Lokomotiva 475.001 - ABC č.6 roč.27

Modely soutěžní kategorie VDT

Moderátor: jozkin

Odpovědět
velda
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 2.2.2012 23:24
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Lokomotiva 475.001 - ABC č.6 roč.27

Příspěvek od velda »

Tento příspěvek je tak trošku netradiční v tom, že nejde o přímý report ze stavby, ale až o výsledné fotovideo. V první části fotovidea vidíte zkrácený postup stavby a ve druhé části fota hotového modelu. Osobně si myslím, že není nutno prezentovat každý řez skalpelem, či tah štětcem, jak je to občas u některých reportů vidět. Proto PM tým půjde touto cestou. Model sám o sobě není nic moc, čím by nějak zvlášť oslnil, ale chtěli jsme ukázat že právě i takové modely mohou být pro vás modeláře zajímavé, např. tím, že si vytvoříte na modýlku některé nakreslené prvky plasticky, i když co si budeme povídat, skrýt tak nějak původní kresby, bez přebarvení celého modelu, není zrovna jednoduché, ale v rozumných mezích to jde. Dále je model doplněn některými prvky, které na původním modelu nejsou. I toto byl dost oříšek, protože ani na internetu, není o tomto stroji dostatek materiálů, podle kterých by se model dal ještě více “vytunit“ (předpokládám, že z důvodu toho, že samotný stroj byl vyroben pouze v jednom kuse). Provedené úpravy nejsou tak náročné a v podstatě si s nimi může poradit kdokoliv a o to nám také jde :). Takže posuďte zde na LOKOMOTIVA 475 - Stavba a fota ze stavby modelu J. Velocha ml., technické konzultace + fota hotového modelu a video J.Velocha st.

Obrázek
Naposledy upravil(a) velda dne ned 8.10.2017 23:18, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Lokomotiva 475.001 - ABC č.6 roč.27

Příspěvek od mahdy »

Teda kluci Velochovi, zasloužíte velkou pochvalu. Udělat z takové řekl bych " z nestojí za povšimnutí " vystřihovánky takový luxusně vytuněný model. Super nápad. Jen tak dále......
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 122
Registrován: pon 1.9.2014 21:03
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: Lokomotiva 475.001 - ABC č.6 roč.27

Příspěvek od Laďuša »

Zajímavý je, že zkusmo rychle na internetu jsem toho o tutej mašině našel opravdu málo, přestože v literatuře je zmapovaná docela dopodrobna. Tam se třeba i dovíme, že stála 1 290 000 korun.

Model je to hezkej a oproti originálu rozhodně vejš. Co ale praští do očí, je to, že z v reálu tříválcový lokomotivy se v ábíčku stala čtyřválcová. Tim pádem je tam navíc jeden rozvod na straně strojvedoucího, jakož i o jednu šoupátkovou komoru navíc. Jak přesně vypadá prostřední parní stroj jsem sice z žádný fotky nevykoukal, ale silně pochybuju, že tak, jako ve vystřihovánce.
No a kde se na škodováckej mašině vzaly loga ČKD? :)
velda
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 2.2.2012 23:24
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Lokomotiva 475.001 - ABC č.6 roč.27

Příspěvek od velda »

Laďuša - jo máš pravdu ty loga mi nějak unikly , byla to synova iniciativa, a vůbec jsem si toho nevšiml :). Doporučím opravu (i když nevím teď jak, protože ty škodovácký loga nebyly původně na “uších“ tak nevím jestli by bylo vhodné aby byly i na místě kde jsou ČKD. Spíš bych to viděl na zakrytí nějakým deklem v barvě, i za cenu toho že tam dekly nebyly?. No a co se týká toho že “praští“ do očí to, že je vystřihovánka čtyřválcová a v reálu tříválcová, tak to si myslím, že tohle praští pouze odborníky (ne každý zná lokomotivy dobře jako třeba ty) je vidět, že i pan Haman, který v ABC vydal spoustu modelů lokomotiv o tomto buď neměl tušení, nebo prostě udělal konstruktérský kiks. Takže tohle necháme tak jak je a nijak si s tím nebudem lámat hlavu, protože mě ani spoustě lidí to do očí dosud nebilo a ani nebije :). Jinak díky za poznatky.
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 122
Registrován: pon 1.9.2014 21:03
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: Lokomotiva 475.001 - ABC č.6 roč.27

Příspěvek od Laďuša »

Jasan, že si toho všimne jenom málokdo, to uznávam :)
Každopádně jsem se eště mrknul na obrázky ohledně těch znaků. Osobně bych já navrhnul ty čékáďácký prostě nahradit škodováckýma a zároveň i nechat ty na uších. Existujou fotky, kde má oba páry znaků zároveň. ;) Jak ale mašina za svuj život měnila vzhled, tak existuje i verze s logama pouze na uších - čili by přišly ke slovu ty zmiňovaný dekly. Ve skutečnosti byl malej deklík nad znakama, v místech nad těma dvěma puntíkama, co jsou ve vystřihovánce.
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Lokomotiva 475.001 - ABC č.6 roč.27

Příspěvek od AmatER »

Miloš Kratochvíl nakreslil bábu s nůší v této podobě:

Obrázek

Bohužel v tomto sešitu výkresů je tříválcovým tendrovkám (475.0 a 477.0) věnováno jen po jednom výkresu - mají totiž vlastní sešit, který zrovna nemám.
velda
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 2.2.2012 23:24
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Lokomotiva 475.001 - ABC č.6 roč.27

Příspěvek od velda »

Zdravím, nově jsem nahrál video na You tube, takže shlédnout by měli mít možnost všichni zájemci (dosud bylo video jen na Facebookové stránce PM).
Odpovědět

Zpět na „Železnice / Rail cars and engines“