BR 52 / Modelik / 1:25

Modely soutěžní kategorie VDT

Moderátor: jozkin

Odpovědět
Uživatelský avatar
V.E.N.A.
Příspěvky: 304
Registrován: sob 21.1.2012 14:33
Bydliště: Vysoké nad Jizerou (Krkonoše)

Re: BR 52 / Modelik / 1:25

Příspěvek od V.E.N.A. »

NÁDHERA!!!!!
Kdyby takhle dopadl můj model :-D
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: BR 52 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Aki »

mně se to líbí moc! a ten ruční nátěr není vůbec na škodu, lokotka vypadá reálně lehce zajetá :)
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: BR 52 / Modelik / 1:25

Příspěvek od AmatER »

je to velmi plechové, fakt. Žádnou patinu nedávat, vadí mi jen jedna věc - DR rozhodně na řadových tabulkách nepoužívaly font Helvetica (Arial).

Obrázek

UPDATE - Font s číslicemi dle vzoru prof. Kleina 1938 lze stáhnout tady.
Naposledy upravil(a) AmatER dne pon 16.7.2012 16:42, celkem upraveno 1 x.
barthe86
Příspěvky: 60
Registrován: sob 3.3.2012 10:55
Bydliště: Břeclav

Re: BR 52 / Modelik / 1:25

Příspěvek od barthe86 »

Zdravím, nechtěl by mi někdo pomoci s tendrem? Já už na to nemám nervy :) ... Jinak škoda, že teď nebude někde v okolí Brna žádná výstava, vzal bych tam lokomotivu ukázat.
barthe86
Příspěvky: 60
Registrován: sob 3.3.2012 10:55
Bydliště: Břeclav

Re: BR 52 / Modelik / 1:25

Příspěvek od barthe86 »

Zdravím, tak sem se zhruba po roce pustil do dokončení tendru. Budu nahrávat průběžně fotky. Nemáte někdo náhodou kontakt na někoho, kdo zhotovuje na zakázku skleněné vitríny a kryty na modely? Co jsem se tak díval na netu, tak to není zrovna levné..

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: BR 52 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Vojta Č. »

Slepí ti to každej dobrej sklenář. Levný to neni. Nebo si můžeš zkusit nařezat a slepit sám a třeba ti to pak nebude připadat tak drahý ;)
Jinak se to líhne parádně, mašiny se mi líběj, i když bych něco takovýho asi nestavěl...
barthe86
Příspěvky: 60
Registrován: sob 3.3.2012 10:55
Bydliště: Břeclav

Re: BR 52 / Modelik / 1:25

Příspěvek od barthe86 »

Dnes jsem udělal pár věcí na podvozku, pomalu se to rýsuje.. času mám teď trošku víc, tak by to mohlo být za 14 dní hotové. Uvidím jak až moc do detailu budu tendr dělat. Nejhorší bude zase vyřezávat kola. To byla hrůza když si na to vzpomenu z lokomotivy. Ti co si kupují laserem řezané díly mají obrovskou výhodu, ale zase si říkám to už by nebylo ono.., ta piplačka s tím k tomu prostě patří ;)

Obrázek
barthe86
Příspěvky: 60
Registrován: sob 3.3.2012 10:55
Bydliště: Břeclav

Re: BR 52 / Modelik / 1:25

Příspěvek od barthe86 »

Dnes jsem celý den věnoval lepení. Nastříhal a nařezal jsem si většinu malých dílů kolem náprav a brzdového ústrojí. Ve vystřihovánce už toho moc nezbývá, zbytek budu muset dodělat podle předloh skutečného tendru sám.. Zítra si zajedu koupit barvy, musím to už natřít, než začnu lepit zbytek dílů, pak by se tam už špatně dostávalo na některé místa.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
balu11
Příspěvky: 27
Registrován: úte 11.12.2012 23:36
Bydliště: Doksy

Re: BR 52 / Modelik / 1:25

Příspěvek od balu11 »

Parádní model lokomotivy. Perfektně jsi se s tou lokomotivou popasoval. Ten tendr už zmákneš. Jinak co se týče laserů kol k lokomotivě, chtěl bych Tě upozornit, že moc práce neušetří. Měl jsem lasery od Draftu a nakonec jsem je zavrhnul a smířil se s tím, že kola budu dělat po svém. Nakonec to dopadlo dobře, protože jeden kamarád na Slovensku vytvořil lasery kol, které byly perfektně udělané, ale i tak to byla práce na několik večerů, pokud ty kola měli vypadat co nejrealněji a přiblížit se skutečné předloze. Co se týče vitríny na model, nechal jsem to udělat u sklenáře a vyšlo to na 450Kč. Myslím, že to není drahé a tento model si určitě takovou vitrínu zaslouží.
Máš můj obdiv, že tento model dotáhneš do úspěšného konce. Každý, kdo tuto lokomotivu stavěl, určitě potvrdí, že tento model je opravdu hodně náročný, nejen na zpracování, ale i časově. Já jsem tu svou čoudu stavěl 2120 hodin. Docela by se mi líbilo, kdyby jsme se všichni, kdo tento model postavili, sešli někde na výstavě a ty modely postavili vedle sebe a nazvali to setkáním lokomotiv řady BR52. :)
Tak držím palce a volám, vydrž a bojuj, ta lokomotiva za to stojí. :)
bohmart
Příspěvky: 2
Registrován: pon 27.5.2013 8:25
Kontaktovat uživatele:

