24- hodinovka prezentace.

Modely soutěžní kategorie MA a VA

Moderátor: Aki

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: 24- hodinovka prezentace.

Příspěvek od Vojta Č. »

Tak definitivně prohlašuju za hotové. Je pravda, že už jsem zažil i lepší světlo než 27. prosince v půl druhé ráno :D Nicméně jsem se sám příjemně překvapil, protože se mi zdá, že to snese i něco jako makro fotku. Uvidíme ráno :D

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Pánové (i přihlížející dámy, jsou-li), bylo mi ctí se s vámi účastnit téhle ptákoviny. Všem, autorem počínaje a účastníky konče, přeju hezký mezisvátky a krok do nového roku tou správnou končetinou!
Uživatelský avatar
poil532
Příspěvky: 62
Registrován: pon 2.1.2017 14:36

Re: 24- hodinovka prezentace.

Příspěvek od poil532 »

Zdravím
Tak původně jsem myslel, že se ani nezůčastním, páč jsem nestihl udělat kopii ve správném měřítku.
Pak se mi to rozleželo a střihl jsem do originálu. 10 výročí jsem vynechat nemohl.
Obrázek
Ranní ptáče. :-) Čas 12:45 261218

Obrázek
Něco zbylo. Použita jiná technologie nízkého reliéfu.

Obrázek
Chvilka deprese. Překonána.

Obrázek
A takhle to dopadlo. Nic extra, ale je to komplet. Cca 01:00 271218
Lepení a několik dalších aktivit asi ve 12 hodinách.
Jo a děkuji autorovi a přeji ,krom jiného, i hodně tvůrčích sil.
Uživatelský avatar
lmar2201
Příspěvky: 80
Registrován: sob 7.4.2012 10:29
Bydliště: Plzeň

Re: 24- hodinovka prezentace.

Příspěvek od lmar2201 »

3:48 Postavené stěny kostela.
Obrázek

Věren své tradici, v tomto místě akci vzdávám, musím jít spát, pěkný kostelík dokončím někdy jindy.
Gratuluju všem, kteří úspěšně dokončili, a věřím, že i ti, kdo to nedotáhli do konce, si to užili.
Toptop
Příspěvky: 380
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: 24- hodinovka prezentace.

Příspěvek od Toptop »

Původní plán byl dokončit model po hokeji. Ale to se nepovedlo... Takže vstávání jako do práce a dokončení.

Aktuální stav:
Obrázek
Toptop
Příspěvky: 380
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: 24- hodinovka prezentace.

Příspěvek od Toptop »

Tak nakonec půl hodiny před vypršením limitu mohu ohlásit HOTOVO.

Model nebyl tak jednoduchý jak se na první pohled tvářil a já jsem vyhlášený modelářský šnek. Takže nakonec jsem hrozně rád, že jsem to ubojoval. Jen nechápavě smekám před rychlejšími kolegy...

Každopádně díky všem za parádní akci a gratulace těm, kteří dojeli do cíle.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: 24- hodinovka prezentace.

Příspěvek od Aki »

Aki opět do cíle nedorazil, anžto návštěna u tchyně se protáhla na 8 hodin. A vzhledem k tomu, že jsem startoval až v 10 a dneska vstával do práce, musel bych nasadit vražedný tempo na úkor kvality, což se mi moc nechtělo. Takže jsem aspoň asi 10 minut koukal na sanktusník a přemejšlel, jestli se to dá v rozumný kvalitě vyřezat. Tož se pochlubím aspoň jednou fotkou... Vrchní stříška je posazená zatím jen nasucho, nechal jsem na tom asi 2 hodiny, ale nevypadá to úplně zle... :)
Nevíte někdo, jestli je unvitř zvon? nikde na gůglu jsem to nenašel...

Obrázek
Uživatelský avatar
PeGo
Příspěvky: 143
Registrován: pát 20.1.2012 22:25

Re: 24- hodinovka prezentace.

Příspěvek od PeGo »

Zvon z kostolika, hmm ale kde je umiestnený?
http://www.schnablova.net/Ceske%20pamat ... habry.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázek
Naposledy upravil(a) PeGo dne čtv 27.12.2018 10:43, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: 24- hodinovka prezentace.

