Skyrim dragon / free download / 1:???

Fantastika a ostatní modelové kategorie

Moderátor: tata

cepix
Příspěvky: 38
Registrován: sob 20.7.2013 11:13

Skyrim dragon / free download / 1:???

Příspěvek od cepix »

Zdravím vás, takže je to moje první prezentovaná stavba na tomto foru, tak třeba mě to donutí tohoto hromotluka dokončit :) zatím mám relativně chuť, protože výsledek mě žene kupředu. Jedna stavba už tu byla prezentována Tomášem S. Předloha tedy pochází ze hry Skyrim, jde o blíže nespecifikovaného draka. Model lze stáhnout z této stránky http://daishi.elementfx.com/index.php?open=papercraft" onclick="window.open(this.href);return false;. Prozatím skládám podle návodu od Tomáše S., který mi v začátku hodně pomohl. Dál už se budu řídit jen dle vizualizace pepakury. A teď už fotky ze stavby.


Začal jsem hlavou
Obrázek

a pokračuji krkem s ostny
Obrázek



Další fotky k naleznutí v galerii http://www.papirove-modely.cz/galerie/g ... ?show=9232
cepix
Příspěvky: 38
Registrován: sob 20.7.2013 11:13

Re: Skyrim dragon / free download / 1:???

Příspěvek od cepix »

Krk s hlavou mám hotový a pokračuji stavbou těla. Manipulace začíná být složitá vzhledem k velikosti modelu a vzhledem k přítomnosti ostnů. Fotky dodám :)
cepix
Příspěvky: 38
Registrován: sob 20.7.2013 11:13

Re: Skyrim dragon / free download / 1:???

Příspěvek od cepix »

tak vzledem k omezení na výšku pixelů mi sem nejde fotka vložit, čili další fotky jsou přidány v galerii :) jak jde vidět, ostny moc ostré nejsou... manipulace je opravdu špatná a trpí :(
cepix
Příspěvky: 38
Registrován: sob 20.7.2013 11:13

Re: Skyrim dragon / free download / 1:???

Příspěvek od cepix »

Poslední dobou sem trochu zpomalil, začla škola :) Velké ostny na zádech nalepím až v pozdější fázi, kvůli tomu aby se mi s modelem lépe manipulovalo. Model se mi lepí lépe než hlava a krk, asi už sem si zvykl :) Pro ukázku jedna fotka z boku a jedna fotka do vnitřností :) škoda že mě nenapadlo vnitřnosti vyfotit před vlepením výztuhy. Další v galerii.

Obrázek

Obrázek
cepix
Příspěvky: 38
Registrován: sob 20.7.2013 11:13

Re: Skyrim dragon / free download / 1:???

Příspěvek od cepix »

Po Lužánkách mám velkou chuť draka dokončit:) takže momentální stav vypadá tak, že jsem začal lepit levé křídlo.

Obrázek

po shlédnutí stavby Tomáše S. už předem řeším vyztužení křídla, mám připraveny jen dvě špejle spojené provázkem a zalepené herkulesem

Obrázek

v modelu aplikované takto, delší špejli propíchnutou skrz tělo zalepím v jednom z ostnů, kratší přilepím do "kosti". Snad to bdue dostatečné :) špejle se zdají být relativně tuze spojené

Obrázek Obrázek


více fotek opět v galerii
tdnur
Příspěvky: 15
Registrován: stř 1.2.2012 13:34

Re: Skyrim dragon / free download / 1:???

Příspěvek od tdnur »

Beca pohni s tím, chci vidět výsledek :twisted:
cepix
Příspěvky: 38
Registrován: sob 20.7.2013 11:13

Re: Skyrim dragon / free download / 1:???

Příspěvek od cepix »

makám na křídle ;)
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Skyrim dragon / free download / 1:???

Příspěvek od Tomáš S. »

Jak to vypadá? Už se to tu poměrně dlouho nehlo ;) .
cepix
Příspěvky: 38
Registrován: sob 20.7.2013 11:13

Re: Skyrim dragon / free download / 1:???

Příspěvek od cepix »

drak je momentálně uklizený a čeká na znovuzrození, tento týden mám poslední zkoušky a potom se na to znovu vrhám :) rozhodně toho nechci nechat
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Skyrim dragon / free download / 1:???

