Mech / vlastní tvorba

Fantastika a ostatní modelové kategorie

Moderátor: tata

Odpovědět
Andrew86
Příspěvky: 78
Registrován: pát 20.1.2012 21:46
Bydliště: Liberec

Mech / vlastní tvorba

Příspěvek od Andrew86 »

Ahoj, tak jsem se po dlouhé době obdivování co dokáží místní borci navrhnout a vytvořit také pustil do menšího projektu. Ovšem to zda bude a když, tak v jakém stavu bude dokončen je ve hvězdách. Je to taková malá krabičkoidní potvora. Za tím jsem u pc nad ní strávil několik hodin. Zatím to beru tak, že to bude jen jakási předloha pro mě. Jestli to dodělám celé na pc i s rozložením do 2D a tiskem to si ještě rozmyslím, podle konečné finální podoby. No tak nebudu vás už dlouho napínat a tady máte dosavadní stav.
Obrázek

A tímto přestávám vědět na co sáhnout dříve :D 3 rozdělané modely a tento projekt. To už je trochu moc věcí najednou :D
Uživatelský avatar
Michal Dostál
Příspěvky: 439
Registrován: sob 21.1.2012 12:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Mech / vlastní tvorba

Příspěvek od Michal Dostál »

Držím palce, budu sledovat.
Andrew86
Příspěvky: 78
Registrován: pát 20.1.2012 21:46
Bydliště: Liberec

Re: Mech / vlastní tvorba

Příspěvek od Andrew86 »

Tak malej progres. Pomalu začínám vymýšlet co vlastně s tím obřím prostorem co je tělo. Jestli tam něco přidělat nebo to nechat jen na textuře. Vymyslet pohyb rukou, dodělat písty, a dokončit "prsty" - tam musím spočítat a vytvořit dokončení, Chci udělat po třech a tak aby do sebe pěkně zapadly. Rád bych aby byl mech plně pohyblivej, ale to se asi nepovede. No uvidíme

Obrázek

Ten malinkej dílek to je začátek prstu.
Andrew86
Příspěvky: 78
Registrován: pát 20.1.2012 21:46
Bydliště: Liberec

Re: Mech / vlastní tvorba

Příspěvek od Andrew86 »

Lidi poraďte mi nějakej program na rozkládání do 2D. pokud možno free, nebo jestli je nějakej levnej, ale o dost lepší jak ten free.
Teď jsem to zkoušel překreslit na papír, ale nějak mi ta noha, pitomá, stále nevychází. tak to zkusím rozložit a vytisknout. a ještě když bude někdo tak hodnej a napíše mi jaké formáty ten který program schroupe. Mockrát díky. a třebase časem dočkáme i něčeho lepšího než jen týhle nevzhledný obludy :)
Uživatelský avatar
B@F
Příspěvky: 170
Registrován: pon 23.1.2012 15:50
Bydliště: Louny / Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mech / vlastní tvorba

Příspěvek od B@F »

A v čem děláš to 3D? Rhino rozkládat umí. Pro Blender na to existuje skript, jmenuje se tuším B-paperizer. AutoCAD to neumí.
Speciální rozkládací program je Pepakura Designer, údajně chroupe formáty OBJ, DXF, MQO, 3DS, LWO, STL, KML, KMZ a DAE. Je to shareware, odemknutí všech funkcí stojí 38 dolarů.

Případně můžeš v tom 3D vykopírovat hrany a rozložit je ručně, pomocí posunů a rotací. Pro takovéhle jednoduché krabičky to celkem není problém.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Mech / vlastní tvorba

Příspěvek od Vojta Č. »

Andrew86 píše:Tak malej progres. Pomalu začínám vymýšlet co vlastně s tím obřím prostorem co je tělo. Jestli tam něco přidělat nebo to nechat jen na textuře. ...
Takovejch pár témat, co mě tak napadlo:

Kabina pilota - Pokud ne (ostatně i pokud jo), tak senzory všeho druhu - dálkoměry, zaměřovače, reflektory, IR zařízení...
Obranné systémy - přídavné pancéřování, kouřové granáty, reaktivní pancíř, nějaká scifi verze zimmeritu...
Pohon - motor (nebo aspoň přístup k němu), nasávání pro chladiče, výfuky, výdechy, nějaké nádrže, vedení, trubky...
Frajeřinky - erby, vlajky, vyznamenání, záznamy sestřelů...
a tak dál...

Inspirace po netu spousta - hodně se dá získat třeba od modelářů, co dělaj techniku pro Warhammer, úplně jiná škola se dá nakoukat u Japonců a jejich mechapotvor, a odpíchnout se samozřejmě dá i od reálný vojenský techniky současný i třeba druhoválečný. Problém je, jak to namíchat. S tim ti nikdo nepomůže. Zato ti to, potom, co to namícháš, každej zkritizuje ;)
Andrew86
Příspěvky: 78
Registrován: pát 20.1.2012 21:46
Bydliště: Liberec

Re: Mech / vlastní tvorba

Příspěvek od Andrew86 »

B@f: no rýsuji v TurboCADu. formáty si budu muset ověřit, z hlavy je vážně neznám. To rozkládání jak jsi popsal by asi šlo, holt budu experimentovat a naučím se něco nového :) umím jen udělat jakýsi model a pak z toho výkres. což je fáze kterou bych měl, jenže mi to nějak nevychází na papíře. Inteligentně jsem totiž celý model dělal 1:1 :D přesně tak jak mám ve zvyku :roll:

Vojto Č. : díky za inspiraci, určitě něco vymyslím a postupně se to snad dostane na ten papír :)
Andrew86
Příspěvky: 78
Registrován: pát 20.1.2012 21:46
Bydliště: Liberec

Re: Mech / vlastní tvorba

Příspěvek od Andrew86 »

Tak tenhle pokus skončí v propadlišti dějin, selhal disk v pc a samozřejmě jsem si neudělal zálohu,... takže až bude zase jednou chuť něco zkusit, budu začínat od začátku
Odpovědět

Zpět na „Sci-fi, fantasy a ostatní papírové modely / Sci-fi, fantasy and other paper models“