Úzkorozchodná železnice / Jirka Z. / 1:32

Modely soutěžní kategorie VDT

Moderátor: jozkin

Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Úzkorozchodná železnice / Jirka Z. / 1:32

Příspěvek od Aki »

ta mřížka se ti nějak smrskla, podle skutečný fotografie sahá až do cca půlky toho žlutýho krytu... a to vykousnutí pro nohy máš u motorový části taky trošku jinak, než originál... sahá až ke žlutýmu krytu a je v tom místě o dost tenčí, než máš na modelu...
ale ber to jen jako postřehy, nikoliv kritiku :)
modýlky jsou to roztomilý... necháš je takhle bílý, nebo se bude i vybarvovat? :)
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Úzkorozchodná železnice / Jirka Z. / 1:32

Příspěvek od AmatER »

U těchhle čenichadel je všeobecně problém s podklady - provozní kusy často podléhaly depáckýmu kutilství (u každého provozovatele samozřejmě "vadily" jiné věci, které tradiční pomocníci každé dílny karboflex & autogen ubírali nebo naopak přidávali), což je případ i solvayí béendy. V praxi je pak autor modelu zpravidla peskován za to, že vytvořil něco, co něčemu neodpovídá, ačkoliv za to vlastně vůbec nemůže, protože sehnat nepřebastlený kus je zhola nemožné...
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 720
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Úzkorozchodná železnice / Jirka Z. / 1:32

Příspěvek od Jirka Z. »

Tou mřížkou předpokládám myslíš otvory na bočním krycím plechu motoru. Je to jedna z variant. Když si zadáš do Googlu jméno lokomotivy a koukneš na obrázky, tak tam snad nenajdeš dvě, které by měly děrování plechů stejné. V podstatě každý uživatel si lokomotivy upravoval a kryty motorů se měnily asi nejčastěji. Ale máš pravdu, že když si více méně za vzor beru lokomotivu z fotky, tak by bylo vhodné mít děrování krycích plechů udělané podle ní.

Co myslíš tím vykousnutím pro nohy?

Co se týká barvy, tak ano, modely dostanou pro tisk zbarvení. U dokončování modelů je trochu problém na mé straně - konstrukce mě poběrně baví, ale dodělávky jako je barva, návodové kresby a texty jsou pro mě nutné zlo, takže se jim věnuji pouze chvílemi... Už se ale blížím k dokončení přípravy pro tisk u modelů Metalist B-345 a důlního vozíku "Hunt".
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Úzkorozchodná železnice / Jirka Z. / 1:32

Příspěvek od Aki »

to zní super, třeba si místo domečku slípnu i nějakou tu jednoduchou lokotku :)
myslel jsem, že jsi to dělal přímo podle tý mašiny na fotkách, tam je ta větrecí mřížka (otvory) vyšší. v mašinkách se nevyznám, nenapadlo mě, že dělali každou jinak :)
tím vykousnutím jem myslel to účko v zelený části, kterým se nastupuje dovnitř. u předlohy je ten plech vlevo proti vystřihovánce o dost užší a sahá až nahoru ke žlutýmu krytu. ale pokud jsi to kreslil podle jiný předlohy, může to tam bejt jinak :)
Martins
Příspěvky: 109
Registrován: úte 14.2.2012 8:23

Re: Úzkorozchodná železnice / Jirka Z. / 1:32

Příspěvek od Martins »

Pro vsechny fandy Uzkokolejne zeleznice:
V sobotu 28.9. od 9hodin je v Mladejove na uzkokolejne draze
Den Zeleznice urcite bude jezdit take cervena MD 3
DH 70 a DH 30.info k akci na w.mladejov.cz
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 720
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Úzkorozchodná železnice / Jirka Z. / 1:32

Příspěvek od Jirka Z. »

Poslední aktualizace v lednu 2017... Ten čas mi ale nějak utíká mezi prsty... No nic, konečně po řadě let jedna novinka.

16. DM-12

Novinkou již v barvě (takže doufám brzy rozšíří řady dokončených modelů) je asi nejrozšířenější vůz pro dopravu osob v podzemí - vagon DM-12 určený pro přepravu 12 osob. Výrobcem byly Vítkovické železárny, konkrétně pak závod Mostárna Frýdek-Místek.

Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Železnice / Rail cars and engines“