24 hodinovka - 7. ročník - výběr termínu a modelu

Modely soutěžní kategorie MA a VA

Moderátor: Aki

Odpovědět

Termín a výběr stavby

Anketa končí za čtv 19.11.2015 19:32

25. - 26. 12.
1
3%
26. - 27. 12.
12
32%
Okusa
7
19%
Kamioka
1
3%
Takada
2
5%
Chasuyama
3
8%
Lobkovice
2
5%
Kojetice
9
24%
 
Celkem hlasů: 37

yvan
Příspěvky: 972
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

24 hodinovka - 7. ročník - výběr termínu a modelu

Příspěvek od yvan »

Blíží se nám co? Přesně tak, takže tradiční 24 hodinovka bude opět součástí sváteční pohody, pro všechny zájemce o aktivní i pasivní účast. Zkouška schopností, ve které není důležité mít to co nejrychlej, ale mít to kvalitně a včas. Hlasování se opět týká termínu i modelu.

Situace kolem termínu není letos zdaleka tak veselá, jako loni. Pohled do kalendáře nabízí v podstatě jenom dvě rozumné varianty. Ale tak alespoň není potřeba moc přemýšlet.

:arrow: 25. 12. 2015 - 6:00 (konec do 26. 12. 2015 - 6:00)
:arrow: 26. 12. 2015 - 6:00 (konec do 27. 12. 2015 - 6:00)

Znovu platí, že čas startu je pouze oficiální start tady na fóru. Kdokoli může začít později a později skončit, papoušek může být ve stresu i letos, což by bylo mrzuté. Hlavní je začít ve zvolený den (tedy nejpozději 23:59 25. 12., respektive 23:59 26. 12.).


Situace kolem modelu je poučením z let předchozích. Takže snad konečně něco, co většina nelepila. Pouze ty nejaktuálnější novinky.

:arrow: Okusa - ten malý japonský
:arrow: Kamioka - ten malý japonský
:arrow: Takada - ten malý japonský
:arrow: Chasuyama - ten malý japonský

Obrázek

:arrow: Lobkovice - ten kostelík

Obrázek

:arrow: Kojetice - ten kostelík, co teprve vyjde

Obrázek

Hlasování bude brzy. Opět jako minule. Každý má dva hlasy a několik variant.

:arrow: Můžete jedním hlasem zvolit preferovaný termín a druhým preferovanou stavbu.
:arrow: Pokud vám nezáleží na termínu, můžete oběma hlasy hlasovat pro dvě preferované stavby.
:arrow: Můžete klidně jeden hlas nepoužít a hlasovat jen pro termín nebo jen pro jednu stavbu.

Nemůžete hlasovat dvakrát pro stejnou možnost. Svoje hlasy nemůžete v průběhu hlasování změnit. Pokud vám vyhovují oba termíny, nehlasujte. Pokud vám vyhovují všechny modely, nehlasujte. Pokud se akce plánovaně nezúčastníte, nekažte to ostatním.


Obě hlasování skončí 19. listopadu, tedy před soutěží v Neratovicích, kde bude už v prodeji Kojetický kostel a samozřejmě i ty ostatní varianty. K dokumentaci pouze připomenutí, první fotka bude s obálkou, nerozstříhanými listy modelu a, pokud najdete, hodiny neuškodí. Předmět letoška bude zase nad ránem.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: 24 hodinovka - 7. ročník - výběr termínu a modelu

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

no, tak to je paráda, už teď se nemohu dočkat :)

A Kostel sv. Víta je pro mne jasná volba, krásný kousek a palec nahoru ;)

Jakub.
yvan
Příspěvky: 972
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: 24 hodinovka - 7. ročník - výběr termínu a modelu

Příspěvek od yvan »

Jak dopadlo hlasování asi všichni vidíte. Zvítězil tedy termín

:arrow: 26. 12. 2015 - 6:00 (konec do 27. 12. 2015 - 6:00),

tedy víkendovka. Vybraným modelem je

:arrow: Kojetice - ten kostelík, co vyšel teprve v Neratovicích.

Co v úvodním příspěvku nepadlo a zaznít by možná pro upřesnění mělo. Měl sem na to téma nějaké dotazy v Neratovicích.

Úvodní fotka v threadu prezentace určuje startovací čas každého účastníka. Jednoduše - probudím se, nakrmím psa (případně nakrmím kočku, která mě vzbudí a pak se probudím), nakrmím sebe, sednu ke stolu, podívám se na fórum, zjistím, co bude letos za identifikační předmět, najdu ho, vytáhnu model, budíka, celé vyfotím, nahraju do galerie, hodím sem a jdu do toho říznout.

Další fotka následuje tak nějak s citem určeným odstupem. Bývá zvykem fotit postup co hodinu +- pár minut. Není nutné zahazovat pinzety v půlce okýnka, aby to bylo cvaknuté na sekundu přesně. Jak to vyjde. Dvě hodiny jsou ale už až dost, taková krajní hranice. Radši nafotit za hodinu, než čekat dvě, než "toho bude víc". Výjimkou je situace, že delší dobu nelepíte (druhá snídaně, první svačina, první oběd, druhý oběd, návštěva pratetičky a podobně). Nemá smysl fotit v jedenáct stav, odejít na řízek a po návratu ve dvanáct fotit znovu to samé.

I prezentace se nějakou měrou podepisuje na hodnocení, tak to zkuste tak, ať je z toho něco poznat.

