Škoda 36E "Žehlička" / Miloš Haman / 1:74

Modely soutěžní kategorie VDT

Moderátor: jozkin

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Škoda 36E "Žehlička" / Miloš Haman / 1:74

Příspěvek od Jenda B. »

Zdravím vespolek,
po nějaké chvilce se opět hlásím s dokončeným modýlkem. Po předchozí řadě 363 "ESO" jde o další škodováckou elektrickou lokomotivu z produkce časopisu ABC. Jedná se o tovární typ 36E, jenž byl vyroben pro tepelnou elektrárnu v srbském Obrenovaci. Vycházel z rozšířené řady lokomotiv určených pro posun a lehkou traťovou službu, zvaných "Žehlička". Pod tímto pojmenováním se chápe více lokomotivních řad stejného vzhledu, lišících se ale mezi sebou napájecí soustavou -1500V ss, 3000V ss, 25 000V st.- ale i řízením výkonu a dalšími drobnými odlišnostmi.
Model jsem stavěl ,stejně jako předchozí lokomotivu, z kopie (originál vlastním). A oproti původní podobě vystřihovánky proběhlo také pár úprav. Nejviditelnější je ale zhotovení interiéru kabiny a poněkud doplněný smeták (pantograf).
Tímto modýlkem se na nějaký čas loučím se světem železnice, i když v plánu je ještě poslední vydaná elektrická škodovka,
85E - Asynchron.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Škoda 36E "Žehlička" / Miloš Haman / 1:74

Příspěvek od Daniel »

Jendo opět velká paráda - gratuluji ke krásnému kousku do sbírky a těším se , až je uvidím někde na výstavě ;)
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: Škoda 36E "Žehlička" / Miloš Haman / 1:74

Příspěvek od Jenda B. »

Ahoj Dane, díky za pochvalu. Ale zase taková sláva to není, teď jsem si všiml že se mi zkroutil hlavní rám. Takže lokomotiva je do vrtule, doprčic................
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Škoda 36E "Žehlička" / Miloš Haman / 1:74

Příspěvek od mahdy »

Na fotkách žádná vrtule není vidět. Máš to pěkný, jenom mi trochu vadí ty přerušované čáry na kabině, ale jinak super. Ábíčkovská nostalgie ..... vyšla v ABC 17.6.1985 v čísle 19 ročník 29 ;) - vidím to jako dnes, když jsem na stánku toto číslo kupovat a vypadl mi z něj pytlíček s nápojem v prášku ...
Odpovědět

Zpět na „Železnice / Rail cars and engines“