WR 360/ Modelik / Michal Augustyniak / 1:25/HOTOVO

Modely soutěžní kategorie VDT

Moderátor: jozkin

jarek
Příspěvky: 327
Registrován: sob 21.1.2012 0:11

Re: WR 360/ Modelik / Michal Augustyniak / 1:25

Příspěvek od jarek »

Řekl bych,že je to blbě obkreslený trumpeter- něco ve stylu ZIL-u od ORLIK-u. Kdyžtak písni béďovi ať ti scanne návod od ex mé lokotky .Nechal jsem mu tu trumpetu,tak to můžete porovnat..Mám za to,že problém s těmi koly je i u toho plastu.Resp.někdo už to takhle blbě v tom plastu složil..
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: WR 360/ Modelik / Michal Augustyniak / 1:25

Příspěvek od AmatER »

Vašek píše:Dívám se, že autor neřeší detaily pohonu - k jalové hřídeli musí vést pohon z oblasti motoru. Bohužel nemám podklady pro to, jak ten pohon vypadal (jestli to byl řetěž nebo zubená kola).
Mám takový divný pocit, že jalový hřídel byl součástí převodovky, takže ozubená kola uvnitř její skříně. Podařilo se mi vyhrabat na http://www.rangierdiesel.de" onclick="window.open(this.href);return false; jen tuhle fotku:
Obrázek
Uživatelský avatar
Vašek
Příspěvky: 61
Registrován: ned 22.1.2012 16:45

Re: WR 360/ Modelik / Michal Augustyniak / 1:25

Příspěvek od Vašek »

Tyto stroje měly hydrodynamickou převodovku. Podle výkresu ze Světa železnic byla převodovka zapuštěna pod podlahu v prostoru zadní nápravy a z ní převod ozubenými koly na jalovou hřídel (výkres jsem našel až teď :oops: ). Ve vystřihovánce kompletně vynecháno. Po webu lze koupit fotodokumentaci s podrobnými snímky zachovaných WR 360 z evropských muzeí. Vychází to kolem 1000Kč ...
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: WR 360/ Modelik / Michal Augustyniak / 1:25

Příspěvek od mahdy »

Tu Béďovu Trumpetku jsem taky viděl a hledal na ní pár detailů, u kterých jsem na papírovce jaksi nevěděl kam s nima. Ten návod je u ní přehlednější než u Modeliku, ale jinak je ta Trumpetýrka jako okopírovaná od Modeliku nebo spíš naopak.
Jinak k mojí stavbě, právě dokončuju motor a co nevidět nahodím foto. Ale už teď vidím, že se motor od reality hodně liší ( je to asi jako srovnávat 20 let starou Vyškovánku s posledníma novinkama od Hala ) :lol:
Uživatelský avatar
Vašek
Příspěvky: 61
Registrován: ned 22.1.2012 16:45

Re: WR 360/ Modelik / Michal Augustyniak / 1:25

Příspěvek od Vašek »

Stejně na něj nebude vidět. A kdybys chtěl otevřít kryty, tak celý vnitřek znovu ... Navíc jezdily se dvěma různými typy motorů.
Roman V.
Příspěvky: 407
Registrován: pon 12.12.2011 21:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: WR 360/ Modelik / Michal Augustyniak / 1:25

Příspěvek od Roman V. »

Perfektní publikace vyšla u WWP, sehnat se dá v modelářských obchodech nebo na webu. Já ji mám z MPM v Brně.
Obrázek
http://www.wwpbooks.com/index.php?lang= ... ok&book=82
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: WR 360/ Modelik / Michal Augustyniak / 1:25

Příspěvek od mahdy »

Tak tady je ten krabičkový motor :) Na motoru nebyl žádný problém, všechno sedělo jak má.
ObrázekObrázek
Obrázek
Teď mě čeká podle mě nejhorší práce a to kapota motoru.
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: WR 360/ Modelik / Michal Augustyniak / 1:25

Příspěvek od mahdy »

