Viinturuth-Skyrim dragon / FREE-Daishi / 1:? - HOTOVO

Fantastika a ostatní modelové kategorie

Moderátor: tata

Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Viinturuth-Skyrim dragon / FREE-Daishi / 1:? - HOTOVO

Příspěvek od Tomáš S. »

Zdravím
Jak už jsem předeslal v jiných vláknech pouštím se do tohoto draka. Než ale začnu dovolil bych si představení:

Obrázek

Legenda:

Co je Alduin přesně zač, není známo. Někdy se o něm hovoří jako o jednom vtělení dračího boha času Akatoshe, Alduin se ale sám nazývá Akatoshovým prvorozeným synem. Nicméně je osudem předurčen k tomu aby zničil svět. Tisíce let před dějem hry Skyrim vládl Alduin prostřednictvím dalších draků celé budoucí provincii Skyrim. Mezi draky byl Alduin králem, protože byl z nich největší, nejsilnější a nejkrutější. Navíc se mohl kdykoliv odebrat do Sovngarde, jakéhosi Asgardu, kde požíral duše mrtvých a stal se ještě silnějším.

Jeho dlouhá tyranie nad lidmi, kterými Alduin opovrhoval byla ale přerušena zradou. A zrádcem byl Alduinův pobočník, Paarthurnax, ten, společně s bohyní Kynareth dal lidem moc používat Thu'um, hlavní dračí zbraň, díky níž mohou draci chrlit oheň i mráz, hledat své oběti, vládnout počasí a mnoho dalšího.
Lidé povstali proti drakům a vypukla Dračí válka. Mnoho draků bojovalo na straně lidí a mnoho jich padlo. Nakonec tři bojovníci, zneužili dračí řeč a vytvořili mocný křik Thu'um, který dokázal srazit draka z oblohy. Protože každý Křik který se naučíte ovlivní vaši duši, tento křik nemohli používat draci a i Paarthurnax se ho bál.

Dračí válka pokračovala a schylovalo se k poslední bitvě na Chřtánu Světa, nejvyšší hoře Skyrimu. Tam se tři bojovníci shromáždili a vyzvali Alduina na souboj. Strhli ho z oblohy, ale i oslabený Alduin byl nad jejich síly. Jeden z nich použil Svitek Starších a narušil tak předivo času. Alduin byl odeslán z času neznámo kam. Dračí válka skončila a lidé byli konečně svobodní, po Alduinově zmizení se draci rozptýlili a byli postupně vybíjeni. Dva draci ale zůstali ukrytí, Vulthuryol, ukrytý v podzemí Skyrimu a Paarthurnax na vrcholu Chřtánu světa.


Legenda byla mírně upravena ale základ je ze stránek http://www.postavy.cz/alduin/" onclick="window.open(this.href);return false; a upravený obrázek z tadyma: http://www.imperial-library.info/conten ... im?page=20" onclick="window.open(this.href);return false;

Jedná se o FREE model, který se dá stáhnout tady: http://daishi.elementfx.com/index.php?open=papercraft" onclick="window.open(this.href);return false; . Model má rozsah 30 stránek A4. Já jsem tisknul na papír 160g/m2 což se ukázalo jako chyba, měl jsem uposlechnout radu Švába a udělat aspoň hlavu na 120g/m2-při tomto řešení by se ale papír pokrytý barvou z mojí ingoustovky trochu zvlnil takže nevím, asi ani jedno řešení není to pravé. Rozhodnutí, že budu tisknout na 160tku taky přispělo to, že jí mám doma celý karton 8-) .

Začal jsem hlavou, pomalu si začínám zvykat na návod "a lá" pepakura . U hlavy jsem měl největší problém se špičkou čumáku-tam se projevilo použití silnějšího papíru, takže čumák už nevypadá jako hlava Predátora :roll: . Čumák taky nemám v úplné rovině, nejvíc nakřivo je na něm asi ten roh na něm...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Tomáš S. dne pát 24.5.2013 12:56, celkem upraveno 8 x.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Alduin-Skyrim frost dragon / FREE-Daishi / 1:?