Příspěvek od Aki »

Počkej, ten ale určitě není v tom sanktusníku :)
Uživatelský avatar
FreeVoj
Příspěvky: 264
Registrován: ned 22.1.2012 15:18
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: 24- hodinovka prezentace.

Příspěvek od FreeVoj »

ehm... ten zvon bude asi v te zvonici drevene, co stoji vedle kostela... :D
jinak jsem si rikal, zda nekdo bude sanktusnik vyrezavat. klobouk dolu, ja jsem se neodvazil...
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: 24- hodinovka prezentace.

Příspěvek od Aki »

Vyřezání až takovej problém nebyl, horší je udržet to potom v použitelným stavu... :D Trochu jsem to zpevnil tím, že jsem na vnitřní strany naplácal několik vyrstev barvy. V Corelu jsem si nakreslil 2 8-úhelníky - jeden přijde na podlahu a druhej s nakreslenýma prkýnkama na strop. Fungujou jednak jako výztuhy a druhak zakrejou místa, který jsou potřeba zakrejt. :)
Uživatelský avatar
PeGo
Příspěvky: 143
Registrován: pát 20.1.2012 22:25

Re: 24- hodinovka prezentace.

Příspěvek od PeGo »

Vyrezával napr. michal86.
Inak super nápad pre Ondreja čo tak vyrobiť tú drevenú stavbičku, asi zvoničku. Čo Ondro, ideš do toho? ;) Ono to asi tak bude, že ten zvon je umiestnený vedľa kostola. Aki nemusíš robiť zvon :D
myslivecJJ
Příspěvky: 27
Registrován: pon 23.12.2013 18:55

Re: 24- hodinovka prezentace.

Příspěvek od myslivecJJ »

Hlemýždím tempem jsem nakonec model dokončil. Limit jsem přetáhl o dvě a půl hodiny. Jinak při dolepení nenastaly žádné větší komplikace. Možná jsem trochu podcenil sanktusník. Křížek jsem vyrobil plastický
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Přestože jsem nestihl, tak to stálo za to. Model se lepil velice dobře. Bohužel jsem tam udělal několik chyb. Ještě jednou gratuluji všem, kteří dolepili v časovém limitu.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: 24- hodinovka prezentace.

Příspěvek od Aki »

Copak zvon, ale ty křížky, ty jsou taky pěkně opruzný... :D Ondra si to do šmikajdy zjednodušil, já se je snažím dělat vždycky co nejpodobnější a tady to je teda dílo... :D
Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 378
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Re: 24- hodinovka prezentace.

Příspěvek od St. Louis »

Při věnování vlastní stavby jsem vždy příspěvky od ostatních spolustavitelů jen tak proletěl, orientačně, jak to jde jim a jak mě. A raději se věnoval vlastní práci, neboť žádny rychlík nejsem.
Tak až teď, když si toto téma projíždím zpětně. Tak zírám a dost mě pobavila ta Toptop-ova noha na stole. :-) Takhle obratný teda nejsem. :-)
A AmatER-ovo lepení v autobuse - to smekám :-) (Já si celou dobu říkal, co to tam má na těch fotkách za obrazovku, ale blíže jsem to neřešil...) a teď nad tím jen žasnu. :-)

Já musím říct, že jsem toho měl kolem půlnoci už dost, dost a dost. Mám pocit, že z těch tří ročníků, kterých jsem se účastnil, mi dal tenhle nejvíc zabrat. A přitom jsem ho zvládl o pár hodin rychleji, než dřívější 24h. Čekal jsem a připadal mi model v placaté formě jednodušší, než se ukázalo. Ale nějak se to zvládlo.

Všem se kostelíky moc povedly a snad si to zase v příštím roce zopáknem. :-) Ahoj a Díky za tuto akci.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: 24- hodinovka prezentace.

Příspěvek od JakubSDK »

Hezký večer přátelé,

dovolím si zde přidat ještě pár úplně posledních obrázků, kde je již doplněna krajinka okolo kostelíku...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Tak zatím ahoj Jakub.
Odpovědět

Zpět na „Architektura / Architecture“