Lokomotiva Od2 + osobní vagony serie Cid. Modelik 1:25

Modely soutěžní kategorie VDT

Moderátor: jozkin

Odpovědět
Uživatelský avatar
hromadko.s
Příspěvky: 496
Registrován: sob 21.1.2012 9:56
Bydliště: Hlinsko v Čechách

Lokomotiva Od2 + osobní vagony serie Cid. Modelik 1:25

Příspěvek od hromadko.s »

http://www.papirovemodelarstvi.cz/forum ... php?t=6326" onclick="window.open(this.href);return false;
Díl předposlední: koleje

ObrázekObrázek
Chtěl jsem jen jednoduchou podložku- aby to byly koleje, ale neodváděly pozornost od soupravy. Asi by ani nebylo vhodný při čistostavbě dělat nějaký realistický násep.
Jestli má někdo vhodnější řešení, sem s ním :idea:
Poslední krok tohoto projektu bude usazení a zapojení soupravy. Ještě nemám jasno jak připevnit vlak k podložce: buď nějakými pásky připevním kola ke kolejím, nebo lokomotivu s tendrem a vagony provrtám a šrouby připevním k podložce. To se mi zdá jako nejmíň rušivý řešení. Nakonec bude skleněný kryt :D
Mám tu rozděláno asi 8m kolejí, tak bude ještě na Ty-23 s vagonama a (snad na BR 52 s Evou nebo Leopoldem ):)
Naposledy upravil(a) hromadko.s dne pon 10.12.2012 15:40, celkem upraveno 1 x.
hank
Příspěvky: 265
Registrován: stř 25.1.2012 21:08

Re: Lokomotiva Od2 + osobní vagony serie Cid

Příspěvek od hank »

Přeměř si prosím ty pražce, vzhledem k velikosti podkladnic se mi zdají dost subtilní. Standardní dřevěný pražec pro normální rozchod má rozměry 2600x260x150 mm, takže 1:25 je to 104x10,4x6. A když už jsme u toho, tak vzdálenost pražců v přímé trati je podle zatížení trati (počítaného v tunokilometrech za rok) 544, 611 nebo 675 mm, dříve - tak do 70. let - se používalo na lokálkách i víc (755 a 830 mm). Jinak to je v obloucích a v blízkosti styků kolejových polí, ale tím teď nechci zatěžovat. Ale na tvém obrázku u styku kolejnic je to špatně, tam musí být pražce na doraz, aby konce kolejnic spojené kolejovými spojkami byly podložené pražci. Podívej se někdy na trati, až pojede vlak (tam, kde nejsou svařované kolejnice), jak s těmi konci kolejnic "cvičí". Takhle by to dlouho nevydrželo a kolej by se brzy propadla.

Správně je to na obrázku třeba tady:

http://www.litomysky.cz/drahy/imm/P1010022.JPG

zdraví
hank
Uživatelský avatar
hromadko.s
Příspěvky: 496
Registrován: sob 21.1.2012 9:56
Bydliště: Hlinsko v Čechách

Re: Lokomotiva Od2 + osobní vagony serie Cid

Příspěvek od hromadko.s »

A já si to tak pěkně rozměřil :(
Máš pravdu, nejhorší je, že tyhle údaje tu někde mám :x
Rozměry pražců mám v pořádku, jejich vzdálenost musím zmenšit asi o dva na kolejnici a ty spojky- to vůbec nebudu komentovat.
Tuhle podložku už nepředělám, to bych musel celý otrhat, ale příští slibuju, že bude v pořádku :)
Dík za lekci :!:
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 614
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: Lokomotiva Od2 + osobní vagony serie Cid

Příspěvek od Zrzek »

Poprosím o úpravu názvu vlákna dle místních zvyklostí. Děkuji. moderátor Zrzek
Uživatelský avatar
hromadko.s
Příspěvky: 496
Registrován: sob 21.1.2012 9:56
Bydliště: Hlinsko v Čechách

Re: Lokomotiva Od2 + osobní vagony serie Cid. Modelik 1:25

Příspěvek od hromadko.s »

Definitivně hotovo: souprava je pod sklem :)
d 187cm, š 15,6cm, v 22,3cm.

Obrázek
Uživatelský avatar
Vašek
Příspěvky: 61
Registrován: ned 22.1.2012 16:45

Re: Lokomotiva Od2 + osobní vagony serie Cid. Modelik 1:25

Příspěvek od Vašek »

Máš to nádherné, já bych si nedovolil model nechat volně ložený na zábradlí ...
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 239
Registrován: pát 20.1.2012 22:03
Bydliště: Bystřička

Re: Lokomotiva Od2 + osobní vagony serie Cid. Modelik 1:25

Příspěvek od fox »

ted ho tam muze hromadko nechat i za spatneho pocasi, kdyz ho ma " pod strechou ". :-D
Hromadko, ja obdivuji tvou cistotu stavby. Opravdu nekdy tomu prestavam verit, ze to tak jde a napadaji me myslenky na photoshop. :-D
Uživatelský avatar
hromadko.s
Příspěvky: 496
Registrován: sob 21.1.2012 9:56
Bydliště: Hlinsko v Čechách

Re: Lokomotiva Od2 + osobní vagony serie Cid. Modelik 1:25

Příspěvek od hromadko.s »

Zábradlí tu už bylo na přetřesu několikrát :) Komu to nedá spát, může se přijet kdykoli podívat :)
I ta čistostavba se myslím někdy dost přeceňuje. Trpělivost, vytrvalost, opakování -(papírový Kungfu).
Vytvořit model, to je to pravý umění. A to od nejjednoduššího miniboxu po třeba Karla :!:
Odpovědět

Zpět na „Železnice / Rail cars and engines“