WM-15A /GPM/ 1:87

Modely soutěžní kategorie VDT

Moderátor: jozkin

Uživatelský avatar
Zdeněk Krčmář
Příspěvky: 360
Registrován: ned 21.10.2012 17:53

WM-15A /GPM/ 1:87

Příspěvek od Zdeněk Krčmář »

Do své malé železniční diorámky jsem se již před vlastní realizací diorámky rozhodl zakomponovat tuhle laserem pálenou motorovou "mašinku", či spíše "polskou MUV" ta se od naší nejčastěji používané liší na první pohled svou velikostí :shock:

Foto předlohy
Obrázek

Jak jsem již psal jedná se o laserem pálený model. Vedle vlastní "MUV" sada obsahu je přípojný vůz, ten do diorámky vzhledem k jeho délce dávat nebudu. Snad ho využiji v jiné diorámce.
Obrázek

Začal jsem kabinkou a motorem, tedy lepé řečeno jeho krytem, model obsahuje také dekály (obtisky) z nich jsem měl strach aby se po namočení a následném stržení z papíru nepoškodily. Stává se to u nekvalitních obtisků, ale naštěstí vše bylo Ok a práce s nimi byla pohodová
Obrázek Obrázek Obrázek

Podvozek
zespodu toho moc k vidění není, nějak jsem to neřešil ani já, mašinku stejně přilepím k diorámce napevno, takže nějaký možný tuning rozvodů vzduchu apod. jsem neřešil.
Jedinou úpravou snad bylo natření vzduchojemů hnědou vodvkou, aby vše nebylo černé a krapet "válečky" přitáhly oko diváka. Taktéž pružiny a průduchy krytu motoru jsem zviditělnil drobnou patinou vodovkou.

Kola
Ty jsou dle mého krapet odfláklé, jelikož v modelu máme pouze laserem pálené bílé barvy. Je tedy nutnost jim dát barvu, na okolky jsem použil stříbrnou fólii. Model umožňuje aby se kola dala otáčet, já jsem ovšem osy kol přilepil napevno.
Je také možnost osadit do modelu dvojkolí od železničních modelářů a tím částečně použít i mašinku do modelového kolejiště

Jeřáb
celkově ho hodnotím jako odfláklý - je třeba mu nasadit háček, bez něj by vypadal tak nějak divně :roll: dalším pozdějším tuningem budou z mé starny hadičky a páčky. Písty naštěstí model obsahuje, budou doplněny následně s další drobotinou
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Tímto je hrubá stavba modelu hotova, následovat bude osazení drobotiny a nějakého tuningu z mé strany
:arrow: hadičky na jeřábu
:arrow: vzduchové spojky
:arrow: výfuk motoru
:arrow: nějaké nářadí a doplňky na korbu
:arrow: třeba mě ještě něco napadne... :D
Naposledy upravil(a) Zdeněk Krčmář dne pon 17.12.2012 12:07, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: WM-15A /GPM/ 1:87

Příspěvek od Tomys »

A mě se to líbí.
Uživatelský avatar
jozkin
Moderátor
Příspěvky: 137
Registrován: úte 20.12.2011 12:57

Re: WM-15A /GPM/ 1:87

Příspěvek od jozkin »

Mne síce nie (predloha), ale ide Ti to pekne. Teším sa na celú diorámu ;)
Uživatelský avatar
Vašek
Příspěvky: 61
Registrován: ned 22.1.2012 16:45

Re: WM-15A /GPM/ 1:87

Příspěvek od Vašek »

Díky svým synům vím, jak je HO mrňavá. Oceňuji proto kvalitní práci ...
Uživatelský avatar
opel123
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 30.8.2012 9:54

Re: WM-15A /GPM/ 1:87

Příspěvek od opel123 »

No něco podobného už udělal Modelik: http://vystrihovanky.cz/motorova-drezina-wm-15a.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Jinak držím palce :!:
Uživatelský avatar
Zdeněk Krčmář
Příspěvky: 360
Registrován: ned 21.10.2012 17:53

Re: WM-15A /GPM/ 1:87

Příspěvek od Zdeněk Krčmář »

Ano, Modelik tuhle polskou mašinku vydal v klasickém měřítku 1:25, za povšimnutí jistě stojí, že autorem je opět p. Michal Augustyniak.
A dost silně uvažuji, že si tuhle krásku pořídím i ve větším provedení :shock: Alespoň v ní bude motor :lol: 8-)