Příspěvek od Tomáš S. »

Fotky přidány do 1. příspěvku ;) .
Uživatelský avatar
dadavejdr
Příspěvky: 72
Registrován: čtv 2.2.2012 18:24

Re: Alduin-Skyrim frost dragon / FREE-Daishi / 1:?

Příspěvek od dadavejdr »

Máš to moc pěkný ;) jen tak dál.
Já bohužel zatím nemám žádný progress. Zažívám nejhorší utrpení modeláře - přestavbu :roll: :cry: (dělají nám okna)
Ale brzy se snad vrhnu zpět do svého tempa :D
scad
Příspěvky: 69
Registrován: ned 22.1.2012 23:46
Bydliště: Klatovy

Re: Alduin-Skyrim frost dragon / FREE-Daishi / 1:?

Příspěvek od scad »

Držim palce, další drak ze světa Skyrim! Jednou ho chci taky stavět :)

BTW: Jedna technická - nestavíš Alduina (ten vypadá úplně jinak), ale Viinturutha. Je to napsaný i na tý stráce kde se dá stáhnout.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Alduin-Skyrim frost dragon / FREE-Daishi / 1:?

Příspěvek od Tomáš S. »

Díky, momentálně špekuluju jaký bude nejvhodnější postup pro slepení dolní čelisti a huby zevnitř :) .

BTW, To Scad: Aha, sám jsem si nebyl jistý jakého draka Daishi udělal. Vyšel jsem z toho, že když už nějakého tak to nejvýznamnějšího... To, že se až tak nepodobá draku na obrázku jsem dával za vinu vývojářům hry. Inu dobrá je to Viinturuth-to zní stejně líp-pořád jsem v tom "Alduin" viděl nějakého Inda 8-) .
scad
Příspěvky: 69
Registrován: ned 22.1.2012 23:46
Bydliště: Klatovy

Re: Alduin-Skyrim frost dragon / FREE-Daishi / 1:?

Příspěvek od scad »

On i ve hře vypadá jak má. Jinak doufám, že budeš často fotit postup, jelikož se toho návodu z pepakury taky obávam. Když už to stavíte dva, tak by z toho mohl být dobrý fotonávod :)

Jinak je tam další chyba, ale za tu už může Daishi a jeho mezery ve znalosti Skyrimu. Označení frost dragon je nepřesné. Viinturuth může útočit jak ledem, tak i ohněm. Víc se o něm můžeš dozvědět na http://elderscrolls.wikia.com/wiki/Viinturuth

BTW: Takhle Alduin vypadá ve hře.

Obrázek
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Viinturuth-Skyrim dragon / FREE-Daishi / 1:?

Příspěvek od Tomáš S. »

Zdravím
Teda řeknu vám dneska byla taková tma a tak hnusně, že se při "přírodním" světle nedalo nafotit nic :x . Přesto přihazuju můj postup-zítra snad nafotím něco lepšího... ;)
Drak se zatím lepí vcelku dobře, jediné chyby způsobuju já a moje nešikovnost :roll: .

Obrázek Obrázek

To Scad: Takže ten můj drak (z toho co jsem přelouskal na těch stránkách cos mi doporučil) byl na straně zlejch s Alduinem. Uměl dobře ovládat ten jejich starý jazyk a zřejmě to byl Alduinův dobrý kámoš, protože ho pak Alduin oživil-říkám to dobře?

Co se týče návodu, jak postupuju se stavbou tak i čísluju všechny díly a dělám psaný návod ;) .

Pěkný zbytek neděle...
scad
Příspěvky: 69
Registrován: ned 22.1.2012 23:46
Bydliště: Klatovy

Re: Viinturuth-Skyrim dragon / FREE-Daishi / 1:?

Příspěvek od scad »

Jop, je to jeden z těch "bad" draků. Alduin ho oživil, ale nevim jestli to bylo přímo v příběhu hry a jestli to tam bylo, tak v jaké části. Příběh jsem hrál když to vyšlo a už si to moc nepamatuju. Každopádně jsem ho nedávno ve Skyrimu našel. Lítá u Anga's Mill (je to v horách na severu v takovém kaňonu).

