovat budeš muset stejně, protože protějšek dílu s chlopní má hranu a ta svítí...

Jinak mě udivuje jak to celé poctivě rýhuješ - drak bude krásně hranatý :) .
cepix
Příspěvky: 38
Registrován: sob 20.7.2013 11:13

Re: Skyrim dragon / free download / 1:???

Příspěvek od cepix »

no jasně, ale můžu zabarvit jen svítivou hranu a nebudu si muset míchat barvičky na chlopně. Aspoň teda bych to předpokládal :) drak je určitě víc hranatý než tvůj, ale u některých dílů si nedokážu představit, že bych to nerýhoval. Je fakt, že to rýhování zabere dost času, zvlášť když na potisku nejsou žádné vodící čáry. Pokud bych tisknul příště, rozhodně bych tisknul z pepakury. Ale jak jsem procházel vystřihovánkou, tak oříznuté díly mají svou druhou část na jiné stránce. Takže to asi vystříhnu a dolípnu, snad to nebude vypadat zas tak strašně.. Jinak je tam spousta much, moje černá temperka není zas tak černá, takže asi po dokončení koupím opravdu černou, nebo tuš, a přebarvím zšedivělou černou na opravdu černou
cepix
Příspěvky: 38
Registrován: sob 20.7.2013 11:13

Re: Skyrim dragon / free download / 1:???

Příspěvek od cepix »

křídla dokončena (kromě ostnů), rozpětí cca 50 cm. Na hřbetu už utrpěly 3 nejdelší ostny, snad půjdou lehce zrekonstruovat, vypadá to že se jen odlouply od chlopní, takže by to nemělo nějak moc vadit. Přemýšlím, jestli se první pustím do dokončení draka (nohy + ocas) anebo jestli postavím skálu, na které bude drak stát.

Chtěl bych ho postavit na skálu, na které stojí drak s jinými texturami, taktéž od Daishiho.

Obrázek

a nakonec fotka dokončených křídel i s metrem

Obrázek
cepix
Příspěvky: 38
Registrován: sob 20.7.2013 11:13

Re: Skyrim dragon / free download / 1:???

Příspěvek od cepix »

Rozhodl jsem se pustit se prvně do nohou draka. Rozhodl jsem se tak, protože jsem výztuhy a půdorys skály podlepil a nechal zatížené schnout, takže jsem nechtěl, aby se práce pozastavily. Složil jsem pár dílků zad (ve výsledku mizivé procentu vzhledem k tomu, kolik jich na zádech a ocasu ještě bude) a pokračování břicha (část, kterou má drak mezi nohama). V této fázi končím s postupem vzad a začnu s postupem vbok, čili oběma nohama. Shora je dost místa na to, abych složil každou nohu zvlášť a teprve celou přilepil k tělu (čili to není tak, jako s křídly, kdy jsem se obával, aby šlo celé křídlo k tělu přilepit, takže jsem ho lepil a navazoval přímo).

něco z postupu zde

Obrázek

Obrázek

a dostatek místa shora pro přilepení nohou :)

Obrázek
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Skyrim dragon / free download / 1:???

Příspěvek od Tomáš S. »

Já lepil nohy postupně rovnou od těla kvůli jejich výztuze, protože jsem jim nevěřil, že draka sami o sobě udrží... Jestli tomu teda rozumím, tak drak bude se skálou slepen napevno? Nebo jak plánuješ připojení draka ke skále?
Až "zastřešíš" tuto část s napojením nohou, tak už pak ocas jde vcelku rychle ;) .

Jinak ta skála je myslím rovnou Chřtán světa :) .
cepix
Příspěvky: 38
Registrován: sob 20.7.2013 11:13

Re: Skyrim dragon / free download / 1:???

Příspěvek od cepix »

Tak teda trochu jsi mě znejistil. Ale nohám věřím :D nicméně, na zealot foru http://zealot.com/threads/model-of-the- ... 891/page-5 někdo dával do nohou výztuhy taky. Tak mám teď dilema. Hlavně jak výztuhy efektivně vytvořit. Myslíš, že jsou v modelu nepostradatelné?

A ano, drak bude se skálou slepen napevno. Mám v hlavě trochu představu malé úpravy okolí kolem skály, malinké diorámko, ale to je ještě daleko (navíc jsem ještě nikdy nic takového nedělal)
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Skyrim dragon / free download / 1:???

Příspěvek od Tomáš S. »

Dobře si to rozmysli, teď už je totiž, podle mě, poslední okamžik, kdy se dají výztuhy či nějaká opěrná konstrukce udělat.

V mém modelu jsou naprosto nepostradatelné, protože drak není spojen s kamenem na pevno - hlavně kvůli manipulaci (je lepší relativně těžký, sádrou vylétý, kamen usadit samostatně na výstavní místo a do něj pak zabodnout draka) a transportu.
Záleží na tom co s drakem plánuješ, já už ho převážel opravdu hodněkrát.

A jak tedy plánuješ spoj drak-skála? Jako, že hotové nalepíš na hotové? Takovému spoji na tak namáhaném místě bych nevěřil ani za nic. Stačilo mi co udělala váha jednoho křídla, ne tak váha celého draka ukotvená ve dvou bodech o velikosti centimetru čtverečního.

Co se týče mého způsobu vyztužení, tak jde o to, že můj drak v podstatě nohy vůbec nepoužívá. Nohy pouze mají funkci jakéhosi obalu. Obalují dráty, které jsou ukotveny v žebru těla a vedou nohama až do cca 7cm hlubokých děr v kamenu. Fotky mám ve svém vláknu se stavbou. Je to betelné řešení a tak jsem se z výstav zatím vracel jen s ulámanýma trnama (když ne návštěvníci, tak skoro vždy o nějaký zavadím sám).

