Marvin Marťan / free / 1:X - HOTOVO

Fantastika a ostatní modelové kategorie

Moderátor: tata

Odpovědět
Jan Koláček
Příspěvky: 148
Registrován: sob 21.1.2012 10:42
Bydliště: Kostelec nad Labem

Marvin Marťan / free / 1:X - HOTOVO

Příspěvek od Jan Koláček »

O Vánocích, kdy bylo více času, jsem se pustil do dalšího modelu. Je jím postavička Marvin z kreslených Looney Tunes.
Asi není nutné ho příliš představovat, ale pokud si chcete trochu potrénovat angličtinu, dozvíte se více zde: http://en.wikipedia.org/wiki/Marvin_the_Martian

Model je včetně návodu volně stažitelný a najdete ho zde: http://www.bazookajo.me.uk/. Když jsem nepochopil některé věci v návodu, bral jsem jako zdroj informací jeho beta stavbu na zealotu: http://www.zealot.com/forum/showthread.php?t=145132 a vcelku mě zaujalo i video na youtube: http://www.youtube.com/watch?v=85w6beELsy8
Jelikož je originální velikost cca 40 cm a já bych pro něj těžko hledal prostor, rozhodl jsem se Marvina zmenšit na polovinu. Navíc bude lépe pasovat k dalším postavám, které již mám hotové - je to Spiderman a Thrall z Warcraftu.

Teď už ke stavbě. Začal jsem botama, lépe řečeno podrážkama. Udělal jsem je plné (ať už kvůli konečné stabilitě, tak pro zjednodušení). Následoval zbytek bot a nohy (nebo spíš nožičky). Tady jsem nenarazil na žádný problém, i když napasovat nohy do pávne nebylo úplně bez nadávek.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Potom přišel na řadu kilt, či co to má být. Zde jsem to udělal obdobně jako u podrážek - je to plné a po stranách polepené původními pásky (v originálu se to vevnitř skládá ze šesti trojúhelníčků). A následovalo tělo s krkem a rukama. Tělo bylo celkem v pohodě. Ruce byly první problém, na který jsem narazil. Lépe řečeno paže. Skládají se z jednoho dílu, který se stočí a ohne. Zde mi vůbec neseděly obvody jednotlivých částí (a určitě to nebyla daň za zmenšení). Takže jsem to dost upravoval. Navíc myslím, že moc neseděly úhly (aspoň dle fotek na zealotu), do kterých se mají ruce ohnout. Co se týče samotných rukou, tam jsem na problém nenarazil. Pravou ruku doporučují v této fázi nelepit ani v rameni, ani v zápěstí (kvůli pozici s hlavou). Já si to přečetl pozdě a v rameni to zalepil. Narafičil jsem to ale zhruba podle fotek a následně jsem naštěstí zjistil, že jsem se trefil vcelku dobře.
Obrázek Obrázek

U sestavování helmy jsem nenarazil na žádný velký problém.
Obrázek Obrázek Obrázek

Totéž se dá říct o obličeji. Na jeden problém jsem si ale zadělal sám, když jsem přeskočil v postupu obočí a nechal ho na později. Ukázalo se, že to tak mělo být, protože jsem musel stříhat všechny chlopně, kterýma má být obočí přilepeno. Ale to je drobnost.
Obličej jsem nalepil na zbytek těla a nasadil helmu. Ta je zatím odnímatelná.
Obrázek Obrázek

Teď už chybí pouze ten smeták na helmě a hledí ... to ale zase příště.
JK
Naposledy upravil(a) Jan Koláček dne sob 28.1.2012 22:07, celkem upraveno 1 x.
Jan Koláček
Příspěvky: 148
Registrován: sob 21.1.2012 10:42
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: Marvin Marťan / free / 1:X

Příspěvek od Jan Koláček »

Tak Marvin je hotov.
Smeták na hlavě byl naprosto bez problémů. U hledí jsem to očekával taky, ale spletl jsem se. Měl jsem dost problém ho na helmu napasovat. Nepovedlo se to úplně optimálně, navíc se mi uprostřed udělal zlom, který je v odlesku světla vidět :cry: Už to tak ale nechám.
Jinak pro upřesnění minulého příspěvku: ten jeho obleček je parodie na uniformu římského vojáka.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Marvin tedy už může vyrazit na svou misi - zničit Zemi...nebo chytit toho otravnýho králíka...

