Řetězová pila Oleo-Mac 942/1:?/ABC/Skokan a Antonický-HOTOVO

Fantastika a ostatní modelové kategorie

Moderátor: tata

Odpovědět
CSR
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 8.3.2012 21:19
Bydliště: Praha

Řetězová pila Oleo-Mac 942/1:?/ABC/Skokan a Antonický-HOTOVO

Příspěvek od CSR »

Při vybírání co dalšího budu stavět jsem ve svém archivu narazil na tuto řetězovou pilu.Chvíli myšlenky hlodali a nakonec jsem ji neodolal a pustil se do ní. Měřítko u vystřihovánky uvedeno není.Tato vystřihovánka vyšla v rámci ABC postupně s dalšími modely zahradní techniky.Vše pod záštitou firmy Mountfield.Pokuď se dobře pamatuji vyšly kromě ní ještě terra,zahradní sekačka a zahradní traktůrek.Připadně mě prosím opravte.

K samotné vystřihovánce, je tvořena jednou A4 dílů.
Chyby:Je špatně označen díl 21 místo toho má číslo 51.Díl13 je bohužel o asi mm kratší na konci.Nesedl mi celý horní kryt motoru ale myslím že za to mohli spíše moje ruce.

A jen pro představu o velikosti.Zde zatím prezentovaný celek má asi zhruba 6 cm.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) CSR dne stř 19.9.2012 17:51, celkem upraveno 2 x.
CSR
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 8.3.2012 21:19
Bydliště: Praha

Re: Řetězová pila Oleo-Mac 942/1:?/ABC/Skokan a Antonický

Příspěvek od CSR »

Tak mohu prohlásit je hotovo.Jediné co na celou pilu chybí dolepit je madlo,a na to musím nejdříve sehnat odpovídající drát.Takže zatím holt fotky bez madla.I když hotový model je takový drobeček celkem měří skoro 20 cm.
Bohužel se mi trošku zkroutilo madlo pily.Ale naštěstí jeto vidět jen při přímém pohledu.Chyby ve zbývajících částech bych řekl že žádné nejsou.Spíše bych vše přikládal svým rukám.A občas by to chtělo silnější papír.

Ještě doplním pro ty co by pilu stavěly že na retuš byly použity akvarelové pastelky od kohinooru
oranžové č.3710/44
světle šedá č.3710/35
tmavě šedá č.3710/38
černou sem použil vodovku.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A ještě nějaké detaily

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
swab
Příspěvky: 68
Registrován: sob 21.1.2012 9:58
Bydliště: Praha

Re: Řetězová pila Oleo-Mac 942/1:?/ABC/Skokan a Antonický-HO

Příspěvek od swab »

pěkně slepeno ale něco tam chybí :roll:
CSR
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 8.3.2012 21:19
Bydliště: Praha

Re: Řetězová pila Oleo-Mac 942/1:?/ABC/Skokan a Antonický-HO

Příspěvek od CSR »

A protože se mi povedlo konečně sehnat vhodný drát na madlo motorové pily.Je to hliníkový drát v černé izolaci, takže úplně ideální volba a řešení.
Tak zde přináším fotečky poslední ho dílu který chyběl k dokončení.

A protože je to pila tak sem se pokusil ji vyfotit na pár kouskách dřeva.Velikost toho jednoho dřevěného čtverce je zhruba 6x6 cm.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Sci-fi, fantasy a ostatní papírové modely / Sci-fi, fantasy and other paper models“