Legionářský vlak Orlík / minibox / ABC - HOTOVO

Modely soutěžní kategorie VDT

Moderátor: jozkin

Uživatelský avatar
silverman
Příspěvky: 278
Registrován: pát 20.1.2012 23:21
Bydliště: Kladno

Re: Legionářský vlak Orlík / minibox / ABC

Příspěvek od silverman »

Super tip tyhle koule na tyčce :!: Už dlouho něco podobného hledám. Díky za odkaz ;)
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Legionářský vlak Orlík / minibox / ABC

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

A když se zastavíte v sobotu v Lužánkách u Leška Gory, tak je možné, že tato udělátka bude mít také na prodej. Jsou k mání dvě různé sady....
Uživatelský avatar
Miloš D.
Příspěvky: 166
Registrován: sob 21.1.2012 20:10

Re: Legionářský vlak Orlík / minibox / ABC

Příspěvek od Miloš D. »

To Sandro: díky za tip
To TEO: i tobě díky za tip, v sobotu u Leška okouknu

Pokud nebudu u Lška úspěšný tak objednávám, vyzvednutí v Karviné pro mě není problém.
Po něčem takové už také dlouho pasu. Super.
Uživatelský avatar
Sandro
Příspěvky: 49
Registrován: úte 27.12.2016 13:27
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Legionářský vlak Orlík / minibox / ABC

Příspěvek od Sandro »

Zdravím všechny.

Po měsíci jsem se k lepení vrátil. Bylo toho teď moc (stěhování přes tři čtvrtiny Moravy i mezi byty v rámci jednoho města...).

Takže jsem hlavně připravoval detaily vagonu Zaamurets, jako třeba tyto věžičky:
Obrázek

A po kompletaci většiny velkých dílů jsem si je před slepením všechny přiměřil k podvozku:
Obrázek

Teď se těším do Ostravy na setkání... a po příštím týdnu až všechno dostěhuju, zase se na to vrhnu, abych to konečně zkompletoval.

Takže v sobotu :D :D
Uživatelský avatar
Sandro
Příspěvky: 49
Registrován: úte 27.12.2016 13:27
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Legionářský vlak Orlík / minibox / ABC

Příspěvek od Sandro »

Po dlouhé době zdravím všechny patlem posedlé :twisted:

Teď vážně, jsem úplně v šoku z toho, že jsem tu nebyl skoro 4 měsíce :shock: Za tu dobu se toho hodně stalo. Já se přestěhoval (i s manželkou samozřejmě ;) ), dávám do kupy byt a nově mám už na starosti i zahradu. A to vše má vliv na mé upatlané radosti. I na tento malý vláček.

Včera jsem k tomu ale pořádně sedl a pustil se do toho, co nemám rád (a podle mě nejsem jediný) a to je lepení detailů a kompletace. Nemám to rád, protože se zvyšuje počet strávených hodin a snižuje se počet viditelných změn na modelu. Určitě to znáte, když třeba slepíte baráček a potom se den, dva patláte s výřezem drobných architektonických prvků pod římsu a střechu, a když už to nastřiháte, jemně polepíte a všechno to rovnoměrně přilepíte na výsledné dílo, potom s tím nadšeně přikvačíte za nějakým zástupcem vašeho kmene (rodiče, partner, děti) a ten odpoví: "To je všechno? Vždyť to už si měl hotové předevčírem, ne?" :cry:

Na zabití!

Ale zpět k jádru věci. Vláček jsem se rozhodl dokončit, zvlášť poslední vagon a to je Zaamurets. Slepil jsem tedy všechny prvky jeho těla:
Obrázek
(Bystřejší si všimli, že jsem se vrátil spátky na dřevo, protože jsem mezi vybalovacími krabicemi ještě nenašel svou řezací podložku.) A začal jsem lepit věžičky na kopule střílen.
Obrázek Obrázek Obrázek
Při lepení na kopule se mi ale jedna věžička trochu svezla a je nakřivo, jak jde vidět na prostřením obrázku. Na pohledu z boku, nebo ze shora se to ztrácí. Tady je koneckokců celkový pohled:
Obrázek
Potom jsem stihnul ještě přichystat radlici a několik prvků, které (abych se přiznal) nevím, k čemu na vlaku sloužili.
Obrázek

Zbytek zase příště.
Uživatelský avatar
Sandro
Příspěvky: 49
Registrován: úte 27.12.2016 13:27
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Legionářský vlak Orlík / minibox / ABC

Příspěvek od Sandro »

Tak...

Po měsících jsem se přinutil to dokončit. Až se příště vrhnu na podobně (nebo i víc) rozsáhlý model, hodně popřemýšlím, aby se mi zase nestalo, že se budu dokopávat k dokončení. Ale holt chybami se člověk (m)učí. ;)

Každopádně pár foteček z finishe... Tady jsem si chystal melé kulometky do všech střílen posledního vagónu
Obrázek
Pak už krásný pohled na dokončenou obludu
Obrázek
Dodělal jsem ke kompletu pár beden s nákladem
Obrázek
A už jsem to rval všechno do poličky na výstavku
Obrázek

Pro náročnější podotýkám, že všechno bylo ve spěchu jedno pozdní odpoledne a tak doufám, že finálnější fotečky, třeba i v přijatelnějším prostředí přidám. Chtěl bych.
Odpovědět

Zpět na „Železnice / Rail cars and engines“