RX-93-V2 Gundam / Rarra1121 / 1:60 / HOTOVO

Fantastika a ostatní modelové kategorie

Moderátor: tata

Uživatelský avatar
Alda C.
Příspěvky: 47
Registrován: sob 21.1.2012 8:31
Bydliště: Brno 21

Re: RX-93-V2 Gundam / Rarra1121 / 1:60 / HOTOVO

Příspěvek od Alda C. »

Fantastické :shock: , doufám, že model uvidím naživo na některé výstavě. Bravo 8-)
Jo a prosím Tě nauč taťku jak se mají správně fotit rozpracované modely, docela by mi to pomohlo :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
george
Příspěvky: 180
Registrován: pon 18.6.2018 6:23

Re: RX-93-V2 Gundam / Rarra1121 / 1:60 / HOTOVO

Příspěvek od george »

Parádní model, gratulace k dokončení. Taky nemám ponětí, o co jde, ale vypadá to suprově. Jen se zeptám, jak je ten model velký (vysoký) ?
Uživatelský avatar
Mahdy ml.
Příspěvky: 37
Registrován: pon 12.2.2018 17:36

Re: RX-93-V2 Gundam / Rarra1121 / 1:60 / HOTOVO

Příspěvek od Mahdy ml. »

Model má 40 cm na výšku, 60 na šířku a 50 cm do „hloubky„.
Pro nezasvěcené: První zmínka o Gundam sérii pochází už z roku 1979. Jedná se o animované seriály původem z Japonska, kde hlavním tématem je boj v humanoidních robotech ovládaných lidmi. Svět gundam je velmi složitých na pochopení, jelikož je rozdělený do několika metavesmírů, což znamená, že se některé seriálové dějové linky odehrávají současně, na třeba i stejném místě, ale v jiné realitě. Co mě osobně na tomto odvětví popkultury zaujalo je produkce plastikových modelů firmy BANDAI, které jsou plně pohyblivé a při stavbě nevyžadují lepidlo. Kvalita těchto modelů je opravdu špičková, s plastikovými modely firmy Tamiya nesrovnatelná. Modely této firmy jsem zakoupil 2 a mohu jejich konstrukci jenom doporučit, pro mě to byla nová a nenahraditelná zkušenost modelářského hobby. Jsem pořád jak malé děcko a fascinují mě roboti a sci-fi věcičky, takže tohle je pro mě moje přirozené prostředí :lol:
Uživatelský avatar
developer10
Příspěvky: 12
Registrován: stř 10.2.2021 21:45
Bydliště: Spišská Nová Ves

Re: RX-93-V2 Gundam / Rarra1121 / 1:60 / HOTOVO

Příspěvek od developer10 »

Mahdy, to sme tu asi všetci v "strednej" generácii nedospelé deti, ktoré majú čas sa trochu pohrať, nič si z toho nerob, veď to je to čo nás ženie ďalej a dá zabudnúť na škaredý svet. A hej, potom tu je ešte pár pacientov, ktorých obdivujeme a ani sa nesnažíme dosiahnuť ich latku :lol: :lol: :lol:

Ku tým Gundam Ťa len doplním, že my tu v Európe pomaly ani necítime a nevieme, aký výrazný vplyv má animovaná scéna na Japonskú kultúru. Naše transformer, avengers alebo pokemon "šialenstvo" bol len slabý odvar toho, ako dokázal Gundam a podobné anime filmy a seriály ovplyvniť nielen biznis, ale komplet celú kultúru, výchovu a vzdelávanie. Zatiaľ čo my tu deťom tlačíme do hláv poučky, tam premýšľajú o kombinatorike procesov, rozvíjajú predstavivosť a technické myslenie už od malička. AJ vďaka tomuto odvetviu. Ku nám sa dostalo pár výstrelov, spomínam si na nejakého futbalistu Nika, a potom pokémoni už boli vtedy že "pro děcka", ale tam s tým žijú niekedy až do staroby. Treba zažiť!

Len pre zaujímavosť, tí blázni v Yokohame zostrojili aj funkčného robota v nadživotnej veľkosti - slávnejšieho brata s označením RX-78-2. Očekujte gúgl.

Ešte raz krásny model a super práca.

Veľa zdaru!

Peťo
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: RX-93-V2 Gundam / Rarra1121 / 1:60 / HOTOVO

Příspěvek od haageeman »

Koukám, že se dílo povedlo a to ve vysoké kvalitě. Tak nezbývá, než pogratulovat! Supr!
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: RX-93-V2 Gundam / Rarra1121 / 1:60 / HOTOVO

Příspěvek od Brzdič »

Hustý, fakt cool.
Odpovědět

Zpět na „Sci-fi, fantasy a ostatní papírové modely / Sci-fi, fantasy and other paper models“