Lok. spal.SM25, wagony 1W a 17W / Zetka / 1:87

Modely soutěžní kategorie VDT

Moderátor: jozkin

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zdeněk Krčmář
Příspěvky: 360
Registrován: ned 21.10.2012 17:53

Lok. spal.SM25, wagony 1W a 17W / Zetka / 1:87

Příspěvek od Zdeněk Krčmář »

Jelikož terénní práce na diorámce http://papirovemodelarstvi.cz/phpBB3/vi ... =45&t=3037" onclick="window.open(this.href);return false; jdou pomalu, rozhodl jsem se začít s tím kvůli čemu jsem vlastně celý projekt započal a to s "vláčky"

Na odstavnou kolej vedoucí přímo uvnitř sběrného dvora umístím následující seskupení:

Obrázek

Pro své účely použiji pouze lokomotivu spolu s menším nákladním vozem W1, který bude právě nakládán kovovým odpadem, tak aby na diorámě byl "pohyb" což ji dodává právě to kouzlo, bez pohybu není dioráma diorámou 8-)

Začal jsem tedy tím lehčím - vozem W1
Obrázek Obrázek

Nyní mám všchny díly připraveny, zaretušovány a zbývá už jen vše poslepovat a dovnitř dát nějaký ten naložený odpad.
K modelu jsem si zakoupil i laserované kola, zejména mašince to zcela jistě prospěje 8-)

Jako odkládací a úložnou krabičku pro drobné díly s velkou oblibou používám víčko od starých kulatých vodovek. Pro mé účely zcela vyhovující - rada pro ostatní - víčka nevyhazovat, mouhou se hodit :!:
Uživatelský avatar
Zdeněk Krčmář
Příspěvky: 360
Registrován: ned 21.10.2012 17:53

Re: Lok. spal.SM25, wagony 1W a 17W / Zetka / 1:87

Příspěvek od Zdeněk Krčmář »

Již delší dobu mi na stole v krabičce leží rozpracovaný model vagónu k mé diorámě...
Dnes jsem si dal malý oddych od stavebních prací a dokončil ho, zítra ještě musím vymyslet nějaký náklad a umístění na kolej na diorámě 8-)

Obrázek
Se spodkem jsem se moc nepáral, stejně nic nebude vidět. Proto žádné složité úpravy, vše jen ze šmikačky. Možná by se daly udělat dle fota předlohy nějaké hadičky, vylepšení brzd apod. :idea:

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Zdeněk Krčmář
Příspěvky: 360
Registrován: ned 21.10.2012 17:53

Re: Lok. spal.SM25, wagony 1W a 17W / Zetka / 1:87

Příspěvek od Zdeněk Krčmář »

Vagónek "naplněn" a osazen na své místo

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Dalším doplňkem od vláčkařů jsou kolejové zarážky. Jde o leptanou stavebnici, k dostání jsou jak zarážky, tak samotný stojan
Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Železnice / Rail cars and engines“