Coral Armáda / J.Rükr / 1:???

Fantastika a ostatní modelové kategorie

Moderátor: tata

Odpovědět
Uživatelský avatar
alien99
Příspěvky: 128
Registrován: úte 3.1.2012 19:07
Kontaktovat uživatele:

Coral Armáda / J.Rükr / 1:???

Příspěvek od alien99 »

Zdravím fanoušky a přináším něco nových modelů.
předně je to výsadková loď BN-06 Furius s kontejnerem, APCčkem s raketometem a plazmometem

Obrázek

Loď může nést buď výsadek v kontejneru, nebo APC. Přichycení je realizováno Magnetlinkem (takže musíte vlepit magnetky/magnetický materiál na rub modře označených dílů)

stahujte na adrese:

https://alienspapercraft.com/bn-06-furius-dropship.html

p.s. k lodi by měl být ještě tank, robot a špionážní letoun.....ale o tom až někdy příště ;)

ábíčkáři vědí :lol:
Naposledy upravil(a) alien99 dne pon 7.10.2019 11:00, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Ozzy CZ
Příspěvky: 220
Registrován: pát 24.2.2012 12:01
Bydliště: Cheb

Re: Coral Armáda / J.Rükr / 1:???

Příspěvek od Ozzy CZ »

Ahoj Honzo, u toho APC, že jsi se inspiroval v C&C3:TW?
Uživatelský avatar
alien99
Příspěvky: 128
Registrován: úte 3.1.2012 19:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Coral Armáda / J.Rükr / 1:???

Příspěvek od alien99 »

Áno....odtamtud čerpám hodně inspiraci protože C&C 3: TW je mě hodně blízkej 8-)
Uživatelský avatar
Ozzy CZ
Příspěvky: 220
Registrován: pát 24.2.2012 12:01
Bydliště: Cheb

Re: Coral Armáda / J.Rükr / 1:???

Příspěvek od Ozzy CZ »

Jsme si říkal, že podobnost není náhodná. :)
Děláš super modely.
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1054
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Coral Armáda / J.Rükr / 1:???

Příspěvek od rybak »

Ahoj, snad se autor nebude zlobit, když využiji jeho vlákna k prezentaci modelů z Coralu.

Předně se jedná o již zde prezentovanou výsadkovou loď BN-06 FURIUS
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Model jsem osadil magnety na více místech pro případné úpravy osazení dalších zbraní či munice. Jednotlivé gondoly je možné otáčet samostatně. Raketomety na bocích jsou zalepeny napevno.

Obrázek Obrázek
Obrázek

Na těchto snímcích je vidět výsadkové vozidlo A7-APC, raketomet a kontejner.

Celkově model hodnotím jako poměrně složitý na zachování geometrie. Vhodnější by byla vnitřní konstrukce z pevného papíru a plášť nalepit jako obšívku. Dále jsem model vyztužil vnitřním kartonem.
Výsledný dojem i velikost však stojí za námahu a čas.

Link na stažení výsadkové lodi: https://www.alienspapercraft.com/bn-06- ... pship.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Dalším v pořadí byl lehký tank WOLFRAM SGR2

Obrázek Obrázek

Postup lepení a vyztužování vnitřním kartonem. Osazení věže volím z papírových koleček na místo špeljle. Spoj je pevnější a celkově lepší.

Obrázek Obrázek

Na posledním obrázku je ještě plazmomet z lodi Furius.

Obrázek Obrázek

Takhle vypadá tank připojený pod výsadkovou loď.

I když se jedná o model lehkého tanku, tak model není úplně lehký. Obsahuje spoustu drobných dílků, které mohou méně zkušeným modelářům způsobit problémy.
Výsldný efekt však stojí za to. Obvzláště oceňuji různorodé tvarování, které mne často překvapí.

Link na stažení tanku: https://www.alienspapercraft.com/lehky- ... -sgr2.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Snad se Vám modely líbí a u dalšího pokračování s robotem se těším na shledanou.
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1054
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Coral Armáda / J.Rükr / 1:???

Příspěvek od rybak »

Třetím přírůstkem do miniserie je Robot Herion Cataclysma

Roboti firmy Herion jsou autonomní bojové jednotky, nesoucí obrovsko škálu zbraní.
Více informací a download zde: https://www.alienspapercraft.com/robot- ... lysma.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Tenhle kousek je moc pěkný modýlek s širokou škálou pohybu. Udělal jsem pohyblivé i nohy, což hodně pomohlo.
Kdyby byl o něco větší, tak by se dal zařadit mezi dva bojové roboty od Honzy, které v minulosti otisklo Abc.
Pro případné stavitele, doporučuji pořádně podlepovat.
Na druhém obrázku je vidět úprava chlopní.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Zde připojení k výsadkové lodi.

Obrázek Obrázek

Obrázek

Zatím posledním vydaným modelem Coral armády bude již brzy letadélko Stratos.
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1054
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Coral Armáda / J.Rükr / 1:???

Příspěvek od rybak »

Zatím posledním modelem do Coral armády je Letoun Stratos Remora.

Ke stažení je zde: https://www.alienspapercraft.com/letoun ... emora.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Pohodová stavba letadla s měnitelnou geometrií křídel. Model je dost úzký a vyžaduje zase pečlivě podlepování.

Obrázek Obrázek

Roztažená křídla:
Obrázek

Umístění pod transportní letoun:
Obrázek Obrázek

Jak na to koukám, tak budu pokračovat druhou sérií Coral vystřihovánek, přesněji sadou Coral explorer.
Uživatelský avatar
alien99
Příspěvky: 128
Registrován: úte 3.1.2012 19:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Coral Armáda / J.Rükr / 1:???

Příspěvek od alien99 »

Díky rybáku za suprový vhledy do lepení Coral armády. Pravdou je , že u mě se musí pořád podlepovat :)
Doporučuji si potom modely stáhnout zdarma z mejch stránek a nechat si je vytisknout. Jednak- budou živější barvy, druhak - nebude potisknutý rub stránky, třeťak - si vybereš tloušťku papíru a čtvrťak - při tisku na A4 získáš model tak, jak byl zamýšlen. V ABC jsem je musel zmenšit o 10%.

Jinak dobrá práce. ;) Taky si to musím slepit, protože od roku 2012 už jenom projektuju. :(

Coral Explorer bude na webu (doufám) do konce května. Přeci jen je to 10 modelů :shock: plus jeden navíc
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1054
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Coral Armáda / J.Rükr / 1:???

Příspěvek od rybak »

Jak jsem slíbil, tak pokračji druhou sérií, nazvanou Coral explorer.

První z řady je: Kombajn MARK 07 model H-710PE
Link ke stažení + zajímavé vyprávění o předloze: https://www.alienspapercraft.com/harvester-h-710pe.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Na těchto obrázcích je zachycen i s kontejnerem.
Obrázek Obrázek

A pohled zezadu:
Obrázek Obrázek

Model není zrovna drobek. Na šířku má radlice 31 cm a na délku 21 cm. A to lepím zmenšenou verzi z abc. Přemýšlel jsem nad tím, jak udělat ramena sklápěcí, ale pak je zalepil na pevno :lol:
Uživatelský avatar
alien99
Příspěvky: 128
Registrován: úte 3.1.2012 19:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Coral Armáda / J.Rükr / 1:???

Příspěvek od alien99 »

Nádhera. Nic bych nesklápěl :)
Odpovědět

Zpět na „Sci-fi, fantasy a ostatní papírové modely / Sci-fi, fantasy and other paper models“