Stíhačka Herkules 001 / ABC, L. Badalec,J. Zlatuška / HOTOVO

Fantastika a ostatní modelové kategorie

Moderátor: tata

Odpovědět
Honza S.

Stíhačka Herkules 001 / ABC, L. Badalec,J. Zlatuška / HOTOVO

Příspěvek od Honza S. »

Tak jsem se pustil do jedné staré šmikačky od Láďy Badalce. Jelikož model je vytisknut na papíře v době kdy ábíčko šetřilo s papírem, takže jsem celý trup podlepen kartonem 0,5mm.
Pro ty, kteří si stíhačku budou chtít také postavit, tak velké díly NESTŘÍHEJTE! ale řezejte podle pravítka. Čáry nejsou rovné.
Spodní díl trupu je o malinko menší než trup který se na něj lepí. To je asi největší nepřesnost. Ale přesah na křídlech je pár desetin milimetru, což spravila retuš.

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Honza S. dne ned 8.7.2012 17:32, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 399
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: Stíhačka Herkules / ABC, L. Badalec / HOTOVO

Příspěvek od Medium »

Jen drobná poznámka. L. Badalec je spoluautorem - odborným poradcem. Hlavním autorem je J. Zlatuška vzešlý z konkurzu na nové autory vystřihovánek do abc v roce 1999. Později ještě nakreslil již na počítači 3-dílný kosmoplán, a to je patrně vše z jeho dílny.
Honza S.

Re: Stíhačka Herkules / ABC, L. Badalec / HOTOVO

Příspěvek od Honza S. »

Omlouvám se a doplňuji druhého autora. Jelikož jsem návod nečetl, tak mi jméno uniklo. Stavěl jsem pouze podle kresby a z označení modelu BaJ jsem usoudil, že to je pouze od Láďy
Rawen
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 16.2.2012 11:13

Re: Stíhačka Herkules 001 / ABC, L. Badalec,J. Zlatuška / HO

Příspěvek od Rawen »

Jo, tuhle pamatuju. Taky sem jí měl. Mít to jiné barvy a nějak jinak prokreslený povrch tak by to byl i docela pěkný model. Ale jen tak pro zajímavost - skoro bych se vsadil že podobná stíhačka ( ne li ta samá ) je někde ke stažení na netu na nějakých cizojazyčných stránkách už hezkých pár let. Teď už je to fuk, ale zajímalo by mě kdo opisoval od koho. Zkusim ji pohledat.
Uživatelský avatar
alien99
Příspěvky: 128
Registrován: úte 3.1.2012 19:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Stíhačka Herkules 001 / ABC, L. Badalec,J. Zlatuška / HO

Příspěvek od alien99 »

No, mě to designem silně připomíná Narcissus z Vetřelce....

Obrázek
Honza S.

Re: Stíhačka Herkules 001 / ABC, L. Badalec,J. Zlatuška / HO

Příspěvek od Honza S. »

Nějká podoba tam určitě je. Těžko říct z čeho autoři čerpali.
Odpovědět

Zpět na „Sci-fi, fantasy a ostatní papírové modely / Sci-fi, fantasy and other paper models“