Motorový vůz M 131 (Hurvínek) / Balu11 / 1:25

Modely soutěžní kategorie VDT

Moderátor: jozkin

Uživatelský avatar
balu11
Příspěvky: 27
Registrován: úte 11.12.2012 23:36
Bydliště: Doksy

Re: Motorový vůz M 131 (Hurvínek) / Balu11 / 1:25

Příspěvek od balu11 »

Ahojky kamarádi. :)
loppnoll píše:Dobrý den
je to nádhera. Mám prosbu, je možno někde sehnat tato stavebnice. Děkuji s pozdravem Tomáš

email loppnoll@gmail.com
Ahojky Tome. Tuhle šmikajdu nikde nekoupíš, je to můj autorský model. Pokud budeš mít trpělivost, tak až to budu mít hotové, tak to dám jako free model ke stažení, takže každý si to bude moct stáhnout a vytisknout. :)

Tak jsem zase kousek popolezl ve stavbě modelu. Udělal jsem kompletní písečníky, včetně potrubí ke kolům, sněhové pluhy, nezavislé naftové topení a box na baterie. Já si myslím, že fotky napoví více, takže komentář ke stavbě je asi zbytečný.

Šmikajda:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Stříkání a patinování:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Kompletace na rámu:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Lukáš píše:Do sekce vláčků moc nelezu, a on je tady takový pan Modelář. Sem se budu chodit kochat.
No, Lukáši, jestli zrovínka pan modelář, to asi ne. :oops: Já si myslím, že je zde mnoho jiných od kterých je potřeba se učit. Je to teprve můj třetí papírový model, takže jsem eléf a musím se ještě hodně smekat, bych si zasloužil oslovení pan modelář. :)

Takže, teď mi zbývá ještě vypatlat brzdové válce a celý systém ruční brzdy. Opět tam bude trochu nanomodelařiny. No a pak vypukne ta pravá bitka, protože se budu věnovat hnací jednotce, což obnáší motor, převodovku, kompresor, dynamo, a nosná konzole, na které je všechno usazeno. Tak zatím ahojky. :)
mulda
Příspěvky: 202
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorový vůz M 131 (Hurvínek) / Balu11 / 1:25

Příspěvek od mulda »

Já teda nevím jak si kdo co představuje pod oslovením "pan modelář", ale vyměřit, navrhnout, vyřezat, slepit a nastříkat to takhle, jak to máš ty je obdivuhodný a jakákoliv skromnost zde není na místě. Nevím jak by to vypadalo co se týče čistostavby ale pan modelář Ti říkat bude kde kdo. Moc takových tu zase není...jinak sleduju a těšim se na vydání :) ;)
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: Motorový vůz M 131 (Hurvínek) / Balu11 / 1:25

Příspěvek od zkooter »

Ahoj "pane modeláři" :P Toto oslovení je fakt na místě a obzvláště, jestli to je tvůj třetí model. Klobouk dolů... Já jsem sice rodilý čistostavič, i když to ani ne tak z přesvědčení, jako proto, že chybí to správné know-how, tak se prostě věnuji tomu, co umím nebo aspoň dělám, že to umím. Tvoje dílko je však důvod začít přemýšlet o změně životního postoje :lol: Toto bych chtěl taky jednou umět. Vláčky sice nejsou moje parketa, a to i přesto, že v této kategorii aktuálně patlám ;) ale na tvůj model se těším už teď a jsem velice zvědav. Ať se tedy dílko daří minimálně jako do teď, je to krása pohledět.
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Motorový vůz M 131 (Hurvínek) / Balu11 / 1:25

Příspěvek od bernie »

Tady evidentně platí:

Víme, co stavíme.

A pak to tak luxusně vypadá - obdiv a sleduji
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorový vůz M 131 (Hurvínek) / Balu11 / 1:25

Příspěvek od AmatER »

Drobná technická vsuvka - bedna s nezávislým naftovým topením je u hurvínků dodělávka z cca 60. let. Původní topení fungovalo pouze na odpadní teplo od motoru + výfukové plyny a žádná taková bedna se pod rámem nenacházela.

Mimochodem, bude k modelu dodávána též stavebnice bílého dýmu v nemalém množství? :lol:

Obrázek
Uživatelský avatar
TomC2
Příspěvky: 378
Registrován: pát 20.1.2012 23:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorový vůz M 131 (Hurvínek) / Balu11 / 1:25

Příspěvek od TomC2 »

Jak pokračuje stavba? :)
Minor
Příspěvky: 71
Registrován: stř 25.1.2012 3:48
Bydliště: Kyjov

Re: Motorový vůz M 131 (Hurvínek) / Balu11 / 1:25

Příspěvek od Minor »

Trochu inspirace do stavby ...
Obrázek
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Motorový vůz M 131 (Hurvínek) / Balu11 / 1:25

Příspěvek od JoskaM »

Jojo, teď byl historický den a tahle lokálka byla u nás v Úžicích, ten dým mohu potvrdit!
jali
Příspěvky: 9
Registrován: stř 20.2.2013 0:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorový vůz M 131 (Hurvínek) / Balu11 / 1:25

