24hodinovka 2020 - prezentace

Modely soutěžní kategorie MA a VA

Moderátor: Aki

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 720
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: 24hodinovka 2020 - prezentace

Příspěvek od Jirka Z. »

19:00, 11 hodin 45 minut

Poslední minuty moc nového nepřinesly, protože jsem víc času trávil různě po bytě spíše než u lepícího stolu. A s ohledem na nutný večerní program (koupání dorostu, večeře atd.) jsem se rozhodl po vzoru Le Man k zajetí do boxu a vystřídání pilota. Já se k večernímu / nočnímu pokračování vrátím doufám nejpozději v deset... Jinak dokončeny alespoň přední pilíře a dál se prasím s věžičkou.
Obrázek
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: 24hodinovka 2020 - prezentace

Příspěvek od AmatER »

Krize překonána panákem rumu, ale stejně mi to moc nejede. Opěráků jsem se celkem bál, ale kupodivu sedly celkem slušně.
Obrázek

Základ věžičky:
Obrázek

Pevně usazeno na základně a pod střechou.
Obrázek
JanO
Příspěvky: 521
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Re: 24hodinovka 2020 - prezentace

Příspěvek od JanO »

Na úkor pravidelných reportů jsem se zakousl do dokončení.

20: 45 HOTOVO

"Jen" dokončit schodiště a stříšku nad vchodem byla hrozná dřina, zvlášť se stříškou byla piplačka. S ní jsem měl začít :lol: .
Obrázek

Teď ještě vyřezat křížek, doladit retuš a na podložku, ale na to už nemám sílu. Ale zkusím model "učesat" ještě letos 8-) .

Čas jsem přesně nepočítal, ale takových 12 hodin si to vzalo.
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: 24hodinovka 2020 - prezentace

Příspěvek od AmatER »

Už vidím konec. Ale z těchhle dvou dílů jsem měl fakt strach, skoro to nemá chlopně a každá nepřesnost bude vidět. Naštěstí to dopadlo celkem přijatelně.
Obrázek

Schody jsou bytelně vykartonovány.
Obrázek Obrázek

A největší masakr modelu - tyhle dvě patky ke stříšce.
Obrázek

Stříška je fakt šichta, obzvlášť když zvolíte blbej postup. Ale naštěstí většina chyb se na první pohled schová.
Obrázek

Tak teď už jenom sloupky a dodělat věžičku, to by nemělo znamenat žádný zásadní zákys.
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 720
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: 24hodinovka 2020 - prezentace

Příspěvek od Jirka Z. »

22:15, 15 hodin

Tak jsem zpět na trati. Nově jsem zvádl akorát povystříhat a zaretušovat dílky pro věžičku.
Obrázek
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: 24hodinovka 2020 - prezentace

Příspěvek od AmatER »

Tak sloupky taky takňák dodělány. Sice to někam letí (hlavně hlavice toho levého), ale při pohledu z větší dálky se to ztratí :lol:
Obrázek

A pak už jenom špička věže, na špičku věže křížek...
Obrázek Obrázek Obrázek
...a je to.

Bez brejlí a ze dvou metrů to vypadá fakt dobře. Ještě budu dodělávat terének, k tomu si ale musím přivézt z pražského kutlochu několik posypů, které v Marienbadu nemám.
Uživatelský avatar
JaKR
Příspěvky: 189
Registrován: sob 21.1.2012 10:15
Bydliště: Plzeň

Re: 24hodinovka 2020 - prezentace

Příspěvek od JaKR »

Přeci jen hlásím HOTOVO.

Začátek 25.12. v 19:30 - konec 27.12. těsně před 23. hodinou = 51,5 hodiny (z toho samotné lepení odhaduji tak na 17 hodin)
Vzhledem k rodinným povinnostem, jsem rád, že jsem to vůbec dokončil (tedy až na křížek).

