Rada ohľadne ADW

Modely soutěžní kategorie VDT

Moderátor: jozkin

Odpovědět
Uživatelský avatar
Majo71
Příspěvky: 368
Registrován: pon 30.1.2012 17:56
Bydliště: Sány, okr.Nymburk

Rada ohľadne ADW

Příspěvek od Majo71 »

Ahojte!

Pred 2 rokmi som zakúpil model parnej lokomotívy Tr 203 od firmy ADW, pretože sa manželke moc páčil hotový model na Chodově :-))) Teraz sa na neho chystám, mám k nemu zakúpené i laserové diely, ale keďže som viac vysadený na architektúru (a trošku i na automobily) a nemám skúsenosti s modelom tohoto typu, mal by som prosbu, či niekto nemá skúsenosť s týmto (alebo podobným modelom lokomotívy od tejto firmy) - na čo si dať pozor a tak podobne. Trochu sa bojím hlavne toho, že som už pár reakcií na firmu ADW čítal na tomto fóre v minulosti a neboli teda moc pozitívne (údajne blbá zlepiteľnosť modelov, chyby v návodoch, apod.), ale bol by som nerád, aby model skončil v polici, keď som už do neho investoval vcelku dosť peňazí (len laserové diely vyšli na cca 400,-). A ešte jedna otázka: v polštine znamená "podkleictektura 1 mm", že sa má diel podlepiť kartónom 1,0 mm, alebo že sa má diel podlepiť tak, aby jeho výsledná hrúbka (tloušťka) bola 1 mm?

Vopred ďakujem za odpovede, reakcie a prípadné rady
peetee
Příspěvky: 252
Registrován: sob 21.1.2012 1:42

Re: Rada ohľadne ADW

Příspěvek od peetee »

Já měl dva modely - RSO s kanonem PaK a lokotku Oi 2.
Co se týče podlepu, tak v návodu pro Oi 2 nic nepíšou, v návodu pro RSO je např. "podkleic tektura 1 mm" ... tzn. mělo by to znamenat podlepit kartonem o síle 1 mm. Kdyby to znamenalo výslednou tloušťku po podlepení, čekal bych něco jako "podkleic tektura na grubosc" nebo něco takového ...

Co se týče slepitelnosti, tak RSO mělo pár much a skončil jsem v půlce (např. víka nad sedadly řidiče a spolujezdce měly úplně jiný tvar a nebyl zapas koloru, takže to nešlo dodělat a kupovat k vůli tomu nový model se mi nechtělo .. už si to moc nepamatuju, je to tak 2-3 roky, nepovedly se mi kola (mou chybou)...)

u Oi 2 jsem za půlkou, ale teď spí. Použil jsem laserem řezané kola i kostru a ostatní drobotinu - ale třeba laserem řezaná kostra těch dvou hlavních dílů podvozku je kratší něž originál a musela se rozřezat a posunout. Ale jinak se mi to lepilo dobře, vše zatím sedělo. Odložil jsem to hlavně pro to, že je to moc drobotiny a nějak jsem ztratil elán v té lokotce pokračovat.

Řekl bych, že je to lepší než Modelik a horší než GPM (subjektivní názor).
Každopádně to chce zkušeného modeláře.
Uživatelský avatar
Majo71
Příspěvky: 368
Registrován: pon 30.1.2012 17:56
Bydliště: Sány, okr.Nymburk

Re: Rada ohľadne ADW

Příspěvek od Majo71 »

Ty si môj osobný radca :D :D :D Vidím, že Tvoje modelárske portfolio je tiež dosť široké. Za rady pri SOT som Ti poďakoval v príslušnom vlákne a tu Ti ďakujem znovu, za ADW. Tiež si myslím, že by to šlo zvládnuť, výhodou je, že tam fakt dosť popisných kresieb, takže keby niečo nesedelo v písanom návode, človek si asi kopu vecí odvodí aj s kresby. Uvidím. Na radu príde až za čas, pretože chcem sa najprv pustiť do tej SOT-ky. Ale nechcem, aby mi lokomotíva skončila ako kostlivec v skrini, takže určite príde na radu potom. Trochu mám strach z toho počtu drátov, ale keď sa dostatočne zásobím z model. potrieb, nemal by byť problém.
peetee
Příspěvky: 252
Registrován: sob 21.1.2012 1:42

Re: Rada ohľadne ADW

Příspěvek od peetee »

Jooo ... kdybych tak dokončil aspoň 50% toho mého portfolia rozlepených modelů :D
Pokud vím, poradím (ale myslím, že ostatní modeláři by to udělali taky).
Odpovědět

Zpět na „Železnice / Rail cars and engines“