Nechci tě srašit, toto je pouze můj pohled na věc. ;) .
cepix
Příspěvky: 38
Registrován: sob 20.7.2013 11:13

Re: Skyrim dragon / free download / 1:???

Příspěvek od cepix »

No, tento víkend se k lepení stejně nedostanu, takže budu mít aspoň čas si to promyslet. Ještě jsem nic nezačal, protože přemýšlím. Ale nakonec tam přecejenom asi něco vlepím, pravděpodobně vymyslím nějakou drátěnou kostru, zkusím provléct celou nohou i skrz tělo a vylézt druhou nohou. V tělu drát nějak upevním, to taky ještě nevím :D Nějakým způsobem vymyslím spojovací systém drak-skála. Asi bych to viděl spíš napevno, myslím že draka mockrát převážet nikam nebudu. Na výstavy se nechystám, nemám s tím ani žádnou zkušenost.

Nicméně k tomu teda budu asi i potřebovat postavit samotnou skálu. Jak tedy udělat skálu stabilnější - těžší? Asi tam po tvém vzoru vyleju podobným způsobem sádru. Možná bych to vylil i do nohou, v kterých by byl provlečený drát, tím by mohl být spoj dostatečně tuhý. Tím by odpadl problém ukotvení drátu v těle.

Achjo, tolik přemýšlení a to mi ještě ani nezačla škola :)

Možná by se tam dal vymyslet nějaký šroubový spoj, kdybych chtěl draka od skály oddělit... no jak říkám, zkusím to o víkendu promyslet
cepix
Příspěvky: 38
Registrován: sob 20.7.2013 11:13

Re: Skyrim dragon / free download / 1:???

Příspěvek od cepix »

Už je vše vymyšleno, teď jen doufám že to bude fungovat tak, jak předpokládám :) koupil jsem drát, průměr asi 2-2,5 mm. Drát bude upevněn ve výztuži těla a zaháknutý za špejle, které jsem instaloval jako výztuž křídla. Postupným konstruováním nohou budu drát ohýbat v potřebných směrech. Zbytek drátu bude trčet z nohou. Poté zkonstruuji skálu, zkusím polohu draka a na místě jeho posedu provleču skálou brčka, která zaleji sádrou. Zatím je to vše vize, doufám že se mi to podaří dotáhnout do zdárného konce
cepix
Příspěvky: 38
Registrován: sob 20.7.2013 11:13

Re: Skyrim dragon / free download / 1:???

Příspěvek od cepix »

Dráty jsem více či méně úspěšně vsadil a více či méně úspěšně upevnil v těle draka. Způsob upevnění jde vidět na fotkách. Momentálně pracuji na pravé noze.

Obrázek

Obrázek
cepix
Příspěvky: 38
Registrován: sob 20.7.2013 11:13

Re: Skyrim dragon / free download / 1:???

Příspěvek od cepix »

přidávám malý postup, aby bylo vidět že na to úplně nekašlu :) práce na nohou mě moc nebaví, kolem drátu se špatně přilepují dílky, slavná ani není délka drátu (jsou možná až zbytečně dlouhé - zastřihnu při přiměření u skály)

foto

Obrázek Obrázek Obrázek
cepix
Příspěvky: 38
Registrován: sob 20.7.2013 11:13

Re: Skyrim dragon / free download / 1:???

Příspěvek od cepix »

kvůli zkracování délky trčícího drátu jsem se pustil do stavby skály. Lepí se líp než drak, vzhledem k mnohem větším dílkům :) ovšem rýhování je o odhadu, na vizualizaci v pepakuře chybí rýhovací čáry. Mám za sebou asi půlku.

foto

Obrázek Obrázek Obrázek
cepix
Příspěvky: 38
Registrován: sob 20.7.2013 11:13

Re: Skyrim dragon / free download / 1:???

Příspěvek od cepix »

Skála je dokončená, snesla by dokonalejší retuš, to ale asi vyřeším později. Pro interpretaci velikosti jsem přiložil telefon. Nyní se vrhnu na dokončení nohou.

foto:

Obrázek Obrázek
cepix
Příspěvky: 38
Registrován: sob 20.7.2013 11:13

Re: Skyrim dragon / free download / 1:???

Příspěvek od cepix »

Po delší době opět malý progres. Dokončil jsem jednu nohu, momentálně pracuji na druhé. Drak se blíží k úspěšnému dokončení. Druhá noha by měla být už to nejtěžší, co mě na drakovi čeká vzhledem k tomu, že budu muset v noze naohýbat drát stejně tak jako v noze první.

Nějaké foto zde:
Obrázek Obrázek

a zbytek v galerii :)
cepix
Příspěvky: 38
Registrován: sob 20.7.2013 11:13

Re: Skyrim dragon / free download / 1:???

Příspěvek od cepix »

Tak nohy jsou dokončeny, pokračuju ocasem. Chtěl jsem ještě dnes nahodit fotky, ale ta svině velká se mi nedaří pořád nafotit podle mých představ, jsem znaven, nechávám to na zítra až budu v lepším rozpoložení, momentálně mám chuť s tím třísknout o zem :D Drak je provizorně píchnutý v krabici od bot, abych se ho dotýkal při přilepování dalších dílků co nejméně. už tak je dost domlácený. Vypadá to že veškeré ostny budu muset zkonstruovat a přilepit úplně znovu. Pro představu aspoň přihazuji něco málo. Detailnější foto se pokusím, jak již bylo řečeno, zítra.

Obrázek

další 3 nové fotky podobného rázu jsou v galerii
Odpovědět

Zpět na „Sci-fi, fantasy a ostatní papírové modely / Sci-fi, fantasy and other paper models“