Re: BR 52 / Modelik / 1:25

Příspěvek od bohmart »

2120 hodin,tak to hodně zabitýho času :shock:.Já tu svoji "němku" stavím už třetí rok a hodiny raději ani nepočítám.Ale byla to právě Tvoje BR52,co mě přiměla pustit se do stavby své vlastní.Když jsem s ní začínal,tak Tvá lokomotiva byla už téměř hotová :) .Dovolil jsem si "obšlehnout" i ten nápad s korálky-rokajlem,ale dnes bych ty matice už dělal jinak ;) .Jsem rád,že jsi se nakonec pustil i do stavby tendru,ale musím Tě upozornit,že právě tam mě čekalo největší zklamání celé stavby modelu.Po připojení tendru k lokomotivě mám rozdíl pozice umístění kruhového průlezu o cca půl centimetru výše na tendru oproti lokotce.Celou stavbu se potýkám s nějakým "nedostatky",ale tohle zrovna na opravu moc snadné není.Celé to čelo s vrátky a skruží budu muset odřezat od vnitřních výztuh a mám obavy,aby se to nezbortilo.
Jinak dodatečně chválím,krásná práce.Pár let to sleduji,sedím v první řadě :D Nicméně,ty tu lokotku neustále vylepšuješ a modernizuješ až tak,že už je z toho TY-2 :) .No a k té se rámový tendr K4T30 už nedodával ;)
barthe86
Příspěvky: 60
Registrován: sob 3.3.2012 10:55
Bydliště: Břeclav

Re: BR 52 / Modelik / 1:25

Příspěvek od barthe86 »

Zdravím, díky za reakce. No já si tenhle model koupil asi před 6 lety, pracoval jsem na něm asi půl roku a pak jsem z časových důvodů stavbu odložil na delší čas, a minulý rok viz. vlákno jsem se rozhodl lokomotivu dokončit, to byly asi další 3 měsíce. Takže samotná loko mi trvala cca 8 měsíců, s tím, že jsem u její stavby strávil v průměru 5 hodin denně. Na tendru dělám necelý týden teď , včera jsem dokonce tomu věnoval úplně celý den. Od rána až do noci jsem jen seděl a lepil :D pěkně mě teď bolí za krkem.. jinak dnes jsem už něco natřel, však k večeru nahodím nějaké foto. Ale stavba je opravdu náročná, vlastně nejtěžší model co jsem zatím stavěl. A taky jsem zjistil, že má vystřihovánka pár chyb.. Ale model je to opravdu krásný, na fotkách to tak nevynikne, ale na živo to je radost pohledět. Hodně jsem se inspiroval na jednom fóru u stavby TY-2 proto ta podoba trochu :) Ale stahl jsme si z netu fotky skutečné BR 52 před samotnou stavbou a jezdila i v téhle kombinaci jako stavím. Možná bych jen teď zpětně nedělal ty bílé obroučky kolem kol a nechal je čistě jen červené, ale jinak se mi líbí ta barevná kombinace co mám.
Nebylo by špatné se sejít všichni co máme ty BR 52 někde na výstavě a hezky lokomotivy vedle sebe vyskládat :) Já uvažuji, že bych vzal lokomotivu na akci co má být v Kyjově v říjnu, to mám kousek.
V týdnu zajedu do sklářství se poptat na tu vitrínu.. Našel jsme na netu, že to na zakázku vyrábí z plexi skla taky za super cenu , ale měl bych strach, že by se to škrábalo..
barthe86
Příspěvky: 60
Registrován: sob 3.3.2012 10:55
Bydliště: Břeclav

Re: BR 52 / Modelik / 1:25

Příspěvek od barthe86 »

Jak jsem slíbil, vkládám alespoň jedno foto z dnešního dne. Vnější strany podvozku jsou natřené, dořezal jsem zbytek dílů, už je jen zkompletovat a nalepit. Konečně to začíná trochu vypadat ;)

Obrázek
barthe86
Příspěvky: 60
Registrován: sob 3.3.2012 10:55
Bydliště: Břeclav

Re: BR 52 / Modelik / 1:25

Příspěvek od barthe86 »

Obrázek
barthe86
Příspěvky: 60
Registrován: sob 3.3.2012 10:55
Bydliště: Břeclav

Re: BR 52 / Modelik / 1:25

Příspěvek od barthe86 »

Už se pomalu blížím k vyřezávání kol.. na to se opravdu, ale opravdu netěším .. :roll:
barthe86
Příspěvky: 60
Registrován: sob 3.3.2012 10:55
Bydliště: Břeclav

Re: BR 52 / Modelik / 1:25

Příspěvek od barthe86 »

Nakonec jsem se odhodlal k mé nejméně oblíbené části modelu a to jsou kola.. Přiznám se, že jsem je spíše jak kvalitně, dělal rychle, aby to bylo co nejdřív za mnou :D stejně půjdou vidět jen asi z 20 procent celého kola na tom tendru .. Na to, že jsem je všechny zvládl za cca 10 hodin vypadají celkem dobře :)

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Železnice / Rail cars and engines“