RX-93-V2 Gundam / Rarra1121 / 1:60 / HOTOVO

Fantastika a ostatní modelové kategorie

Moderátor: tata

Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: RX-93-V2 Gundam / Rarra1121 / 1:60

Příspěvek od kaktusak »

Nikoho nepleskej má to na svůj věk perfektně slepené a navíc čistě .

No a kdyby náhodou chtěl použít moji speciální rychloukončovací metodu , tak musí zaplatit autorský poplatek za nelegální použití . Já si ji nechal zaregistrovat jako Kyjovské nehmotné dědictví . Porušení se přísně trestá . Jeden spálený model = jeden litr slivovice .
Uživatelský avatar
Mahdy ml.
Příspěvky: 37
Registrován: pon 12.2.2018 17:36

Re: RX-93-V2 Gundam / Rarra1121 / 1:60

Příspěvek od Mahdy ml. »

Další etapou mé stavby jsou ruce. Protože mají spoustu mechanických částí, dal jsem si trochu načas, abych měl jistotu správné tuhosti kloubů obou končetin.
Abyste měli představu o stavbě, nechal jsem jednu schválně rozloženou.

Obrázek

Zde mám pro srovnání loket v klidové poloze a v poloze maximálního ohnutí. Podle předlohy by měl loket jít ohnout značně více. Předpokládám ale, že autor modelu počítá s tloušťkou částí brnění. Přeci jen, model poslouží pouze na výstavu, ne na hraní, není tedy potřeba řešit pohyblivost úplně do detailu.

Obrázek

Části, jak je vidíte na fotkách jsem ještě nelepil dohromady, v návodu jsem objevil pár záludných míst, které by mi v případě předčasného slepení dosti zavařily.
Nyní již pracuji na obrněných částech předloktí, postupně bych se měl propracovat až nahoru k ramenům.
Uživatelský avatar
Mahdy ml.
Příspěvky: 37
Registrován: pon 12.2.2018 17:36

Re: RX-93-V2 Gundam / Rarra1121 / 1:60

Příspěvek od Mahdy ml. »

Zdravím všechny, konečně po delší době využité ke stavbě paží robota se mohu pochlubit s výsledkem. Ruce jsou plně pohyblivé, o čemž se doufejme budete moct přesvědčit až pří finálním odhalení mého veledíla. :D Prozatím se budete muset spokojit s tímto. ;)
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek
Dále mě čeká opravdová výzva, na řadu přichází ruce. Pokud všechno půjde jak má, měly by se jednotlivé prsty pohybovat, aby v ruce udržely zbraň a štít. :shock:
Z mé strany prozatím vše, brzy opět na viděnou.
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: RX-93-V2 Gundam / Rarra1121 / 1:60

Příspěvek od mahdy »

Nechápu, jak to ten kluk dělá :shock: ... kdybych neviděl na vlastní oči, že to lepí z papíru, tak bych řekl, že to je z plastu.
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 399
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: RX-93-V2 Gundam / Rarra1121 / 1:60

Příspěvek od Medium »

Jo jo, perfektní práce :!: Kolik ještě zbývá z těch celkových 55 stránek vystřihovánky?
Uživatelský avatar
Mahdy ml.
Příspěvky: 37
Registrován: pon 12.2.2018 17:36

Re: RX-93-V2 Gundam / Rarra1121 / 1:60

Příspěvek od Mahdy ml. »

Zbývá mi ještě 28 listů A4, z toho ze 4 listů už jsem několik dílů dávno použil.
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: RX-93-V2 Gundam / Rarra1121 / 1:60

Příspěvek od Nafe_CZ »

Parádní dílo. Držím palce a těším se na celek !
Uživatelský avatar
Mahdy ml.
Příspěvky: 37
Registrován: pon 12.2.2018 17:36

Re: RX-93-V2 Gundam / Rarra1121 / 1:60

Příspěvek od Mahdy ml. »

Tímto příspěvkem oficiálně představuji můj doposud největší triumf mé modelářské kariéry. :lol: Každá ruka se skládá se 153 dílů. Paradoxně nebyla nejtěžší konstrukce prstů, ale samotné přilepení palce a kloubu zápěstí k rámu ruky. Na tuhle část jsem se netěšil už když jsem poprvé viděl návodnou kresbu po stažení modelu z internetu. :shock: Nicméně stavbu jsem si velice užil, byla to pro mě nová zkušenost a věřím, že to přinese také něco nového členům fóra, kteří můj dnešní příspěvek uvidí.
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Co se nadcházející části týče, na řadu přichází raketový batoh, který má svůj návod rozdělený do 4 částí. Mrňavé dílky teď vystřídají obříci. :lol:
Uživatelský avatar
Mahdy ml.
Příspěvky: 37
Registrován: pon 12.2.2018 17:36