Příspěvek od jali »

Dymu je vždy dostatek, zastavte se nekdy v Pardubicich, jezdime kazdou chvili.
Uživatelský avatar
balu11
Příspěvky: 27
Registrován: úte 11.12.2012 23:36
Bydliště: Doksy

Re: Motorový vůz M 131 (Hurvínek) / Balu11 / 1:25

Příspěvek od balu11 »

Ahojky kamarádi. Tak po roce jsem se opět vrátil k modelaření. Bohužel situace ve které jsem se ocitl mi nedovolovala se věnovat modelu a tak uběhl rok, než jsem to dal do kupy a mohl opět zasednou k modelu a pokračovat v práci na něm.
Udělal jsem brzdové válce, převod ruční brzdy a nosnou konzoli hnací jednotky, teď se vrhnu na kreslení šmikajdy motoru, ( Tatra 111), převodovky, kompresoru a dynama. Nu a pak vyšmikat slepit a nastříkat barvou a dát nějakou tu patinu.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
hromadko.s
Příspěvky: 496
Registrován: sob 21.1.2012 9:56
Bydliště: Hlinsko v Čechách

Re: Motorový vůz M 131 (Hurvínek) / Balu11 / 1:25

Příspěvek od hromadko.s »

Dobře, že jsi zpátky :D Budeme se těšit na pokračování :)
-lukasx-
Příspěvky: 5
Registrován: ned 16.6.2013 20:49

Re: Motorový vůz M 131 (Hurvínek) / Balu11 / 1:25

Příspěvek od -lukasx- »

Klobouk dolů moc pěkná práce a už se docela těším až si to taky za čas zkusím(e) a jiste můžu říct za všechny že jsi hračička :-)
opravdu pěkná práce

Lukáš
Uživatelský avatar
MDK
Příspěvky: 146
Registrován: sob 28.1.2012 12:08

Re: Motorový vůz M 131 (Hurvínek) / Balu11 / 1:25

Příspěvek od MDK »

Musim se zeptat. Co prosim te pouzivas na obruce kol aby se tak krasne leskla, to je nejaka specialni chromova barva?
Uživatelský avatar
balu11
Příspěvky: 27
Registrován: úte 11.12.2012 23:36
Bydliště: Doksy

Re: Motorový vůz M 131 (Hurvínek) / Balu11 / 1:25

Příspěvek od balu11 »

Zdravím kamarádi. :)
-lukasx- píše:Klobouk dolů moc pěkná práce a už se docela těším až si to taky za čas zkusím(e) a jiste můžu říct za všechny že jsi hračička :-)
opravdu pěkná práce

Lukáš
Ahojky Lukáši. Budu se opravdu těšit, zda někdo najde odvahu se do tohodle pustit. Asi to dělám moc složité, ale nějak mi to prostě nedá a snažím se maximálně detailovat. Je fakt, že to bude asi záležet na tom kterém modeláři, který se rozhodne to také postavit, jak dalece půjde do detailů.
Ale jinak Lukáši k té hračičce, ono se přeci tvrdí, že kdo si hraje, tak nezlobí, což oceňuje hlavně moje paní. :lol:
MDK píše:Musim se zeptat. Co prosim te pouzivas na obruce kol aby se tak krasne leskla, to je nejaka specialni chromova barva?
Já jsem použil lepící staniolovou pásku, je dost tenká a ten efekt vyleštěné pojezdové plochy nákolku je docela odpovídající. Nechjí se použít i leštitelné barvy "ocel", třeba od Agamy. Ale pokud nemáš gravírku, do které bys upnul to kolo, roztočil a přiložením jemného filcu jsi to vyleštil, tak ruční leštění je dost pracné. Ta páska to dost usnadňuje.

Tak a teď k modelu. Začal jsem stavět pohonou jednotku, tedy motor. Je to Tatra 111, ale má jinak řešenou olejovou vanu, filtry na chlazení vzduchem, má dva startéry, ale i třeba jen jedno vstřikovací čerpadlo pro všechny válce, myslím, že byly jinak dvě, spojené do jednoho náhonu. Blíže jsem nic k tomu motoru nezjistil, ani na internetu, všechno bylo jen o motoru, který byl dán do nákladního auta. Snad se tady najde někdo, kdo by byl schopen dát například bližší vysvětlení. A teď nějaké ty fotky ze stavby.

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Tak to už snad alespoň trošku připomíná motor. :) :oops:
jali
Příspěvky: 9
Registrován: stř 20.2.2013 0:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorový vůz M 131 (Hurvínek) / Balu11 / 1:25

Příspěvek od jali »

Ahoj

jeden z hlavnich viditelnych rozdilu je, ze ma otocene hlavy. Vyfukova potrubi jsou uprostřed mezi radama valcu a saci je zvenci na kazde vnejsi strane jedno. V pripade zajmu mam oba motory vedle sebe, tak je mozne porovnávat.
Odpovědět

Zpět na „Železnice / Rail cars and engines“