Space Odyssey 2001 / UHU / free

Fantastika a ostatní modelové kategorie

Moderátor: tata

Uživatelský avatar
wedge
Příspěvky: 114
Registrován: sob 21.1.2012 17:30
Bydliště: vysočina
Kontaktovat uživatele:

Space Odyssey 2001 / UHU / free

Příspěvek od wedge »

Pro každého fanouška Sci-Fi je Vesmírná odyssea 2001 nutnost, které se nejde vyhnout ani úmyslně.
Naštěstí je to i oblíbené téma jednoho z nejlepších sci-fi autorů který si říká UHU (asi to něco znamená ale já po tom nepátral)
Spacepod byl pro mě docela výzva, protože já mam rád když na modelu neni vidět moc papírových neduhů jako třeba hrany dílů nebo obrysy. Bohužel u bílé koule se tomu nedá moc vyhnout,ale na druhou stranu vypadá model jako celek docela hezky a kulatě a svojí předlohu kopíruje věrně.

Je vidět že UHU se na něm učil a teď už je o pár levelů výš. I tak je Spacepod na hodně vysoké úrovni které někteří (četně mě) nikdy nedosáhnou a všechno většinou sedí jak má (a když nesedí tak se to ztratí protože všechno kolem je ve stejné barvě).Samozřejmě jsem si vybral verzi která prošla liftingem a má i interier - plánoval jsem jak bude dovnitř vidět zadním poklopem ale jaksi jsem nebyl schopnej tuhle část zakulatit s tím že mi tam překáželi ty dveře v jakékoliv poloze. Nakonec to vyřešilo pár kapek lepidla a smíření se s tím že to neni žádná hračka a prostě se to nebude otevírat. Interier je moc pěkně udělaný ale vidět je jen z předního průzoru. Protože mám ted po večerech dost času, okamžitě se vrhám na Moonbus ať máme v Brně poprvé něco z legendy Space odyssey 2001

Obrázek

ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Naposledy upravil(a) wedge dne čtv 12.9.2013 11:00, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Michal Dostál
Příspěvky: 439
Registrován: sob 21.1.2012 12:14
Kontaktovat uživatele:

Re: SpacePod / UHU / freemodel

Příspěvek od Michal Dostál »

Paráda :)
Gratulace ke skvělému modelu.
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1055
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: SpacePod / UHU / freemodel

Příspěvek od rybak »

Taky gratuluji, moc vydařený kousek.
Adept na foto měsíce.
Uživatelský avatar
wedge
Příspěvky: 114
Registrován: sob 21.1.2012 17:30
Bydliště: vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: SpacePod / UHU / freemodel

Příspěvek od wedge »

Děkuji oběma :-) Doufam že Moonbus se taky podaří do Brna dopravit a vůbec- snad je oba dokážu v bezpečí dovést domu, čeká je dlouhá cesta ... Každopádně na foto měsice to asi nebude, je to jednoduchá photoshopovina a ne nějak super naaranžovaný dioramko. No je pravda že jsem to fotil schválně ve tmě s ostrým světlem, ale to asi tolik nevynikne.
Uživatelský avatar
wedge
Příspěvky: 114
Registrován: sob 21.1.2012 17:30
Bydliště: vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Space Odyssey 2001 / UHU / free

Příspěvek od wedge »

Moonbus už se pomalu rýsuje ,tak ukážu nějaký postup ze stavby. zakládat nové téma nemá smysl, tak sem pak přihodím všechny modely z vesmírné odyssey které se mi podaří slepit. chybí mi tedy ještě Discovery (který jsem zatím odložil), Aries a vesmírná stanice. no a budu doufat že se objeví i nějaký hezký model raketoplánu Orion a ruské verze Spacepodu

ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Space Odyssey 2001 / UHU / free

Příspěvek od Standa F. »

Clarkova 2001: Vesmírná odyssea - naprostá klasika, vynikající film i knížka (matně si vybavuji, že film šel do kin dříve než kniha na pulty), vraždící, ale korektně společenský HAL je nezapomenutelný, Dave Bowman a Frank Poole jsou astronauti jak mají být (ne jak ta dementní sebranka v Prometheovi), skvělé drama - i když na dnešní poměry je Kubrickův film již poněkud rozvláčný a málo akční - ale to mu neubírá místo na nejvyšších příčkách žánru.

