Ringhoffer / Modelik/ 1:25

Modely soutěžní kategorie VDT

Moderátor: jozkin

Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Ringhoffer / Modelik/ 1:25

Příspěvek od Tapan »

Člověče, stavíš ještě tu tramvaj? :-D Ale jinak moc pěkný, málokdo si dá tu práci a najde si k modelu celou story :-)
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Ringhoffer / Modelik/ 1:25

Příspěvek od Vojta Č. »

Hele, nic ve zlým, ale modelařina ti jde výrazně líp než sochařina. Ti paňáci jsou fakt naivňoučký - hlavičky kuličky, gumový ručičky... Fakt to s tím modelem nejde dohromady.
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Ringhoffer / Modelik/ 1:25

Příspěvek od Nafe_CZ »

:arrow: Tapan:
Já doufám že snad jo. ;) , Chtěl bych, pokud se mi to podaří dokončit, aby ten drobný příběh u toho modelu byl.

:arrow: Vojta:
Jo to máš pravdu, až na to že mě výrazně líp nejde ani ta modelařina. Určitě by ty figurky mohly být lepší, ale na moje prsty je uz tahle velikost moc. Spolíhám na to , že až se tramvaj uzavře, budou figurky jen jako dekorace, která nebude zas tak vidět. Možná to bude špatně a budou celkovému dojmu z modelu jen vadit. Pak se na to příště vyprdnu :) . Ja postupně i objevuju jak na ty figurky, nikdy před tím jsem nic nesochal :). Uvidíme jak to celé dopadne. Každopádně jsem rád, že na to sem tam koukneš.

Štefan
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Ringhoffer / Modelik/ 1:25

Příspěvek od JoskaM »

Nejde to tam - ale líbí se mi to. je to prostě autorské.
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Ringhoffer / Modelik/ 1:25

Příspěvek od Nafe_CZ »

Zdravím všechny,
pro dnešek nechám další stránky deníku ještě bez povšimnutí. S obnovou textu je dost práce a stránky musí odpočívat po restauraci.
Přidám proto dneska jen pár fotek postupu čistě modelářského. Podařilo se mi sestavit jednu boční stěnu kupé.
Bohužel se mi moc nedaří. Projevují se moje klepavé ruce a čistota práce je už dávno pryč a to mě dost mrzí.
Začíná se projevovat smíšený pocit z vlastní nešikovnosti.
Tak že tedy drobný postup je tu:

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
SettO
Příspěvky: 8
Registrován: úte 11.2.2020 21:42

Re: Ringhoffer / Modelik/ 1:25

Příspěvek od SettO »

Dobrý večer, mohu se těšit na pokračování? A dotaz k figurkám: to byl modurit či jiná hmota? Děkuji.
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Ringhoffer / Modelik/ 1:25

Příspěvek od Nafe_CZ »

Ahoj, snad i jo.
Leží odložená, protože jsem si zničil vytřihovánku .
Nová kopie je ale už půl roku připravená.
Tak až dodělám co mám na stole asi se na ni vrhnu.
Na figurky používám fimo hmotu. I když teď poslední jsem zkoušel z Moduritu a taky to jde.

Štefan
Uživatelský avatar
Mikuláš
Příspěvky: 119
Registrován: pát 20.1.2012 22:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Ringhoffer / Modelik/ 1:25

Příspěvek od Mikuláš »

Nějak jsme nepochopil tu fotku z Vídně (alespoň tak usuzuji z doprovodného komentáře, viz příspěvek ze srpna 2016). Tramvaj je přeci z Těšína, kde jedna linka stačila...
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Ringhoffer / Modelik/ 1:25

Příspěvek od Nafe_CZ »

Mikuláš píše:Nějak jsme nepochopil tu fotku z Vídně (alespoň tak usuzuji z doprovodného komentáře, viz příspěvek ze srpna 2016). Tramvaj je přeci z Těšína, kde jedna linka stačila...
Šlo pouze o navození atmosféry doprovodného textu .... lekárna na rohu .... , žádná skutečná informace.
Nejsem tak znalý techniky ani doby, nic méně podle čeho soudíš že je tramvaj z Těšína ?
podle německých nápisů bych si to netipnul ...
Ale jak říkám ... znalosti dobových poměrů mam minimálí ..
hank
Příspěvky: 264
Registrován: stř 25.1.2012 21:08

Re: Ringhoffer / Modelik/ 1:25

Příspěvek od hank »

"...podle čeho soudíš že je tramvaj z Těšína?" Protože na rozdíl od tebe pořádně čte průvodní text u modelu...

Ta tramvaj samozřejmě JE z Těšína, a to z doby (jde o rok 1911), kdy nerozdělený Těšín byl součástí Rakouského Slezska a jako v celém Předlitavsku v něm byla hlavním úředním jazykem němčina. A je to jistě uvedeno i v textu, který je součástí modelu.

Jinak viz např. tady
http://tramwaje.muzeumcieszyn.pl/index. ... &a=startcz" onclick="window.open(this.href);return false;
kde máš na výběr řadu fotografií zobrazujících, jak to tehdy v těšínských ulicích vypadalo. Včetně těch německých nápisů. Existuje i nádherná čtyřjazyčná kniha (česky-polsky-německy-anglicky) Mariana Dembinioka a Ireny Ciché Tramvají po Těšíně (Regio 2008, ISBN 978-80-904230-0-8), kde je otištěna spousta stejných pohlednic jako na odkazovaném webu. Kniha je už dávno vyprodaná, jestli chceš nasát atmosféru doby a místa, doporučuji vypůjčit si ji aspoň v knihovně; možná se dá ještě sehnat v nějakém antikvariátu.
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Ringhoffer / Modelik/ 1:25

Příspěvek od Nafe_CZ »

"...podle čeho soudíš že je tramvaj z Těšína?" Protože na rozdíl od tebe pořádně čte průvodní text u modelu...
Hanku díky moc a určitě máš pravdu. Nečtu .. a právě proto mi nevadí když se někdo ozve a postrčí mě správným směrem.

Knižku jsem hned zarezervoval v knihovně, kupodivu mají jeden exepmlář.
Rád se do ní podívám.
Odpovědět

Zpět na „Železnice / Rail cars and engines“