24hodinovka 2022

Modely soutěžní kategorie MA a VA

Moderátor: Aki

Uživatelský avatar
Dalibor Zálešák
Příspěvky: 116
Registrován: pon 2.7.2012 12:22
Bydliště: Zlaté Hory

24hodinovka 2022

Příspěvek od Dalibor Zálešák »

Ahoj všichni,

byť poslední roky má účast sestupnou tendenci (i já jsem se už pár let účastnil jen "na čumendu"), nezkusíme se na tuto již tradiční akci mobilizovat a dát to letos opět dohromady? Byla by škoda to nechat zaniknout.
Termínově moc na výběr asi není, buď neděle 25.12. nebo pondělí 26.12.. Ve všední dny mezi Svátky to asi není nic moc. 26.12. bývá často věnováno návštěvám. Takže mi z toho vlastně vychází termín sobota 25.12.. Kdo by se pokusil připojit? Co se vrátit ke kořenům - start 6:00, konec následující den do 6:00?
A co stavět? Buď bych nechal na uvážení každého modeláře (vyjmul bych jednoduché kapličky nebo modely do rozsahu 1 listu vystřihovánky) nebo bychom mohli vybrat něco společného z letošní/loňské tvorby. Nabízejí se třeba:
O. Hejl - Radim - kaple Nejsvětějšího Vykupitele
vTOM - Kšinná - kostol sv.Kozmu a Damiána
vTOM - Štáflova chalupa - Havlíčkův Brod
vTOM - Kostel svatého Jakuba Staršího, Jakub - Církvice

Pište svoje názory, náměty, připomínky.
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: 24hodinovka 2022

Příspěvek od Nafe_CZ »

Minule jsem se účastnil, ale nedojel ....
to ale nevadí, já jsem určitě pro!
JanO
Příspěvky: 521
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Re: 24hodinovka 2022

Příspěvek od JanO »

Proti návratu ke kořenům nejsem a i výběr chaloupky od vTOM zní zajímavě. Uvidím, co Ježíšek přinese a jestli toho 25. budu mít čas :) .
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1058
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: 24hodinovka 2022

Příspěvek od rybak »

Souhlas, chaloupka je vážně pecka.
Konopka
Příspěvky: 169
Registrován: stř 18.2.2015 20:18

Re: 24hodinovka 2022

Příspěvek od Konopka »

Jestliže se akce má konat o vánocích, mohlo by to mít trochu slavnostnější rámec a proto bych moc loboval za opravdu mimořádnou stavbu a tou je bezesporu jeden z nejlépe dochovaných románských kostelů v Čechách s jedinečnou výzdobou venkovní fasády - sv. Jakub v Jakubu.
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: 24hodinovka 2022

Příspěvek od yvan »

I ke mně došly nějaké dotazy na toto téma, tak bych něco málo přidal.

Akce má kořeny skutečně poměrně hluboko, Ondra Hejl jako sponzor tehdejší akce oceňoval účastníky svými modely a z tehdejšího nadšení nebyl velký problém domluvit se na startovním čase a jednom dni. Postupně se termíny a časy víc a víc přizpůsobovaly účastníkům a ono ze začátku přímé vymezení se obrušovalo. Posledních pár let jsme došli do stavu, kdy se počet účastníků snižoval navzdory tomu, že se "pravidla" uvolňovala. Možná i ono uvolnění stojí za nižší účastí, možná už to není taková výzva, nevím.

Aby toho nebylo málo, Ondra letos sice pracoval na architektuře, ale valnou většinou na té 1:1, takže na modely až tolik energie nezbylo a tradiční novinky v předvánočním čase jednoduše nebyly. Proto by to muselo být něco staršího a je otázka, kolik nadšenců architektury a této akce už by mělo archivní kousky slepené a tudíž by se jim do toho opět nechtělo. Do třetice by byl určitě problém s termínem, protože svátky vychází velice nepříznivě a tak bych očekával další pokles účasti.

Zkrátka po užší debatě tradičně zainteresovaných jsme se dohodli, že tato akce ve své "oficiální" formě letos neproběhne. Dáme pauzu, příští rok zkusíme nějaké nápady na oživení a třeba se zase sejdeme v jeden den ráno nad Ondrovým baráčkem ;)

Což ale neznamená, že byste se neměli sejít o svátcích u stolů a lepit. Pokud se dáte dohromady, jenom dobře. Oživujte, propagujte, lepte, foťte, ukazujte a hlavně si to užijte.
Uživatelský avatar
Dalibor Zálešák
Příspěvky: 116
Registrován: pon 2.7.2012 12:22
Bydliště: Zlaté Hory

Re: 24hodinovka 2022

Příspěvek od Dalibor Zálešák »

Tak tedy dobrá, budeme očekávat návrat oficiální akce zase za rok :-)

