Optimus Prime / Julius Perdana / 1:??

Fantastika a ostatní modelové kategorie

Moderátor: tata

Odpovědět
cendasimek
Příspěvky: 2
Registrován: úte 10.1.2023 13:14

Optimus Prime / Julius Perdana / 1:??

Příspěvek od cendasimek »

Zdravím přátelé, jsem tu úplně nový a mám v plánu postavit Optimuse z Transformerů,

https://www.paper-replika.com/index.php ... mid=207362" onclick="window.open(this.href);return false;

Budu to tisknout na A3 200g, vzhledem k velikosti volím tvrdší papír. Není u toho žádný návod, zvládnu to i bez toho? Případně byste při této velikosti doporučili jiný papír? Máte nějaké rady ohledně procesu? Díky za info ;)
Uživatelský avatar
OrasM
Příspěvky: 147
Registrován: pon 10.10.2022 7:51

Re: Optimus Prime

Příspěvek od OrasM »

Obrázkový návod máš rovno na stránke čo si dal link ;)
Uživatelský avatar
Ne4um
Příspěvky: 22
Registrován: sob 21.1.2012 10:17

Re: Optimus Prime

Příspěvek od Ne4um »

Optima jsem nedávno lepil, ale koukám, že se chystáš na novější verzi. Modely od tohoto autora se staví dobře, ale ani u něj se někdy nevyhneš nějaké záludnosti. Semtam může chybět nějaký díl v návodu, případně lomová čára v modelu apod.
200g papír je rozumná volba, ale stejně musíš být připraven nosné díly kvalitně vyztužit, aby se pak model nezbortil vlastní váhou. Budu sledovat ;)
cendasimek
Příspěvky: 2
Registrován: úte 10.1.2023 13:14

Re: Optimus Prime

Příspěvek od cendasimek »

OrasM píše:Obrázkový návod máš rovno na stránke čo si dal link ;)
Tak to už je návod asi pro profíky za kterého se nepovažuji :D, myslel jsem textově sepsáno který díl k čemu :D Když nepočítám modely z ABC tak tohle bude můj první pokus něčeho většího. Snad se podaří, budu dávat update. Díky za info
Uživatelský avatar
Ne4um
Příspěvky: 22
Registrován: sob 21.1.2012 10:17

Re: Optimus Prime

Příspěvek od Ne4um »

Jo, psaný návod tam fakt nenajdeš, ale většinou stačí postupovat podle čísel a návodové kresby. Takže buď v klidu, to zvládneš ;) Na Optima jsem zvědavej, takže budu sledovat:)
Odpovědět

Zpět na „Sci-fi, fantasy a ostatní papírové modely / Sci-fi, fantasy and other paper models“