Škoda 69E - řada 363 "Eso" / Miloš Haman / 1:74

Modely soutěžní kategorie VDT

Moderátor: jozkin

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Škoda 69E - řada 363 "Eso" / Miloš Haman / 1:74

Příspěvek od Jenda B. »

Zdravím vespolek,
po delší době se opět hlásím, jen jsem si od architektury odskočil k mašinkám.
Předlohu tohoto modelu asi nemusím většině vláčkomilů představovat. Jedná se o nejběžnější vícesystémovou lokomotivu s pulzním řízením výkonu ve službách ČD. Je z produkce plzeňské Škodovky, která ve své době patřila mezi největší producenty elektrických lokomotiv. Bohužel je to už historie............
Pro zájemce, zde je popis typu https://cs.wikipedia.org/wiki/Lokomotiva_363" onclick="window.open(this.href);return false;

Model vyšel kdysi v dobách dávno minulých v časopisu ABC. A musím potvrdit, že i přes jeho letitost, jde pořád o konkurenceschopný kousek s určitým potenciálem.
Rozhodl jsem se jej stavět z kopie, kdyby se náhodou něco nezdařilo. Pravdou je, že jsem musel při luštění návodu několikrát nažhavit o pár mozkových závitů víc, než je u mě běžné. Ale výsledek nedopadl nejhůř. Proběhly i jisté úpravy a doplnění oproti originálu, jako třeba kompletní zasklení všech oken, doplnění interiéry stanovišť strojvedoucího, náznakově vytvořena strojovna (jen to co je vidět přes "lodní" okna, vedení VN na střeše (taky asi nebude stoprocentně věrné, ale účel plní ;) ), klaksony, jiné pluhy, tabulky z lokomotivy od Betexy, vzduchové hadice a hlavně reálná paprsková kola. S nimy jsem se vztekal celý jeden večer. Proběhlo taky určité retušování a dobarvování, on už originál z ABC není barevně stálý, dovolím si říct, že se v jeho případě jedná o "Padesát odstínů modře".
No a jak dopadl výsledek, můžete posoudit sami.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) Jenda B. dne sob 13.1.2018 17:19, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Škoda 69E - řada 363 "Eso" / Miloš Haman / 1:78

Příspěvek od mahdy »

Za mě máš 1* - paráda. Taky jsem ji jako děcko lepil. Stejně jako 36 E a 85 EO ATM. Jen pro doplnění 69 E vyšla v ABC 25.11.1985 v čísle 6 ročník 30 ;)
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Škoda 69E - řada 363 "Eso" / Miloš Haman / 1:78

Příspěvek od Daniel »

Hodně povedené :)
Odpovědět

Zpět na „Železnice / Rail cars and engines“