Kapsuli jsi zmáknul výtečně. Koukám, že jsi foto s Jupiterem vyvěsil na samém konci srpna - bohužel jsme jej moderátoři ani já nezachytili, a tudíž za srpen nebylo navrženo na Foto měsíce :? - takže bohužel, už to nestihneme. Ale jsem si jist, že to doženeš s Moonbusem ;) - parádní, nechť se daří!
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Space Odyssey 2001 / UHU / free

Příspěvek od Tomys »

supeeer...
Uživatelský avatar
wedge
Příspěvky: 114
Registrován: sob 21.1.2012 17:30
Bydliště: vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Space Odyssey 2001 / UHU / free

Příspěvek od wedge »

Doufám že se teď neurazí všichni 3 sci-fi fanouškové kteří sem přispěli, ale pojďme si říct že ne každemu kdo lepí SF model se podaří hostit příspěvek Standy :P Tímto se poklepávám na rameno a rád bych kdyby to přilákalo víc nevěřících :D

Každopádně chápu že nemůžete podchytit všechny fotky ale teď bych se měl snažit ten moonbus vyfotit opravdu bezkonkurenčně aby každý uznal že to je fotka měsíce a ne že jsem to dostal protože jste na mě poprvé zapomněli 8-)

Space odyssey je pro mě ikona sci-fi právě proto, že ve mě jako v dítěti zanechala dost silné zážitky (asi jako Dobrodruzi z vesmíru) Pocity o kterých jsem nevěděl jestli se mi líbí nebo nelíbí ale aspoň něco - na rozdíl od drtivé většiny filmů. Ponurou opuštěnou Discovery, topící se ve své osamělé majestátnosti...ehm jsem kreslil už ve školce (hned vedle Smolíkovi rakety) a nějak nechápal proč mě tak zaujala (pro rejpaly - tyhle pocity jsou ze Space odyssey 2010 :D . Astronauti byli sympaťáci a mě jich bylo tehdá prostě líto. Nedávno jsem film viděl znovu (v rámci motivační kampaně) a vychutnával si každý dlouhý záběr na cokoliv technického a prostě nechápu jak to mohli natočit před tolika lety tak aby o efektech člověk nepochyboval. Kam se na to hrabou dnešní transforměři a podobný americký slátaniny kde je tolik detailů že nevíte jestli se koukáte na akční film nebo dokument o převodovkách. Je pravda že předloha vznikala až po nápadu natočit film ale proč ne... stejně si nemyslím že to na 100% chápu (nemá to nic společného s mým IQ ale prostě jsem se asi ještě moc nesnažil, takže se na to podívám rád znovu ...a znovu)

Tak já se už uklidním a půjdu lepit - příště opět fotky ze stavby
Uživatelský avatar
wedge
Příspěvky: 114
Registrován: sob 21.1.2012 17:30
Bydliště: vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Space Odyssey 2001 / UHU / free

Příspěvek od wedge »

A je vymalováno. Moonbus byl pro mě docela oříšek protože mi nějak ne a ne sedět. Snažil jsem se hodně ale nakonec jsem musel hodně plátovat aby nebyly vidět díry. Vnitřek jsem tam pro jistotu nedal (strop, žebra a vnitřní stranu oken) protože jinak bych se do tvaru nevešel vůbec. Nevím kde jsem dělal chyby ale postupně se mi to dost nasčítalo. No ještě že lepíme papír a když někde přebejvá,tak ustřihnem a naopak můžem nastavit - u Měsíční karosy jsem to aplikoval celkem hojně. Každopádně - tady je výsledek.

ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Space Odyssey 2001 / UHU / free

Příspěvek od Tomys »

Boží...
Uživatelský avatar
Chimenes
Příspěvky: 458
Registrován: sob 21.1.2012 12:56
Bydliště: Ovčáry
Kontaktovat uživatele:

Re: Space Odyssey 2001 / UHU / free

Příspěvek od Chimenes »

Krásnej autobus
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1055
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Space Odyssey 2001 / UHU / free

Příspěvek od rybak »

Hm, tak to zase čučím :-) Netradiční, dobře slepený. Pěkný pokoukání.
Uživatelský avatar
bh69
Příspěvky: 68
Registrován: sob 4.2.2012 7:48
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Space Odyssey 2001 / UHU / free

Příspěvek od bh69 »

wedge píše:jednoho z nejlepších sci-fi autorů který si říká UHU (asi to něco znamená ale já po tom nepátral)
Nejspíš se tak pojmenoval podle (hlavně v Německu) populárního lepidla. Jinak Uhu je německy výr (viz známé noční stíhací dvoumotorové letadlo v druhé světové (ale to by nepsal všechna písmena velká).

Jinak pěkné modely a nádherně čistě postavené - super.
Uživatelský avatar
wedge
Příspěvky: 114
Registrován: sob 21.1.2012 17:30
Bydliště: vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Space Odyssey 2001 / UHU / free

Příspěvek od wedge »

Děkuji pánové za vlídná slova :) Dolepím dvojici Kodiaků z Mass Effect a vrhnu se na další space odyssey věc - Aries 1B

UHU bude tedy ten výr (trochu jsem si to myslel, protože ho má jako svého avatara)
Uživatelský avatar
wedge
Příspěvky: 114
Registrován: sob 21.1.2012 17:30
Bydliště: vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Space Odyssey 2001 / UHU / free

Příspěvek od wedge »

Aries 1B Hotový. Stavba je náročná na geometrii a v tom já jsem selhal. Můžu poradit že pokud nechcete mít vrchní část odklápěcí, tak si můžete v klidu odpustit interier,protože stejně není skoro vůbec vidět a zabere tak půlku času.

ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Sci-fi, fantasy a ostatní papírové modely / Sci-fi, fantasy and other paper models“