Omlouvám se, že dnes jsem nereportoval průběžně, ale byl jsem rád, že vůbec při návštěvě zvládám alespoň lepit a ve finále jsem měl obavy, abych to stihl před půlnocí, což se nakonec povedlo.

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 720
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: 24hodinovka 2020 - prezentace

Příspěvek od Jirka Z. »

23:15, 16 hodin

Věžička skoro hotova. Spodní část věžičky sedla bez větších problémů, o to víc mě štve zmršená střecha...
Obrázek
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 720
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: 24hodinovka 2020 - prezentace

Příspěvek od Jirka Z. »

0:15, 17 hodin

Dokončena věžička a schodiště. Dále se pustím do pilířů a doufám i zastřešení.
Obrázek
Michael M
Příspěvky: 1
Registrován: ned 27.12.2020 22:37

Re: 24hodinovka 2020 - prezentace

Příspěvek od Michael M »

Přidal jsem se také k této 24 hodinové stavbě kapličky. Bohužel jsem to nestihl v čase 24 hodin :D Čas a den začátku stavby 15:40, 26.12.2020.
Dokončení 27.12. čas 21:40. Přidávám nějaké fotky. Také vám přeji kolegové modeláři krásné svátky vánoční. Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek[/img]
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 720
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: 24hodinovka 2020 - prezentace

Příspěvek od Jirka Z. »

1:15, 18 hodin

Shrnul bych to jednoduše - domy v modelové podobě prostě nejsou moje specializace a podle toho to i vypadá... V následující hodině mám v plánu zase nějaké mimomodelářské činnosti, tak uvidíme, kolik toho zvládnu polepit.
Obrázek
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 720
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: 24hodinovka 2020 - prezentace

Příspěvek od Jirka Z. »

2:15, 19 hodin

Dolepeny takřka všechny detaily na zadní část objektu. Chybí už jen stříška a atiky.
Obrázek
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 720
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: 24hodinovka 2020 - prezentace

Příspěvek od Jirka Z. »

3:15, 20 hodin

Práce na spoustě drobotě u stříšky a na atikách. Sice to moc nepřibývá, ale hlavní je, že ubývá nezpracovaných dílků...
Obrázek
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 720
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: 24hodinovka 2020 - prezentace

Příspěvek od Jirka Z. »

5:00, 21 hodin 45 minut

a mám konečně HOTOVO.

Stavba bez větších problémů, jenom tedy u velkých ploch mi dával dost zabrat použitý papír. Malé dílky naprosto v pohodě. Uvidím, jak bude kaple vypadat za světla, ale celkově jsem asi spokojen. Hlavní je, že i přes moje naprosto tragické tempo se mi podařilo dokončit (tedy až na křížek na věžičce, který budu dělat podle fotek). A teď se s radostí vydám do peřin. Přes den možná zkusím přihodit i nějaké smysluplné fotky celku.
Obrázek

Děkuji za tuto krásnou tradiční akci a doufám, že v příštím roce se mi také podaří zapojit.

Jirka Z.
Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 377
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Re: 24hodinovka 2020 - prezentace

Příspěvek od St. Louis »

Ahoj všichni. :-)

Kapličku jsem sice ve 24-hodinovém limitu nestihl dodělat, ale druhý den jsem ji přece jen dokončil.

Byť to vypadalo, že už mi toho tolik nechybí (Podezdívky a opěrné sloupy stříšky, se všemi těmi prťavými dílečky.), přesto mi to i tak trvalo ještě pár hodin. (Vůbec nechápu, jak můžete být někteří tak rychlí. :-D)

Obrázek

Myslím, že výběr letošního modelu byl opravdu výborný. Kaplička je to moc pěkná.

Gratuluji všem, kteří si stavbu užili. Ať ji stihli nebo nestihli.

Snad bude vše příznivě nastaveno k účasti i v příštím roce.

Díky.
Mějte se krásně. Ahoj.
Odpovědět

Zpět na „Architektura / Architecture“