Příspěvek od Makr »

Halooo pane,
jaxte na tom? Nechcípnul ten drak pod nánosy prachu?
Nebo máš jen dlouhý zkouškový období?
Těšim se na pokračování...
Martin
cepix
Příspěvky: 38
Registrován: sob 20.7.2013 11:13

Re: Skyrim dragon / free download / 1:???

Příspěvek od cepix »

rovnou ze zkouškovýho sem se vrhnul do pracovního zápřahu, domů chodím v 6 večer a únava mě dost zmáhá, takže těžko začít :D ale jak začnu, hned to tu bude viset :) doufám že to bude co nejdřív!
cepix
Příspěvky: 38
Registrován: sob 20.7.2013 11:13

Re: Skyrim dragon / free download / 1:???

Příspěvek od cepix »

tak pro ukázku, že od minula se práce pohly, nicméně ještě jsem progress nenafotil, tak jen dnes narychlo pár snímků telefonem v galerii http://www.papirove-modely.cz/galerie/i ... age=247158 a jeden sem

Obrázek

kvalitnější foto snad příště

model už mám připravený na stole, přes víkend se k tomu nedostanu ale příští týden už určitě stvořím něco dalšího :)
cepix
Příspěvky: 38
Registrován: sob 20.7.2013 11:13

Re: Skyrim dragon / free download / 1:???

Příspěvek od cepix »

takže pokračujem :) křídlo levé je dokončeno (mimo trny)

Obrázek

jak jde vidět z fotky, začal jsem křídlo pravé, momentálně stojím před rozhodnutím, zda podpěru křídla vytvořit teď, nebo slepit ještě pár dílků a přilepit ji potom. je zde totiž míň místa v "kloubu" než u pravého křídla, i konstrukce ji trochu odlišná

nicméně objevila se mi zde nepříjemnost, snad dílo únavy nebo nepozornosti, zevnitř křídla mi chybí cca 2 mm jednoho dílu. Nevím kde jsem to ztratil :( a teď už se to ani nedozvím

Obrázek

další tři fotky v galerii http://www.papirove-modely.cz/galerie/i ... age=248656" onclick="window.open(this.href);return false;

držte palce u dalšího postupu :)
cepix
Příspěvky: 38
Registrován: sob 20.7.2013 11:13

Re: Skyrim dragon / free download / 1:???

Příspěvek od cepix »

takže máme tu další pokrok :) pravé křídlo se mi lepí rozhodně lépe než levé, zdá se mi, že u "hlavního" trnu se dílky sbíhají jiným, méně náročným způsobem na slepení všech k sobě. Výztuhu jsem nakonec nalepil zhruba ve stejném stadiu stavby, jako u křídla levého. Výztuha je prakticky totožná jako v levém křídle (špejle slepené provázkem, prolepené herkulesem), jen je tam o něco méně místa. Pro ilustraci přikládám fotku z levého křídla

Obrázek

Obrázek

Dále jsem asi přišel na to, proč mi na levém křídle vznikla cca 2 mm nepřesnost

Obrázek

Je to zřejmě tím, že v pdf, které je k dispozici u staženého souboru s drakem, jsou oříznuté některé stránky oproti tomu, co je znázorněno v Pepakuře. Přišel jsem na to u podobného dílu na pravém křídle.

Obrázek

a díl ve skutečnosti na papíře

Obrázek


A teď už poslední věc, když jsem si s Pepakurou pohrával a zjišťoval, co vlastně umí, narazil jsem na tlačítko, kterým se barva dostane i za obvod dílků, takže případná retuš je dosti zjednodušená. Takže asi doporučuji pro další lepiče vytáhnout si pdf z Pepakury, pro jistotu ještě před tiskem zkontrolovat oříznutí stránek :) a teprve potom tisknout.

Obrázek
cepix
Příspěvky: 38
Registrován: sob 20.7.2013 11:13

Re: Skyrim dragon / free download / 1:???

Příspěvek od cepix »

momentálně mám dost chuť k lepení, takže od neděle se práce dost pohla :) mám k dispozici i foťák, takže přihazuji další postup

Obrázek

Obrázek

až budu mít křídla hotová obě dvě, zkusím si vzpomenout a vyfotit rozpětí křídel s přiloženým metrem pro představu, jak je model velký
Odpovědět

Zpět na „Sci-fi, fantasy a ostatní papírové modely / Sci-fi, fantasy and other paper models“