T448p / MODELIK / 1:25 HOTOVO

Modely soutěžní kategorie VDT

Moderátor: jozkin

Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: T448p / MODELIK / 1:25

Příspěvek od mahdy »

Moc pěkné. Jenom bych do těch reflektorů místo hlaviček špendlíků použil svítivé 3mm LED diody. Vypadá to pak hodně reálně.
Tož tak ...
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T448p / MODELIK / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Moc pěkná prácička ;) A za opravu spodních světel se přimlouvám taky.
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: T448p / MODELIK / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Dobrý večer.

Především bych chtěl poděkovat za pozitivní reakce!

Laďuša: Čekal jsem, kdo na to zareaguje. Že to české verze nemají samozřejmě vím, Ale bohužel ve vystřihovánce tahle varianta nebyla na výběr, protože jediné dvoje dveře s bílým zbarvením byly právě do obou čel lokomotivy. A jelikož na nich byly naznačeny výřezy pro žaluzie tak mi nezbývalo nic jiného, než se držet vystřihovánky a žaluzie tam udělat.

yvan: o spodních světlech pořád přemýšlím, nevím zdali je mám vyoperovat a pokusit se předělat. Docela jste mě nahlodali. Problém je v tom že pod světly není místo na paraboly. Předek mašiny je podlepen 1 mm kartonem. Nevím zdali bych to nějak vykloval. Abych neudělal víc škody, než užitku. Ale nejspíš se o to pokusím.

Dnes jen krátce. Než se pustím do celkové kompletace mašiny, tak jsem průběžně začal pracovat na kolejišti. Pomalu ale jistě sestavuji podkladnice. Zde jsou čtyři stádia postupu:

Obrázek

Stříknuto základovou barvou a poté nabarveno odstínem matný rez.

Podle propočtů bych měl mít 23 pražců, tj. 46 podkladnic, tj. seskládat dohromady 920 dílků ;)

Tak uvidíme jak to půjde
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: T448p / MODELIK / 1:25 HOTOVO

Příspěvek od Shagrath »

Tak se zde zbavíme jednoho kostlivce, kterému to celkem dlužím.

Model je téměř dva roky dokončen, ale dokopat se ke konečnému reportu mi trvalo sakra dlouho. Takže konečně dnes mohu říci, HOTOVO.
Co říci závěrem. Model se stavěl parádně. Až na nějaké zde již probírané chyby v konstrukci jako nádrž, žaluzie a tak podobně to po modelářské stránce bylo fakt bezchybné. Pokud si bude někdo chtít postavit pěkný velký model s výraznou českou stopou, doporučuji všemi deseti. Model měl celkově něco přes 2500 dílků, takže nijak závratná porce. Největší problém mi dělalo sestavení zábradlí. Použil jsem plastové profily, ale práce s tím byla děsná. Já na ty dráty fakt nikdy nebudu. Samozřejmě z mé strany je tam až neskutečné množství chyb. Dnes už bych spoustu věcí udělal jinak. Na druhou stranu jsem se na modelu naučil spoustu nových věcí, které jsem zužitkoval v modelech následujících. Proto pro mě vždy bude takovým zlomovým modelem. Ještě bych jí v budoucnu chtěl připojit nějaký vagónek.

Pokusil jsem se též pod mašinu vyrobit imitaci kolejiště. I zde jsem si vyzkoušel spoustu nových věcí. Třeba to že na zalití kameniva není potřeba až tolik lepidla, kolik jsem ho tam dal, takže lepidlo místy až moc prosvítá. Ale kolejiště model moc oživilo, mašina přeci nemůže stát na zemi :D
Zde fotky kolejiště:

Obrázek Obrázek

Tabulku s názvem stroje jsem vyrobil z papíru:

Obrázek

No a zde již nějaké to finální foto:

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Obrázek

No a zde ještě poslední foto, které mi dělá největší radost. Takhle trůní pod akvárkem i s oceněním, které jsem si ještě za dob výstavových vysloužil loni v Neratovicích.
Obrázek

Tímto konečně uzavírám jednu dávnou kapitolu. Všem děkuji za sledování.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: T448p / MODELIK / 1:25

Příspěvek od JoskaM »

Tak gratulace, jdu také uzavřít...
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: T448p / MODELIK / 1:25

Příspěvek od mahdy »

Krásná čistá stavba 1*** - to bych chtěl taky umět :cry:
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: T448p / MODELIK / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Už v Neratovicích jsem ji obdivoval . Krásná čistá práce . A je pravda , že bez kolejí by to nebylo ono .
Odpovědět

Zpět na „Železnice / Rail cars and engines“