Po delší době zase pokrok. Nejvíc mnou obávaná kapota sedla na bočnice perfektně. Asi 14 dní jsem se mordoval se žaluziema - 190 kousků.
A tady výsledek snažení.
ObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Přední mříž jsem musel vyztužit, protože po retuši to vypadalo jako závody hadů. Cely vnitřek kapoty jsem natřel a trochu povyztužoval, protože má být vidět, ale autor s tím nějak nepočítal a nechal ji bílou. Když to tak půjde až do konce, tak půjde model udělat jako čistostavba a ne jak autor v návodu píše, že je dobré celý model natřít barvou.
hank
Příspěvky: 265
Registrován: stř 25.1.2012 21:08

Re: WR 360/ Modelik / Michal Augustyniak / 1:25

Příspěvek od hank »

Asi jdu s křížkem po funuse, ale dřív jsem neměl čas. Ten přenos výkonu na jalový hřídel je tak, jak píšou Vašek a AmaTER - ozubenými koly, která jsou součástí převodovky, takže zvenku vůbec nejsou vidět. Fotka "střev" hydrodynamické převodovky Voith L 37 je v Encyklopedii železnice - Motorové lokomotivy 2, str. 147. Jestli je to ještě aktuální, můžu naskenovat.

zdraví
hank
Uživatelský avatar
Vašek
Příspěvky: 61
Registrován: ned 22.1.2012 16:45

Re: WR 360/ Modelik / Michal Augustyniak / 1:25

Příspěvek od Vašek »

Žebrování pěkné, dobrá práce ...
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: WR 360/ Modelik / Michal Augustyniak / 1:25

Příspěvek od mahdy »

Tak tu máme poslední fotky před finišem. U budky byl jediný problém s tím, že bočnice byly asi o 2 mm širší, ale to vlastně není problém - problém by byl, kdyby byly o 2 mm kratší.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Už zbývá jen střecha a různé madýlka. Žebříky, světla , nárazníky a spřáhla už odpočívají v pracovním kufříku.
Ještě prosba na závěr, nemáte někdo fotku s pohledem do budky. Nevím totiž, jak má být osazená stolička strojvedoucího - z návodu to jaksi není patrné. Předem díky.
hank
Příspěvky: 265
Registrován: stř 25.1.2012 21:08

Re: WR 360/ Modelik / Michal Augustyniak / 1:25

Příspěvek od hank »

Obrázků mám celou hromádku, akorát 300 km odsud a dostanu se tam zase až na víkend. Ale poradím ti - jsou v už jednou citované Encyklopedii železnice - Motorové lokomotivy 2. Tak buď se do té doby dostaneš do knihovny nebo ti to v sobotu naskenuju.

zdraví
hank
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: WR 360/ Modelik / Michal Augustyniak / 1:25

Příspěvek od mahdy »

Jelikož jsem byl v knihovně naposledy někdy v roce 1985, tak raději počkám na sobotu. Díky
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: WR 360/ Modelik / Michal Augustyniak / 1:25/HOTOVO

Příspěvek od mahdy »

Svátek práce se má slavit prací, tak jsem 1.5. dokončil tuto milou mašinku. Ještě místy doladím retuš a pak dodělám podložku s kolejí. Ale to hlavní je hotovo. A tady jsou fotky.
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
S tou stoličkou jsem se hanku popral po svém - je vidět na 4. fotce malého náhledu.
Závěrem můžu říct, že se jedná o model slepitelný bez větších problémů. Občas je třeba myslet pár kroků dopředu a tím se vyhnout nepříjemnostem typu rozdílných šířek dílů v přední a zadní části podvozku ( bedatruhlar by mohl barvitě popsat) a dalších.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2565
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: WR 360/ Modelik / Michal Augustyniak / 1:25/HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Pěkně , čistě slepeno , jak je u tebe standardem . Ty žaluzije vypadají dobře .
Odpovědět

Zpět na „Železnice / Rail cars and engines“