Jinak ta hlava je parádní. Těšim se až jí kompletně doděláš :) Ten psanej návod a číslování vypadá na luxus stavbu pro další nadšence :)
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Viinturuth-Skyrim dragon / FREE-Daishi / 1:?

Příspěvek od Tomáš S. »

Čau
Hlásím postup, o weekendu jsem postavil rohy a včera jsem to "jen" spojil. No "jen", na rovinu, byla to asi zatím nejhorší část na modelu :roll: . Obtíže u spojení rohů s tělem dávám za vinu Pepakuře (a mě), ta je totiž vykonstruovala jako hranaté, ale kdo by je chtěl hranaté že? a tak jsem je pěkně tvrdohlavě předělal na kulaté :) , nicméně příště bych asi zvolil jiný postup, i když si nemyslím, že by tomu extra pomohl... Takže hlava dokončena a pokračovat budu krkem ;) .
Fotky jsou (vzhledem ke světelným podmínkám, když dojdu ze školy :x ) jen z pracovního stolu, no posuďte sami :arrow: .

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Jinak vzhledem k tomu kolik má drak různých ostnů a trnů tak ho skoro není možné položit-pokaždé "přepadne" na nějaký roh a v důsledku opakování se špičky rohů začnou ničit. Rovná plocha tedy nepřipadá v úvahu. Využil jsem tady svých technických znalostí, nejnovějších objevených materiálů, moderních technologií a vzniklo toto 8-) :

Obrázek

Pokud tedy budete stavět draka, doporučuju něco podobného sestrojit, navíc pokud použijete stejný materiál bude možné podpěry stále rozšiřovat. Tedy do té doby než drak nedostne svůj kámen :) .

Jinak jen čekám až ve Hvězdě Smrti dodělají okna, aby lord Vejdr mohl pokračovat také 8-) . Na lorda Vejdra mám také otázku: Podle fotek mi přijde žes nedělal oči tak jak jsou navržené a použil jen modrou část oka, je to tak? Nad touto možností jsem také uvažoval, protože pokud sestavíte oči tak jak máte, vypadají na modelu divně, takže ještě s očima váhám... :|

Mějte se a pěkný zbytek středy ;) .
Uživatelský avatar
dadavejdr
Příspěvky: 72
Registrován: čtv 2.2.2012 18:24

Re: Viinturuth-Skyrim dragon / FREE-Daishi / 1:?

Příspěvek od dadavejdr »

Hezky se klube ;)
Já pomalu postupuju, ty šupiny na zádech jsou strašný :? není tam žádný prostor k manipulaci, brzy snad nafotím progress.
BTW: Ano, ty oči jsou bez toho okraje, později je asi natřu nějakou barvou, protože nejsou moc vidět :|
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Viinturuth-Skyrim dragon / FREE-Daishi / 1:?

Příspěvek od Tomáš S. »

Tak já sice nestavím SULACO, ale dovolím si také přispět... ;)

Oči jsem nakonec udělal jako lord Vejdr, podle mě to tak vypadá i lépé :idea: .

Dodělal jsem krk, tylo to docela maso. Nedostatek místa mě až tak netrápil, nejhorší to bylo u mě s čistotou práce :oops: . Na konstrukci krku je také zajímavé to, že ač jsou šupiny na hřbetu stejné (pouze se zvětšují) každá má jinou kostrukci :) - abych úplně nekecal tak 2 z těch 9 měli teda tu kostrukci stejnou...

Hlava + krk jsou tedy teď kompletní, chybí jen zuby, které ani teď nehodlám osazovat protože bych je všechny během budoucí manipulace vylámal. Model už začíná nabírat na velikosti a už přerůstá většinu mích modelů 8-) .

Teď už fotky, které jsou strašné - pokud o svátcích bude pěkně, tak udělám nové. Z postupu bohužel fotky nemám, tak nějak nebylo co fotit :roll: .

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Momentálně začínám pracovat na těle - také to není žádný med 8-) .

