781 SERGEJ / GPM / 1:25 HOTOVO

Modely soutěžní kategorie VDT

Moderátor: jozkin

Odpovědět
weselan
Příspěvky: 268
Registrován: sob 21.1.2012 11:54
Bydliště: nad řekou Moravou

Re: 781 SERGEJ / GPM/ 1:25

Příspěvek od weselan »

Pult ti to zakryje jen na levé straně.Vpravo bude volno,přijde tam kohout brzdy a brzdič. To je to co v návodu vypadá jak něco na čtyřech vysokých nožkách.
Mucholl
Příspěvky: 110
Registrován: pon 23.1.2012 20:50

Re: 781 SERGEJ / GPM/ 1:25

Příspěvek od Mucholl »

No moc tam toho není vydět :) ještě mi tam chybí krátké tyčky na těch kostkách co jsou na bocích

Obrázek

Obrázek
Mucholl
Příspěvky: 110
Registrován: pon 23.1.2012 20:50

Re: 781 SERGEJ / GPM/ 1:25

Příspěvek od Mucholl »

Ahoj, tak kabiny mám hotové, teda co se vnitřku týče. Z venku je to hrubá stavba. Moje chyba byla, ta že díl 121 jsem nalepil na konce boků, myslel jsem že boční hrana má být ohnutá ( zkosená směrem dovnitř-nahoře). Ale díly 121 patří na čelo mezi čelní okna. Myslet znamená h... vědět :-) Takže boční hrana např. 119b musí být rovná.
Obrázek

Střechu budu muset ještě přepracovat, a vystužovat tímto.
Obrázek

Dále jsem slepil tuto část kabyny rys-36. Tam vše sedělo, jen se mi trochu zbortila výstuha (díl 93d) střechy pak plášť (díl 99) byl větší, tak jsem ho nastřihl až pak jsem zjistil že zbytečně, že musím prostě tu výstuhu více napínat a rozšiřovat.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Další část kabiny rys-30, vše sedělo skvěle. Vždycky jsem už měl plášť přemalovaný -boky i střecha než jsem ho lepil na konstrukci výstuhy. Jediné co jsem nemohl najít v celé vystřihovánce jsou futra dverí díl č. 88c z rys-30 (ani nic co by vypadalo jako futra, přitom na fotkách vystřihovánky jsou vydět) ale v tomto rysu je dekl na střeše taky označen jako díl 88c! Ventilátor má mřížku, která na fotkách vystřihovánky vypadá jako z laser setu, ale já ji tam nemám, tak jsem ji vyřezal z hliníkové sítě do oken proti hmyzu.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
weselan
Příspěvky: 268
Registrován: sob 21.1.2012 11:54
Bydliště: nad řekou Moravou

Re: 781 SERGEJ / GPM/ 1:25

Příspěvek od weselan »

Ty futra byly jen 4 zelené pásky,které zakrývají prázdný prostor mezi vnější a vnitřní obšívkou.Vidím že ty už ho tam máš,takže sis poradil.Jinak 88 c futra a 88 c dekl jsou ještě na obrázku 38.
Mucholl
Příspěvky: 110
Registrován: pon 23.1.2012 20:50

Re: 781 SERGEJ / GPM/ 1:25

Příspěvek od Mucholl »

Tak aby to nevypadalo že nic nedělám (a jenom hraju ty blbí tanky ;) ) tak sem dávám pár fotek z postupu. Slepil jsem dvoje dveře, spojil kabinu s chodbičkou. Docela to k sobě pasovalo, ale i tak jsem musel trošku brousit a kitovat. Na dveře jsem vyrobil panty takže jdou otvírat. Na střechu jsem přidělal světlomet a kupodivu seděl přesně, to jsem ani nečekal, protože zakřivení střechy je takové prapodivné.
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Mucholl
Příspěvky: 110
Registrován: pon 23.1.2012 20:50

Re: 781 SERGEJ / GPM/ 1:25

Příspěvek od Mucholl »

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: 781 SERGEJ / GPM/ 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Je to pořádnej macek a už ti toho moc nezbývá.

Budeš to ještě dodatečně přetírat? Přece jen některé části nemáš natřené vůbec.
Mucholl
Příspěvky: 110
Registrován: pon 23.1.2012 20:50

Re: 781 SERGEJ / GPM/ 1:25

Příspěvek od Mucholl »

Jo jo přetírat to budu ještě několikrát, ona ta červená moc nekreje.
A ke stavbě: Podlahu jsem musel o půl centimetru zkrátit. Tak aby byla dlouhá jako rám (který ještě nemám nafocen, protože ještě není hotov). A taky aby podlaha seděla s obvodovými zdmi a s kabinami. Při lepení kabin je výhoda že přes spoje se nalepí páska, takže možné nepřesnosti se dají schovat. Tu sundávací střechu ještě musím pořádně naohýbat, protože ještě to není ono a moc nesedí.
Mucholl
Příspěvky: 110
Registrován: pon 23.1.2012 20:50

Re: 781 SERGEJ / GPM/ 1:25

Příspěvek od Mucholl »

Přilepil jsem rám k podlaze kabiny, seděl pěkne:-) Díl 34c vůbec není v návodné kresbě, tak doufám, že jsem ho nenalepil obráceně. Díly 34d neseděly s vyznačeným místem na rámu 34a, takže jsem je přelepil asi půl centimetru přes sebe a pak tu krabici (díly 40 a rys 15) jsem odhadem lepil na střed. No a tady pár fotek :-)
Obrázek
Tady jsem dolepil poslední vnitřní část, a to ty dvě roury pod stropem. Tím je vnitřek hotov.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Mucholl
Příspěvky: 110
Registrován: pon 23.1.2012 20:50

Re: 781 SERGEJ / GPM/ 1:25

Příspěvek od Mucholl »

Zdravím. Model jsem doplnil o stupačky, které jsem nalepil na boční pásy, ty tam taky ještě nebyly. Dále jsem udělal světla, ještě je budu muset trošičku poupravit ;)
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: 781 SERGEJ / GPM/ 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Pereš se s tím dobře. Teď jak na to koukám všiml jsem si že ty nárazníky jsou oproti mašině hodně drobné, je to fakt macek. :D
Mucholl
Příspěvky: 110
Registrován: pon 23.1.2012 20:50

Re: 781 SERGEJ / GPM/ 1:25

Příspěvek od Mucholl »

Ahoj, všem přeji hezkou polovinu prázdnin!!! Bylo načase dodělat podvozky, tak tady jsou. Dodělával jsem tady dráteničinu, vše bylo v poho a sedělo, jen jeden díl má být podle plánku 8x ale ve skutečnosti má být 16x. Nemám u sebe plánek tak teď nevím který to byl :-) Je to drát který jistí listová péra (taková branka), možná to je w2.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Roman V.
Příspěvky: 406
Registrován: pon 12.12.2011 21:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 781 SERGEJ / GPM/ 1:25

Příspěvek od Roman V. »

Zatím solidní práce.
Zajímalo by mně, jestli jsou ve šmykně měchy pro chlazení trakčních motorů a jestli jsou, tak to bude asi solidní očistec
Mucholl
Příspěvky: 110
Registrován: pon 23.1.2012 20:50

Re: 781 SERGEJ / GPM/ 1:25

Příspěvek od Mucholl »

Nevím jak mají ty měchy vypadat tak nemohu říci jestli tam jsou.
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: 781 SERGEJ / GPM/ 1:25

Příspěvek od AmatER »

Odpovědět

Zpět na „Železnice / Rail cars and engines“