Zauhlovací vozík / autorský model / 1:25

Modely soutěžní kategorie VDT

Moderátor: jozkin

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vašek
Příspěvky: 61
Registrován: ned 22.1.2012 16:45

Zauhlovací vozík / autorský model / 1:25

Příspěvek od Vašek »

V období parního provozu byly běžným vybavením nádraží zauhlovací jeřáby, které vysypávaly do tendrů vozíky naplněné uhlím.

Obrázek

V časopise Svět železnice vyšla serie článků věnovaná zauhlovacím systémů na našem území. Kromě jiného otiskli také typový výkres vozíku a snímek, ze kterého bylo možno získat většinu potřebných detailů.

Obrázek Obrázek

Do zauhlovacího jeřábu se mi zatím ještě něchce, takže jsem začal vozíkem. Zatím mám překreslený typový výkres 1:10 a rozkreslené díly.
Stavba je zatím většinově ve 2D podobě, stihnul jsem sestavit nosníky a kolečka.

Obrázek Obrázek

To, co vidíte na fotkách, je jenom ověřovací stavba. Pokud vše sedne, jak má, dojde na ostrou stavbu, jejíž fotodokumentace poslouží jako návod ke stažitelné slepovánce.


Literatura: Svět železnice 15-17/2005 ( http://corona-books.sweb.cz" onclick="window.open(this.href);return false; ).
Uživatelský avatar
V.E.N.A.
Příspěvky: 304
Registrován: sob 21.1.2012 14:33
Bydliště: Vysoké nad Jizerou (Krkonoše)

Re: Zauhlovací vozík / autorský model / 1:25

Příspěvek od V.E.N.A. »

zase něco k mašinkám :-)
Uživatelský avatar
Vašek
Příspěvky: 61
Registrován: ned 22.1.2012 16:45

Re: Zauhlovací vozík / autorský model / 1:25

Příspěvek od Vašek »

Dneska jsem sestavil testovací model (tj. bez nýtů, matic a se sníženou hladinou trpělivosti ...).

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Kdo by ho chtěl vidět zblízka, budu ho mít s sebou v Brně na Papírovém království.

Na hotovou slepovánku si, prosím, chvíli počkejte. Beta-model je výsledkem kombinace prázdnin s chřipkou ...
Uživatelský avatar
Vašek
Příspěvky: 61
Registrován: ned 22.1.2012 16:45

Re: Zauhlovací vozík / autorský model / 1:25

Příspěvek od Vašek »

Vozík je ke stažení na http://papermodelers.sk/viewtopic.php?f=93&t=4328" onclick="window.open(this.href);return false; .
Odpovědět

Zpět na „Železnice / Rail cars and engines“