Hezké a pohodové vánoce ;) .
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Viinturuth-Skyrim dragon / FREE-Daishi / 1:?

Příspěvek od Tomáš S. »

Zdravím

Říká se, že jak na nový rok tak po celý rok... Já tedy slepil tohle:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A ještě trochu víc zblízka :roll: :

Obrázek Obrázek

Začíná to mít až nepříjemně velké rozměry - už se to blbě chytá do ruky aniž by jste o něco zavadili. A to jsem ještě nezačal lepit "základy" křídel a křídla samotné, které mě zanedlouho čekají :| .

S tělem jsem zatím žádné problémy neměl a doufám že ani mít nebudu...

To Vejdr: Jak plánuješ pokračovat se stavbou? Myslím kdy budeš napojovat křídla, nohy ocas a tak, sám v tom totiž nemám úplně jasno, ale asi nakonec pojedu podle stavby Daishiho :oops: .

Pěkný zbytek pátku. ;)
Uživatelský avatar
dadavejdr
Příspěvky: 72
Registrován: čtv 2.2.2012 18:24

Re: Viinturuth-Skyrim dragon / FREE-Daishi / 1:?

Příspěvek od dadavejdr »

:o Nádhera :shock: Máš to mnohem hezčí než já :oops:
Co se dalšího postupu týče, asi dojedu do tý fáze, kdy budu muset vlepit výztuhu, no a pk se místo toho vrhnu na ty křídla.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Viinturuth-Skyrim dragon / FREE-Daishi / 1:?

Příspěvek od Tomáš S. »

Ahoj

V sobotu jsem dokončil část "Tělo" a tady se můžete podívat na to jak se mi to povedlo :roll: :

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A ještě fotky samotného těla z různých stran:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Na fotkách si můžete všimnout, že ještě nejsou osazeny poslední dva ostny. To je jen pro lepši manipulaci s modelem, avšak ani to někdy nepomáhá. Ze všech pádů a drcnutí zatím drak vycházel jako vítěz, ale o víkendu mi spadl na zem a urvali se 3 ostny a jeden roh na hlavě, takže manipulace s tímto modelem opravdu není žádná ***kroť se ve výrazech!***... :oops:

Po dokončení těla jsem se vrhnul na křídla, konkrétně na křídlo levé, uvidíme jak to půjde, zatím jsem spokojen. Také jsem konečně uvěřil rozměrům cca 50x50cm 8-) .

Vejdr: No tak to nevím jestli to mám hezčí, je tam opravdu dost nedostatků, každopádně děkuji ;) - chtělo by to aby se oba draci někdy slétly 8-) .
Jo a nevím kterou výztuhu máš na mysli, protože jsou tam 3. Každopádně pokud budeš pokračovat stejně jak já tak budeš muset dolepit tělo celé, protože křídla navazují po celé délce - díky tomu jsou i stabilnější a snáz se chytá zakřivení ;) .

Pěkný zbytek dne. ;)
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Viinturuth-Skyrim dragon / FREE-Daishi / 1:?

Příspěvek od Tomáš S. »

Ahoj

Práce pokračují na levém křídle. Stavba je čím dál složitější - hlavně na manipulaci, kterou připomínám snad v každém příspěvku :) . Ale jinak to jde překvapivě dobře, vše vcelku sedí a chyby dělám akorát já :roll: .

S čím jsem se opravdu hodně pral byl ten černý kloub v prostřed křídla, kde se schází 5 "paprsků" křídla a ještě z kloubu vystupují 2 ostny :shock: .

Každopáně včera jsem trochu pokročil a dnes by mohlo být levé křídlo hotové, o výkendu bych začal dělat to pravé, teda snad... ;)

Obrázek

Obrázek Obrázek

Jinak na psaném návodu stále pracuju, momentálně je zpracovaný do publikovatelné podoby až po začátek křídla ;) .

Pěkný zbytek pátku.
Naposledy upravil(a) Tomáš S. dne pát 25.1.2013 13:17, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Sci-fi, fantasy a ostatní papírové modely / Sci-fi, fantasy and other paper models“