Ale i tak, vložme se do neoficiálního ročníku a pojďme o Vánocích společně lepit. Udělejme z toho takovou Sváteční paralelku s volitelnými prvky tradiční 24hodinovky. Byl bych tedy pro, abychom uvolnili pravidla co do vybraného modelu. Ať si letos každý vybere, co uzná za vhodné, třeba i tu kapličku. Ať je to něco z mnou navržených modelů nebo klidně nějaký úplně jiný, od jakéhokoliv autora. Bude to aspoň pestré vlákno. Nazveme ho třeba "Vánoční paralelka". Můžeme z toho udělat akci na 25. i 26.12..
Kdo se bude chtít hecnout, může frčet podle pravidel 24hodinovky. Kdo se rozhodne pro tradiční formát akce, může odstartovat hned 25.12. od 00:00 nebo kdykoliv třeba do 26.12. 00:00, prvním příspěvkem by byla fotka vybraného modelu a aktuální čas. Následně tradiční reporty po max. 2. hodinnách. Kdo bude chtít lepit stejný model, můžeme se dohodnout mezi sebou a vybrat stejný. Ale nebudeme nikoho omezovat, když se bude chtít někdo přidat s jinou Vyškovánkou, Bartošovánkou, Hejlovánkou atd., nebudeme ho omezovat.
Kdo si bude jen tak chtít odpočinout od tradičního přejídání, může během těchto dvou dnů bez nějakých časových pravidel ve volných chvílích si odskočit k lepení a sem tam přihodit report. Nikomu neutrhneme hlavu, když se z tradičního "hec" formátu odpojí a po odpočinku stavbu dolepí po přestávce další den.
Prostě pohodová akce, kde kdo se bude chtít hecnout, může jet v tradičním formátu se společným modelem nebo modelem dle vlastního uvážení a nebo si jen tak zalepit mimo tradiční formát během těchto dvou dnů.

Jinak já bych byl buď pro sv. Jakuba nebo Štáflovu chalupu, podle toho co převáží. Nechme si týden do 2.12. a pak se můžeme dohodnout - ti, kteří budou chtít lepit společný model - abychom měli ještě dostatek času si model objednat.
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: 24hodinovka 2022

Příspěvek od Nafe_CZ »

Jsem pro.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: 24hodinovka 2022

Příspěvek od JakubSDK »

To zní dobře, asi si po dlouhé době slepím nějakou tu architekturu :)
Uživatelský avatar
JaKR
Příspěvky: 189
Registrován: sob 21.1.2012 10:15
Bydliště: Plzeň

Re: 24hodinovka 2022

Příspěvek od JaKR »

Rád se připojím, za sebe ideálně Kšinná.
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: 24hodinovka 2022

Příspěvek od AmatER »

Taky se přidám bez ohledu na oficialitu.
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: 24hodinovka 2022

Příspěvek od Jenda B. »

Také bych se letos připojil, pokud to vyjde. A za mě Štáflovu chaloupku...... ;)
Toptop
Příspěvky: 380
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: 24hodinovka 2022

Příspěvek od Toptop »

I letos bych se pravděpodobně přidal, dovolí-li to program (a manželka) . Docela se mi líbí i návrat k jednotnému termínu. I když to je na jednu stranu limitující, na druhou stranu se mi vždy líbila ta myšlenka společného lepení, možnost srovnání postupu, a to včetně překonávání překážek v podobě plánovaných i neplánovaných rodinných návštěv apod.

Pokud jde o výběr modelu, přišla mi myšlenka lidové architektury po dlouhé řadě kostelíků a kapliček jako zajímavá změna. Takže za mě Štáflova chalupa.
Uživatelský avatar
Dalibor Zálešák
Příspěvky: 116
Registrován: pon 2.7.2012 12:22
Bydliště: Zlaté Hory

Re: 24hodinovka 2022

Příspěvek od Dalibor Zálešák »

Prošel jsem dosavadní příspěvky a nejvíce se Vás vyslovilo pro společné lepení Štáflovy chalupy. Takže neváhejte, pořizujte a těšme se na 25.12.. Start dle vlastního uvážení během 25.12., úvodní příspěvek s fotkou modelu a časomíry. Průběžný report alespoň po dvou hodinách a úspěšné dokončení s titulem úspěšného absolventa do 24 hodin od úvodního snímku. V případě náhlých nehod (přípitek s příliš mnoho návštěvami, příliš mnoho přípitků s jednou návštěvou, žlučníková kolika apod....) a z toho plynoucí nemožnosti termín stihnout, bude udělen status DNF, ale ponecháme možnost dolepení a prezentace následující den (dny, týdny...).
Komu chaloupka nevyhovuje, může se zúčastnit s modelem podle svého výběru ve "výkonostním" formátu nebo si v klidu zapatlat během dvou svátků vánočních (a následujících dnů, týdnů...) bez ohledu na termín 24 hodin. Úderem půlnoční vytvořím vlákno paralelky pro ty, kteří budou chtít odstartovat hned "zčerstva", ale předpokládám, že s většinou se potkáme až 25.12. po snídani. Takže těším se na shledanou u letošního vánočního lepení!
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: 24hodinovka 2022

Příspěvek od Nafe_CZ »

Já už teda pořídíl Kšinnou , tak se zůčastním s tímhle modelem, ale to určitě nevadi.
Budu se taky těšit 25.12.
Odpovědět

Zpět na „Architektura / Architecture“