T 478.1 / Štefíno / 1:25 Vývoj

Modely soutěžní kategorie VDT

Moderátor: jozkin

Odpovědět
jali
Příspěvky: 9
Registrován: stř 20.2.2013 0:09
Kontaktovat uživatele:

Re: T 478.1 / 1:25 / Vývoj

Příspěvek od jali »

Tak to je super zprava.

Jak se mohu také pridat do skupiny testeru ?
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: T 478.1 / 1:25 / Vývoj

Příspěvek od štefíno »

Tak ona to vlastne neni ani takova skupina spise hloucek lidi co si tuhle "obludu" chtej slepit. A jelikoz tohle bude free model tak kdo chce ten muze testovat. On to ve sve podstate nebude az tak zhavy test jako u modelu ktere se vydavaji ale i tak budu testery potrebovat protoze asi nebudu stihat lepit. Tak abych mel vubec predstavu jk to vypada a co pripadne zlepsit. Takze zkratka az budou postupne vypoustene do sveta jednotlive dily tak to tady uvidis,stahnes a muzes lepit tak jak to bylo u predchozi verze modelu. Mam uz domluvene i pripadne lasery pro ty co by chteli prebarvovat ale ty uz pochopitelne zadarmo nebudou :-D
-lukasx-
Příspěvky: 5
Registrován: ned 16.6.2013 20:49

Re: T 478.1 / 1:25 / Vývoj

Příspěvek od -lukasx- »

mohl bych se taky přihlásit do testování ??? :-) díky moc
scad
Příspěvky: 69
Registrován: ned 22.1.2012 23:46
Bydliště: Klatovy

Re: T 478.1 / 1:25 / Vývoj

Příspěvek od scad »

Abych uvedl na pravou míru :)

Modelu jsem se nakonec ujal já. Pokusim se dodělat všechno kromě motorového prostoru. Veškeré díly které udělám nedám volně ke stažení, jako to dělal štefíno. Naopak, díly pošlu jemu a co s nima udělá, je už jeho věc. Mam od něj svolení pokračovat v tomhle tématu tak uvidíme :)
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: T 478.1 / 1:25 / Vývoj

Příspěvek od štefíno »

Abych to trochu doupravil. Ke stažení bude, jen si musíte počkat až to po scadovic rozložení poskládám do zveřejněni-hodné podoby ;)
scad
Příspěvky: 69
Registrován: ned 22.1.2012 23:46
Bydliště: Klatovy

Re: T 478.1 / 1:25 / Vývoj

Příspěvek od scad »

Ahoj všem.
Vlastní vlákno tomu dělat nechci, protože z mé strany se pořád jedná o vývoj. Výsledek mého včerejšího snažení. Mašina je opravdu velká. Kostra tak jak ji navrh ještě štefíno se mi zdá celkem pevná, takže nebudu upravovat. Zatím teda jenom takhle jedna pracovní fotka ze včera.

Obrázek
Uživatelský avatar
MDK
Příspěvky: 146
Registrován: sob 28.1.2012 12:08

Re: T 478.1 / 1:25 / Vývoj

Příspěvek od MDK »

Vsechny lokomotivy v 1:25 jsou velke. I ty nejmenci :)
Uživatelský avatar
Jene
Příspěvky: 24
Registrován: pát 20.1.2012 21:36
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: T 478.1 / 1:25 / Vývoj

Příspěvek od Jene »

Super pokračuješ.Už sa teším na final a budem sledovať. Niečo podobné (750 300) staviam aj ja ale trochen menšie v mierke 1:45 a použil som Štefínove podvozky.
http://papermodelers.sk/viewtopic.php?f ... 3&start=10" onclick="window.open(this.href);return false;
Kryštof
Příspěvky: 1
Registrován: ned 15.3.2015 12:49

Re: T 478.1 / 1:25 / Vývoj

Příspěvek od Kryštof »

Všiml jsem si že používáte program rhinoceros. Sám jsem v tomto programu něco zkoušel dělat ale nemůžu přijít na to jak se to pak rozkládá do 2D podoby. Nebo je na to nějaký jiný prográmek? Jinak supr prácička, moc se mi tento projekt líbí snad to dotáhnete do konce, a předem díky za odpověď. :)
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: T 478.1 / 1:25 / Vývoj

Příspěvek od Vojta Č. »

Kryštof: Na téma Rhino je výživný vlákno u sousedů, doporučuju napřed přečíst a pak se ptát ;)
goto: http://papermodelers.sk/viewtopic.php?f=134&t=2513" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: T 478.1 / 1:25 / Vývoj

Příspěvek od štefíno »

Jinak abych odpověděl za sebe, dělá se to pomoci tohoto příkazu s tím že plochy musí být zakřivené jen do dvou směrů ( plášť válce rozložíš ale koule ne )
Obrázek
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: T 478.1 / 1:25 / Vývoj

Příspěvek od štefíno »

Ahoj,
ti, kteří sledují mou stránku na FB, kam jsem se více méně přesunul, ví, že jsem opět začal s pracemi na zamračené. Vzhledem k faktu, že model brzy oslaví snad desáté narozeniny (možná už i oslavil), jsem se rozhodl o kompletní překreslení. Důvod je jednoduchý - čas, kdy jsem začal kreslit je dlouhý a od té doby jsem získal nové zkušenosti. Starý model jsem tedy rozebral a kompletně rekonstruoval. Exteriér je dá se říci hotov, nyní pracuji na strojovně. Konkrétně na novém motoru. Změnila se ještě jedna podstatná věc a to myšlenka model oficiálně vydat a to konkrétně jako limitovanou edici, kdy počet kusů nebude nijak závratný. Plán je takový, že by se jednalo o set, který by obsahoval vše ke stavbě potřebné. Ale to je ještě daleko. Nyní pár obrázků z rekonstrukce. Moc rozdílů vidět není. Jedná se o více propracované detaily, konstrukce přímo konstruovaná pro účel papírového modelu atp.
ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: T 478.1 / 1:25 / Vývoj

Příspěvek od haageeman »

Ahoj,
za sebe, jako zapšklého odpůrce FB bych poprosil sem občas něco přidat, jak pokračuješ. V případě vydání bych určitě měl zájem, vypadá to hodně dobře!
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: T 478.1 / 1:25 / Vývoj

Příspěvek od Shagrath »

haageeman píše:Ahoj,
za sebe, jako zapšklého odpůrce FB bych poprosil sem občas něco přidat, jak pokračuješ. V případě vydání bych určitě měl zájem, vypadá to hodně dobře!
Podepisuji a souhlasím v plném rozsahu.
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: T 478.1 / 1:25 / Vývoj

Příspěvek od štefíno »

Proto jsem si vzpomněl a aktualizoval vlákno :D ;)
Odpovědět

Zpět na „Železnice / Rail cars and engines“