Figurky historických vojáků / Michal Dudáš - ABC

Fantastika a ostatní modelové kategorie

Moderátor: tata

Odpovědět
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 246
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Figurky historických vojáků / Michal Dudáš - ABC

Příspěvek od Martin Č. »

Ahoj,
chtěl bych zde začít prezentovat sérii figurek vojáků z různých historických období, která na stránkách ABC vycházela v roce 2005. Figurky jsou (stejně jako podobné série hmyzu či zvířat) z pera Michala Dudáše a nutno říci, že je to pero velmi přesné a modely se lepí jedna báseň.

Figurky bývají občas k vidění na papíráckých výstavách a věřím, že budou i obohacením výuky hodin dějepisu, proto je budu asi časem rád (ne)dobrovolně odevzdávat své manželce, učitelnici dějepravy 8-)

Čistě vojenských figurek vyšlo, nepletu-li se, deset. V archlívu mám po návštěvě antikvariátu zatím sedm. Bez dalších cavyků tedy:

Římský legionář (cca 50 př. n.l.)

Stavba první figurky mi šla natolik od ruky, že jsem ani nestihl dělat průběžné fotky, proto rovnou hotové, drobátko tématicky laděné obrázky.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Figurky historických vojáků / Michal Dudáš - ABC

Příspěvek od bernie »

S tím pozadím mi to začíná připomínat scénu z Brianova života: Římané, jděte domů :D

Moc pěkné - gratuluji
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 246
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Figurky historických vojáků / Michal Dudáš - ABC

Příspěvek od Martin Č. »

Díky, Bernie. Jo, jo Pi(y)us Čůvus a Polulina Permanenta, významní Římané své doby :twisted:
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Figurky historických vojáků / Michal Dudáš - ABC

Příspěvek od AmatER »

Martin Č. píše:Pi(y)us Čůvus
v originále Bigus Dickus :lol: (ale jinak Paloušovým překladům všechna čest).
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 246
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Figurky historických vojáků / Michal Dudáš - ABC

Příspěvek od Martin Č. »

pokračujeme svižným tempem:

Španělský mušketýr
(z konce 16.století)

Model pochází z téhož prosincového superčísla ABC 2004 jako Říman a dílů, zejména drobných měl v porovnání s ostavními figurkami spíše více, celých 70. Ze stavby jsem přesto stihnul jen jednu rozjezdovou fotku a pak už zase jen Španěl u Španělských schodů, Španěl a Kubela či Španělé v Parze:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Figurky historických vojáků / Michal Dudáš - ABC

Příspěvek od kaktusak »

Nikdy bych nevěřil jak mohou být tyhle jednoduché modýlky krásné . Až jsem je jednou viděl na výstavě a do týdne jsem měl doma kompletní sérii .

Figurky v Tvém podání vypadají moc pěkně a k tomu navíc jsou perfektně nafoceny.
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 246
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Figurky historických vojáků / Michal Dudáš - ABC

Příspěvek od Martin Č. »

Ahoj všem,
Kaktusák: díky, jsem rád, že se figurky líbí. Také myslím, že je to hodně muziky za málo peněz resp. přiměřené lepitelské námahy. A jedem dál:

Rakousko-uherský generál jezdectva (1910)

přináším dvojité pokračování Dudášovic armády. Během několikadenní dovolené v Praze (ano i sedlák z Brna rád zavítá se ženou do velkoměsta ;-)) jsem po večerních návratech z intenzivních prohlídek města a okolí usilovně patlal a spatlal Rakousko-uherského generála jezdectva i s císařpánem. V Praze probíhá výstava Monarchie, kterou manželka i navštívila, takže to bylo tématické.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

PS: kdo by si chtěl prohlédnout všechny mé pražské fotky (nechť zi dle libosti zobrazí celé album odkazu výše, protože přímý odkaz na celá alba na "rajčeti" se mi zde pravidelně nedaří zveřejnit).
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 246
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Figurky historických vojáků / Michal Dudáš - ABC

Příspěvek od Martin Č. »

PSS: k výše uvedenému Rakušanovi, můžete hádat, na která zámecká sídla oficír zavítal ;-)

hned po návratu jsem zbastlil dalšího páňáce na holení, kterým je bez dalšího povídání:

Anglický Lučištník (1450)

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Zde se musím omluvit, Angličan nesehnal letenku do Londýna, proto musel zapózovat...na Slovensku 8-)

A další společná: Hrr na ně!
Obrázek
cepix
Příspěvky: 38
Registrován: sob 20.7.2013 11:13

Re: Figurky historických vojáků / Michal Dudáš - ABC

Příspěvek od cepix »