Teď už jen zbývá udělat pořádný fotky za normálního světla...
Jan Koláček
Příspěvky: 148
Registrován: sob 21.1.2012 10:42
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: Marvin Marťan / free / 1:X - HOTOVO

Příspěvek od Jan Koláček »

Tak tady je finální foto:

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
tata
Moderátor
Příspěvky: 195
Registrován: pon 12.12.2011 19:04
Bydliště: Galaxie Orlová

Re: Marvin Marťan / free / 1:X - HOTOVO

Příspěvek od tata »

Jj kde ten králík může být :lol: :lol: Krásně čistá práce :!:
Uživatelský avatar
Madman
Příspěvky: 71
Registrován: ned 22.1.2012 9:39
Bydliště: Plzeň

Re: Marvin Marťan / free / 1:X - HOTOVO

Příspěvek od Madman »

To je ale pěkně slepený pěkně veselý model :)
Jan Koláček
Příspěvky: 148
Registrován: sob 21.1.2012 10:42
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: Marvin Marťan / free / 1:X - HOTOVO

Příspěvek od Jan Koláček »

Pánové, díky za reakce :)

Ještě přidávám poslední skupinové foto. Kdo ví, kdo by při poměřování sil zvítězil. ;)

Obrázek
Uživatelský avatar
tata
Moderátor
Příspěvky: 195
Registrován: pon 12.12.2011 19:04
Bydliště: Galaxie Orlová

Re: Marvin Marťan / free / 1:X - HOTOVO

Příspěvek od tata »

Honzo budem rádi když ty figury dovalíš do Brna na výstavu ..sekce AVP (scifi a fantasy )
Jan Koláček
Příspěvky: 148
Registrován: sob 21.1.2012 10:42
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: Marvin Marťan / free / 1:X - HOTOVO

Příspěvek od Jan Koláček »

Bohužel se i letos do Brna nepodívám :( (kvůli nedostatku času). Ale určitě by pro mne nebyl problém se domluvit s někým, kdo z Phy vyrazí a byl by ochotný to s sebou vzít...
Uživatelský avatar
vody
Příspěvky: 128
Registrován: pon 23.1.2012 17:57

Re: Marvin Marťan / free / 1:X - HOTOVO

Příspěvek od vody »

Pěkné, kvalitně slepeno. Jenom škoda že ten spiderman vypadá jak přejetej autem :lol:
Uživatelský avatar
TonyR
Příspěvky: 43
Registrován: sob 21.1.2012 14:47
Bydliště: Olšany u Prostějova

Re: Marvin Marťan / free / 1:X - HOTOVO

Příspěvek od TonyR »

Super marťan, hned jsem dostal chuť slepit tu potvůrku, když jsem ho viděl na živo v Brně.
Jan Koláček
Příspěvky: 148
Registrován: sob 21.1.2012 10:42
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: Marvin Marťan / free / 1:X - HOTOVO

Příspěvek od Jan Koláček »

Díky...jěště by byl pěknej s tou pistolkou (A-1 Disintegrating pistol) :)
Uživatelský avatar
tata
Moderátor
Příspěvky: 195
Registrován: pon 12.12.2011 19:04
Bydliště: Galaxie Orlová

Re: Marvin Marťan / free / 1:X - HOTOVO

Příspěvek od tata »

Honzo u Tomyse máš i dvě ceny za První (troll) a Třetí místo za tohoto Marťana . ;)
Jan Koláček
Příspěvky: 148
Registrován: sob 21.1.2012 10:42
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: Marvin Marťan / free / 1:X - HOTOVO

Příspěvek od Jan Koláček »

No to je mi teda překvapení :) ... teď jen jestli jsem nebyl jeden ze dvou účastníků :)
Uživatelský avatar
tata
Moderátor
Příspěvky: 195
Registrován: pon 12.12.2011 19:04
Bydliště: Galaxie Orlová

Re: Marvin Marťan / free / 1:X - HOTOVO

Příspěvek od tata »

No moc vás ve fantasy soutěžních nebylo ale i tak pro Trola hlasovalo i někloil návštěvníků jako model sympatie !
Takže palec nahoru .
Odpovědět

Zpět na „Sci-fi, fantasy a ostatní papírové modely / Sci-fi, fantasy and other paper models“