Re: RX-93-V2 Gundam / Rarra1121 / 1:60

Příspěvek od Mahdy ml. »

Zdravím všechny, po až úmorné době přikládám sérii fotek stabilizační a pohonné jednotky pro snadnější pohyb ve vesmíru. V celém procesu stavby jsem narazil na u tohoto autora téměř všudypřítomný problém. Veškeré kulaté díly nesedí, pláště bývají pravidelně nehorázně krátké, hodně dílů pak musím vyrábět znovu. Konkrétně u této části na sebe správně nelícují 2 bílé velké válce, naštěstí to ale není ve výsledku moc vidět a veškeré detaily šly i přes drobný schodek ve spoji přilepit.
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Trápení ještě nekončí, na batoh přijdou ještě pohyblivá křídla, na která se brzy vrhnu.
Uživatelský avatar
Mahdy ml.
Příspěvky: 37
Registrován: pon 12.2.2018 17:36

Re: RX-93-V2 Gundam / Rarra1121 / 1:60

Příspěvek od Mahdy ml. »

Je to tady, tímto mám oficiálně dokončené všechny části těla modelu. Co ještě zbývá je štít a plasmová puška, kterými celé dílo dovrším.
Co se obsahu tohoto příspěvku týče, křídla byly naprosto nervy drásající na kompletaci, měl jsem s nimi tolik potíží, že jsem zapomněl průběžně pořizovat fotky postupu práce. Tohoto autora nemohu doporučit, neboť je mu cizí základní praxe v geometrii. :(
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek
Pro zajímavost, ty 3 dlouhé věci na každém křídle slouží obraně a zároveň útoku. V boji jsou schopny se úplně oddělit od křídla, rozložit se a vyzařovat energetické pole, které nepropustí plasmové paprsky z pušek protivníka, navíc jsou schopny plasmu samy střílet. Každá „ploutev“ jak se jejich název překládá z angličtiny (V- Fin), se skládá ze dvou polovin, každá polovina z 8 dílů. Celků bylo potřeba slepit 12. Něčemu takovému, jako je pouze 12 stejných celků by se tankisti asi zasmáli. :lol:
Zbraň a štít nejspíše pošlu zároveň, už to nechci dál natahovat, protože mi dochází místo ve „skladišti součástek“.
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: RX-93-V2 Gundam / Rarra1121 / 1:60

Příspěvek od Nafe_CZ »

Tohle je teda parádička. Těším se až to bude v celku!
Uživatelský avatar
Mahdy ml.
Příspěvky: 37
Registrován: pon 12.2.2018 17:36

Re: RX-93-V2 Gundam / Rarra1121 / 1:60 / HOTOVO

Příspěvek od Mahdy ml. »

Konečně po dvou letech tvrdé dřiny můžu všem členům odprezentovat mé dílo. Štít se zbraní šel překvapivě slepit bez problému, nebo ty problémy alespoň šly bez větší námahy vyřešit.
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
A nyní už za zvuku fanfár mé mistrovské veledílo :lol:
Obrázek Obrázek
Obrázek
Na závěr: Model nedoporučuji, autor při tvorbě asi požíval nadměrné množství sake. Nedokážu pochopit, jak počítačem generovaný díl, který navíc lze ve stejném programu převést na 3D model může v realitě být o více než 3 milimetry kratší. V autorově případě to nebylo nic ojedinělého, pláště složitějších dílů byly pravidelně jako kalhoty jednoho našeho bývalého pana prezidenta :cry:
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: RX-93-V2 Gundam / Rarra1121 / 1:60 / HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

To vypadá luxusně . Dovolím si tvrdit , že na každé soutěži , které se s tímto modelem zúčastníš budeš aspirovat na vítězství v divácké soutěži . Bude to hodně ""koukatelný"" model .
jenčik
Příspěvky: 324
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: RX-93-V2 Gundam / Rarra1121 / 1:60 / HOTOVO

Příspěvek od jenčik »

Jseš dobrej! Sice nevím co to je :) ale vypadá to parádně a odvedená práce - výtečná!
Uživatelský avatar
developer10
Příspěvky: 11
Registrován: stř 10.2.2021 21:45
Bydliště: Spišská Nová Ves

Re: RX-93-V2 Gundam / Rarra1121 / 1:60 / HOTOVO

Příspěvek od developer10 »

Tak to je veľká paráda! Gratulujem, prudko kukateľné
Odpovědět

Zpět na „Sci-fi, fantasy a ostatní papírové modely / Sci-fi, fantasy and other paper models“