Také je doma mám, lepil jsem je když vycházeli v ABC. Je to opravdu série 10 figurek, z nichž jedna (Rytíř v turnajové zbroji) byla rozdělena do dvou čísel. Sérii vystřihovánek mám celou, avšak slepil jsem jich zatím jen 7. Další 3 čekají v šuplíku na zpracování! Už si to po těch letech zaslouží, takže při nejbližší příležitosti je dodělám, ať je sbírka kompletní :) Každopádně, myslím že kvalitativně se k tvým figurkám nepřiblížím :) tehdy jsem ještě nebyl tak zručný a teď jsem měl několik let pauzu, takže to je jak začínat od začátku :) Pěkná práce a to pozadí k figurkám sedí! Pokračuj dál, rád uvidím další :)
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 246
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Figurky historických vojáků / Michal Dudáš - ABC

Příspěvek od Martin Č. »

Po dlouhé době přidávám rekruty do tohoto smíšeného vojska a budou hned čtyři, čímž se armáda zdvojnásobí.

Nejnověji (minulý týden) mi přibyl

Japonský samuraj (z konce 16. století)

Do Japonska kvůli němu nepoletím, bude se muset spokojit s horšími fotkami a na jednotném pozadí.

Obrázek Obrázek Obrázek
----------------------------------------------------------------------------------------

další na paškál:

Důstojník britského letectva RAF (1942)

Obrázek Obrázek

------------------------------------------------------------------------------------------
již před Vánoci a během nich jsem vysochal našeho národního hrdinu, sůdruha Žižku jednookého:

Husitský hejtman (1420)

Soudruh byl investigativním reportérem zachycen nejen v ateliéru, ale i při návštěvě hradu Zvíkova a po vyplenění nejmenovaného hradu.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

-------------------------------------------------------------------------------------------

Prozatím posledním mužem do této smíšené legie je

Bojovník arabské jízdy
(750),

který k nám přicestoval z daleké Arábie z hloubi 8. století. Saharský písek a barevné hlučné medíny, toť jeho domov.

Obrázek Obrázek Obrázek

---------------------------------------------------------------------------------------------

v nestřeženém okamžiku došlo ve vojsku k malé roztržce, kde husitství prokázalo se silnějším Islámu :twisted:
naštěstí se vše (díky důstojníkovi z nejcivilizovanějších časů) urovnalo a celé vojsko (tehdy ještě bez japonského samuraje) navštívilo dokonce během svátků vánočních i město Betlém a v něm čerstvě narozeného Ježíška 8-)

Obrázek Obrázek

Obrázek

Obrázek

----------------------------------------------------------------------------------------------
Toť prozatím vše, pro plný stav legie zbývá naverbovat jednoho Napoleonova Francouze a Jana Lucemburského v plné zbroji a dokonce na koni.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Figurky historických vojáků / Michal Dudáš - ABC

Příspěvek od Vojta Č. »

To je paráda! Jednak důstojná série, dvak krásně slepený, třeťak parádně nafocený! Kterou chceš nominovat na foto měsíce? Já jsem si teda poprskal monitor u toho nebohýho Araba, kterej podlehl českému hejtmanovi ::D
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 246
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Figurky historických vojáků / Michal Dudáš - ABC

Příspěvek od Martin Č. »

Hehe :-) Díky, jsem rád, že se líbí. Do fotek měsíce si netroufám zasahovat, i když nepopírám, že jsem rád, když se jednou za uherák v nominaci ocitnu. Figurky se naštěstí fotí celkem dobře (i když třeba k pilotovi a samuraji jsem nenašel žádné rozumné pozadí).
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 246
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Figurky historických vojáků / Michal Dudáš - ABC

Příspěvek od Martin Č. »

Rytíř v turnajové zbroji (počátek 14. století)
Uplynuly sotva čtyři roky a mohu směle prohlásit, že k osmičlenné armádě napříč staletími mi přibyl konečně devátý člen a kůň navrch, totiž rytíř (říkejme Jan Lucemburský) v turnajové zbroji. Fotky hotového středověkého sportsmana zatím nemám, tak pro začátek upoutávka stavu chvíli před dokončením -tzv. fáze "bezhlavý rytíř" 8-)
Obrázek
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 246
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Figurky historických vojáků / Michal Dudáš - ABC

Příspěvek od Martin Č. »

Hurá! Na něěě!

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Figurky historických vojáků / Michal Dudáš - ABC

Příspěvek od Aki »

nádherný figurky :) zrovna minulej tejden jsem třídil svoji sbírku a narazil na ně taky, časem je budu muset slepit... snad se mi to povede tak dobře, jako tobě :)
Odpovědět

Zpět na „Sci-fi, fantasy a ostatní papírové modely / Sci-fi, fantasy and other paper models“