Průběh akce je velmi volný, je to jenom zábava. Tak si ten sešitek prostudujte a za 34 dní o thread výše na shledanou.
Uživatelský avatar
katondre
Příspěvky: 104
Registrován: ned 22.1.2012 19:41
Bydliště: Hlušice

Re: 24 hodinovka - 7. ročník - výběr termínu a modelu

Příspěvek od katondre »

Tak vse je ok, takze se na zitrek chystam. Mam po navstevach, takze me bude rusit max ty obcerstvovaci pauzy :-) uz se tesim. Snad tu dotycnou vec navic budu mit doma. Skalpel moc nereze, ale rezavy jeste neni :-D fakt lepim po roce, jsem to ale ostuda, ale o to vic se tesim :-) zitra se tesim
Uživatelský avatar
Luisa
Příspěvky: 149
Registrován: úte 24.1.2012 21:43
Bydliště: Ostrava!!!

Re: 24 hodinovka - 7. ročník - výběr termínu a modelu

Příspěvek od Luisa »

Ahoj, pokud jste fb zdatní, můžeme online kecat ve skupince:

https://www.facebook.com/groups/755830741217460/" onclick="window.open(this.href);return false;

Těším se, ať Vám to lepí :lol:
yvan
Příspěvky: 972
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: 24 hodinovka - 7. ročník - výběr termínu a modelu

Příspěvek od yvan »

Víte co, pro mě za mě si blbněte s facebookem, ale upozorňuju, že nic, co nebude tady, nebude akceptováno jako účast. Jede a hodnotí se podle fóra. Sami si zvažte, kolik času vám sežere komunikace a jak se to podepíše na vaší produktivitě. Buďte si pro mě za mě všichni hyper sociální, ale pak se nedivte, že máte slepený houby.

A ještě doplním jednu důležitou věc. Nelinkujte sem fotky z facebooku. FB je snad už dostatečně známý tím, co s fotkama dělá a silně si tím degradujete jejich kvalitu. Primární účel fotek je, aby na nich bylo něco vidět. Když fotíte rozměrnější stůl a chcete detaily, nebude to stát za nic.
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: 24 hodinovka - 7. ročník - výběr termínu a modelu

Příspěvek od pahejl69 »

Ahoj kamarádi ;)
Vzhledem k tomu že jsem vás v předešlých letech zasypal vždy hromadou modelů :lol: pro letošek tedy má nabídka - ten kdo bude vybrán za vítěze se se mnou spojí a já mu dodám modely z mé produkce které mu chybí ;) Když by se stalo že by se jednalo o vyprodaný či nevydaný tak jej doma kvalitně natisknu, myslím tím všechny baráky- RSC- Attimon.
Takže přeju všem pevnou ruku a spoustu času ahoj Ondra.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: 24 hodinovka - 7. ročník - výběr termínu a modelu

Příspěvek od Vojta Č. »

yvan píše:Víte co, pro mě za mě si blbněte s facebookem, ale upozorňuju, že nic, co nebude tady, nebude akceptováno jako účast. Jede a hodnotí se podle fóra. Sami si zvažte, kolik času vám sežere komunikace a jak se to podepíše na vaší produktivitě. Buďte si pro mě za mě všichni hyper sociální, ale pak se nedivte, že máte slepený houby.

A ještě doplním jednu důležitou věc. Nelinkujte sem fotky z facebooku. FB je snad už dostatečně známý tím, co s fotkama dělá a silně si tím degradujete jejich kvalitu. Primární účel fotek je, aby na nich bylo něco vidět. Když fotíte rozměrnější stůl a chcete detaily, nebude to stát za nic.
Yvane, tak nějak aby ses nepo... to. Fakt, takhle poránu.
yvan
Příspěvky: 972
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: 24 hodinovka - 7. ročník - výběr termínu a modelu

Příspěvek od yvan »

No sory Vojto, ale měl by sis přečíst vlastní podpis. Nic ofenzivního na tom nevidím, to sis asi domyslel.

V první řadě mi jde o to, že jestli mám pak něco s Ondrou vybírat, tak už se vidím, jak kličkuju mezi fórem a facebookem, hledám který nick patří ke kterému jménu a srovnávám zmenšované fotky s fotkama těch, kteří si dali tu práci udělat přehlednou a kvalitní galerii tady. I když máš pravdu, fakt jsem po ránu málem ***kroť se ve výrazech!***, když sem zjistil, že je k tomu na facebooku skupina. Jeden to nepochopí, začne to sypat tam a už máme lavinový efekt.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: 24 hodinovka - 7. ročník - výběr termínu a modelu

Příspěvek od Vojta Č. »

Ale jo, měl jsem napočítat do deseti, než jsem to odeslal, mrzí mě to a omlouvám se. Ten pocit byl spíš, že poránu otevřu téma s informacema co a jak a je tam tvoje vymrzování na Facebook, pak otevřu téma se stavbou a je tam tvoje vymrzování na Facebook, tak mě napadlo, že jsi snad dost mladej na to, abys byl takhle prudnej... Takže ještě jednou omluva a jdu konečně vyřezat nějakej kus kostela. Tato noc nebude krátká.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: 24 hodinovka - 7. ročník - výběr termínu a modelu

Příspěvek od Aki »

hele, yvane, Luisa vytvořila na tom FB jen tak pokec skupinku, která měla sloužit k rozptýlení při lepení, aby se tady zbytečně nezasvinilo vlákno. myslím, že tím rozhodně nechtěla dělat nějakou konkurenci, nebo nabádat k linkům na fotky z FB. nikoho k ničemu nenutila :)
Odpovědět

Zpět na „Architektura / Architecture“