Jinak asi před 10 lety jsem měl také modelové kolejiště ovšem velikosti TT 1:120
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: WM-15A /GPM/ 1:87

Příspěvek od bernie »

Řemeslně to máš zmáknutý dobře. Jen je z mého pohledu škoda, že ses doslovně neupnul na fotku předlohy. Ty černé doplňkové díly by tomu dodaly větší "šmrnc"
Uživatelský avatar
Zdeněk Krčmář
Příspěvky: 360
Registrován: ned 21.10.2012 17:53

Re: WM-15A /GPM/ 1:87

Příspěvek od Zdeněk Krčmář »

Ano, v tom s Tebou souhlasím. Bohužel než jsem začal pátra po fotografiích předlohy měl jsem již korbu slepenou.
Škoda, příčky jsou zlášť, takže by se daly lehce nabarvit a poté přilepit k celku. Inspirace pro mé možné následovníky.
Uživatelský avatar
Zdeněk Krčmář
Příspěvky: 360
Registrován: ned 21.10.2012 17:53

Re: WM-15A /GPM/ 1:87

Příspěvek od Zdeněk Krčmář »

WM-15tku jsem po kostrukční stránce dokončil a přilepil na své místo na diorámce.
Jeřáb
Obrázek Obrázek Obrázek

Celkové pohledy
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Na korbu přijdou ještě dodělat další doplňky - nějaké bedny, smotaný kabel na opravu vedení apod.
Taktéž figurky železničářů opravářů, to ale až zase příště a v jiné sekci 8-)
Uživatelský avatar
Jene
Příspěvky: 24
Registrován: pát 20.1.2012 21:36
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: WM-15A /GPM/ 1:87

Příspěvek od Jene »

Dioráma je nádherná a chcem sa spýtať na spôsob, ako boli robené gumové tesnenia okolo okien....
Uživatelský avatar
Zdeněk Krčmář
Příspěvky: 360
Registrován: ned 21.10.2012 17:53

Re: WM-15A /GPM/ 1:87

Příspěvek od Zdeněk Krčmář »

Ahoj, děkuji za chválu.

Těsnění je součástí vystřihovánky/laserovánky. Ale myslím, že by šlo vyrobit obkreslením okna a poté přídáním 1mm ke kadému okraji. Po domácku vyrobit by to snad šlo.
poljaq
Příspěvky: 27
Registrován: úte 24.1.2012 20:58

Re: WM-15A /GPM/ 1:87

Příspěvek od poljaq »

Taková krásná čistá práce, opět sražená nesmyslnými detaily.
Např. proč má model výfuk, který tam ve skutečnosti není a ještě žlutě nalakovanej? Vždyť při modelu Octavie taky nikoho nenapadne udělat výfuk doprostřed kapoty v barvě vozu :roll: :( :| Atd.... viz fotky skutečného vozíku.
Škoda.
Uživatelský avatar
Zdeněk Krčmář
Příspěvky: 360
Registrován: ned 21.10.2012 17:53

Re: WM-15A /GPM/ 1:87

Příspěvek od Zdeněk Krčmář »

Čerpal jsem z následující dokomentace
http://kolekcjoner205.flog.pl/wpis/1749640/wm15a-nr283

Jinak by mě p. poljaq velice zajímala Vaše práce, na fóru jsem bohužel nic od Vás nenašel - že by "úsťový brzdič"? :roll:
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: WM-15A /GPM/ 1:87

Příspěvek od AmatER »

podle vzhledu jednoho stroje nelze usuzovat vzhled celé řady strojů... chce to více gůglit a méně se rozčilovat. ;)

Obrázek

Poljaq - Kachna, zaséváš bouři... :lol:
Uživatelský avatar
Zdeněk Krčmář
Příspěvky: 360
Registrován: ned 21.10.2012 17:53

Re: WM-15A /GPM/ 1:87

Příspěvek od Zdeněk Krčmář »

Mno a nyní kde je pravda :lol:
Nic, výfuk nechám tam kde je - když jsem se s ním tak bastlil.

Jak tak koukám na fotku tak autor modelu pozapomněl ještě na jedny schůdky vedoucí k motoru. Ale zda je má pouze "tahle řada" bez výfuku, čert ví. :roll:
Odpovědět

Zpět na „Železnice / Rail cars and engines“