M810 RegioMouse / Betexa / zmenšeno na 1:64

Modely soutěžní kategorie VDT

Moderátor: jozkin

Odpovědět
Štěpán
Příspěvky: 45
Registrován: sob 25.4.2020 17:56

M810 RegioMouse / Betexa / zmenšeno na 1:64

Příspěvek od Štěpán »

Chtěl jsem si zkusit nějaký model upravit, přebarvit, překreslit podle fotek. Volba padla na motoráček M810. To je poměrně jednoduchý model, jehož autora jsem nedohledal. Vyšel u Betexy v měřítku 1:35, já ho mám v 1:48. Fotky s novým nátěrem jsem pořídil v létě na nádraží v Chrudimi.
Obrázek Obrázek

Model jsem zmenšil na měřítko 1:64 (měřítko S).
Původně jsem si myslel, že ho jen přebarvím, ale nakonec jsem dělal i docela změny v geometrii. Hlavně tvar "čela" byl v původním modelu dost podivný.
Obrázek

Přidal jsem zrcátka, spřáhlo, propojovací hadice, stěrače. Měnil jsem rozchod kol, schůdky, umístění komínku na střeše a tvar nárazníků. A komplet geometrii kolem předních oken.
Čeho jsem si všiml až při lepení nárazníků je že model má příliš zasunutou spodní část, "bradu". Zhruba čtvrt metru oproti reálným 10ti cm. To už jsem neopravil, model tak trochu vypadá, jakoby měl předkus. A to spřáhlo s hadicemi jsou poněkud utopené.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Postupně vznikly tři exempláře, lišící se jen v detailech. Takže mám celý vláček. Možná jsem jim mohl alespoň měnit čísla, takhle jsou všechny tři stejné.
Obrázek
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: M810 RegioMouse / 1:64

Příspěvek od Nafe_CZ »

Ahoj,
paráda , moc pěkně provedené. Nezvažoval jsi do oken tmavou folii ?
Štěpán
Příspěvky: 45
Registrován: sob 25.4.2020 17:56

Re: M810 RegioMouse / 1:64

Příspěvek od Štěpán »

Tmavou neprůhlednou? Nezvažoval. To by pak vpředu musela být nějaká zelená neprůhledná a to by bylo divný, ne?
Asi by tomu slušel interiér, ale ten jsem ještě nikdy nelepil, tak si zatím netroufám.
SettO
Příspěvky: 8
Registrován: úte 11.2.2020 21:42

Re: M810 RegioMouse / 1:64

Příspěvek od SettO »

Ahoj, mně se ta tvoje úprava moc líbí, vzhled je o poznání lepší než u původní vystřihovánky. Vidím pěkné koleje velikosti S, kdo je výrobcem?
Dík.
Štěpán
Příspěvky: 45
Registrován: sob 25.4.2020 17:56

Re: M810 RegioMouse / 1:64

Příspěvek od Štěpán »

Dohledám až se vrátím z víkendu.
Ale mám to z eshopu ze států, je to měřítko používané v americe.
Výhoda je, že jsou tvarovatelné.
Nevýhoda že pražce jsou spojené uprostřed, což trochu kazí vzhled.
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: M810 RegioMouse / 1:64

Příspěvek od Nafe_CZ »

Štěpán píše:Tmavou neprůhlednou? Nezvažoval. To by pak vpředu musela být nějaká zelená neprůhledná a to by bylo divný, ne?
Asi by tomu slušel interiér, ale ten jsem ještě nikdy nelepil, tak si zatím netroufám.
Ahoj jen jsem se ptal, právě ze si myslím ze by tomu ta fólie slušela. Ale máš pravdu že dopředu by to pak chtělo interiér. Každopádně se mi to moc líbí.
Štěpán
Příspěvky: 45
Registrován: sob 25.4.2020 17:56

Re: M810 RegioMouse / Betexa / zmenšeno na 1:64

Příspěvek od Štěpán »

Tak ty koleje mám odtud:
https://www.hobbyspeed.com/store/p196/M ... 005.html#/
Výrobce MTH, ten mi jinak nic neříká.
Jsou to metrové segmenty tvarovatelných kolejí.
SettO
Příspěvky: 8
Registrován: úte 11.2.2020 21:42

Re: M810 RegioMouse / Betexa / zmenšeno na 1:64

Příspěvek od SettO »

Ahoj, děkuji. Jasně MTH znám, letos na jaře je oznámen zánik firmy a firma končí, majitel Mike jde do důchodu... Možná ji někdo solventní koupí.. Děkuji a ahoj.
Odpovědět

Zpět na „Železnice / Rail cars and engines“