Architektonicky material

Modely soutěžní kategorie MA a VA

Moderátor: Aki

Odpovědět
maniak727
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 16.1.2014 8:54

Architektonicky material

Příspěvek od maniak727 »

http://www.promodely.cz" onclick="window.open(this.href);return false; - o nicem jinem zatim nevim a maj tu temer vse...
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Architektonicky material

Příspěvek od Vojta Č. »

Teď nedávno to tu prolítlo...
Na druhou stranu, kolik takových obchodů by podle tebe _mělo_ být, aby se uživily ;)
A vítej, doufám, že další příspěvek bude se stavbou modelu a ne s reklamou...
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Architektonicky material

Příspěvek od JoskaM »

No já se ho zastanu, mě tam velmi zaujaly figurky za cca 5-7kč, pro oživení jako dělané!
už mám poptáno, pak se pochlubím
Tomáš 10
Příspěvky: 79
Registrován: pon 30.1.2012 18:24

Re: Architektonicky material

Příspěvek od Tomáš 10 »

To by mne zajímalo,
celé je to tak nejasné - obrázek a co dál ?

6kč je jedna figurka ? která ? všechny ?
maniak727
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 16.1.2014 8:54

Re: Architektonicky material

Příspěvek od maniak727 »

ja si je kupoval a nevim co je na tom nejasneho? kupoval jsem si asi 30 figurek 3D 1:100 do modelu a v poradku, nechapu otazku "ktera, vsechny?", koupil jsem si jich 30, je tam asi 8 ruznych druhu + i nejake sedici a do modelu super... mimochodem 6,-/ks znamena (logicky) ze stoji 6,- jedna a ne vsechny ktere bych si chtel koupit...
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 720
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Architektonicky material

Příspěvek od Jirka Z. »

Obchod mi zase až tak zajímavý nepřijde, ale to je věc názoru. Podle mého názoru má ale spoustu ALE. A to první je asi i nejzásadnější. Ano, je to obchod pro modely. Ale mělo by se doplnit - pro architektonické modely, čemuž je samozřejmě naprosto poplatný sortiment (a i místo a otevírací doba prodejny...). A to jak měřítky, tak kvalitou zpracování, tak i "jednoduchostí" provedení. U architektonického modelu je okolí jenom dokreslením vlivu na širší vztahy, takže je jedno, jestli před domem bude stát 50 bílých figurek ve stejné póze. A stromy budou jenom kuličky polystyrenu napíchané na špejle. Ale do modelářské krajiny si to moc představit neumím... Ale jo. Třeba pro někoho ten obchod má vše o čem kdy snil, já bych si tam ale nevybral naprosto nic (i balsu mají za víc obolů než některé kamenné prodejny...). To si raději trochu připlatím a pořídím pořádný modelářský materiál z nějaké vláčkařské prodejny nebo e-shopu...
maniak727
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 16.1.2014 8:54

Re: Architektonicky material

Příspěvek od maniak727 »

dobry den, jakozto tvurce tohoto tematu si za nej pripadam trosku zodpovedny a proto bych se vas rad jeste poptal ;) ano, pri prvnim pohledu neni nikde upresnene ze se jedna o architektonicke modely, je to az v popisu stranky, ovsem ze sortimentu je to ihned jasne. to nejzsasadnejsi "ale" je pro me to, ze u nas jiny obchod pro architekty (kterych je tu spolu se studenty architektury desitky tisic) podobny obchod neni, nebo jsem na nej alespon nenarazil, vite o nejakem? jsem sice student cvut a jsem tam denne, ovsem objednavku je mozne si vyzvednout kdykoliv, ja si ji vyzvedaval napriklad v sobotu a neznam dostupnejsi misto v praze nez dejvice :) spis bych se rad zeptal jak jste to myslel "kvalitou zpracovani a jednoduchosti provedeni"? v baleni figurek 3D 1:100 bylo asi 12 ruznych figurek, pote se jiz opakovaly, ovsem dat do architektonickeho modelu barevnou nehezky zpracovanou "vlackarskou" figurku, ktere navic v rozumnych meritkach neprodavaji, tak me okamzite od zkousky s modelem vyhodi nebo by investor za model nezaplatil ani korunu. a jen posledni dotaz, kde kupujete balsu? v praze sem nalezl balsu v techto rozmerech (potrebujeme co nejsirsi, min 10cm) jen drazsi??
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 720
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Architektonicky material

Příspěvek od Jirka Z. »

Já mám ČVUT také za sebou, akorát nejsem architekt, ale technik. Takže problematiku doplňků na architektonické modely znám jen okrajově. Vezmeme to po bodech:
:arrow: Kvalita zpracování a jednoduchost provedení... Jak jsem to myslel? Jednoduše... Fotka figurek hodně splývá, ale na fotce aut jsou krásně vidět přelitky, oštěpy a celkově jednoduchost provedení forem. Proč? Protože na kvalitě nikterak nezáleží, hlavní, o co jde, je model stavby... Tady jsme na fóru papírových modelů, nikoli architektonickém. Takže se snažím najít přínos pro papírové modelářství. Ale jo, třeba si časem pár figurek koupím, zkusím je zbrousit a nabarvit. A pak třeba budou použitelné i jako doplněk pro papírové modely.
:arrow: Kdy jste naposledy viděl vláčkařské figurky? Alespoň ty, co používám já, bych za nehezky zpracované nepovažoval. Ale samozřejmě je to vykoupeno i jejich cenou (za 6 Kč kus opravdu nejsou). A tady se dostáváme k dalšímu bodu - měřítko. Naprosto poplatné účelu, tedy stavařině. Ale ano, i tady ano... Třísetiny a dvousetiny k polským lodím, stopadesátiny k Mistrovým i dalším domečkům, setiny pro Miniboxy... Akorát té práce, co s tím bude... Páč třeba u těch lodí, kde se dnes zpracovává každý sebemenší detail, budou bílé figurky takříkajíc pěst na oko... A ve spoustě běžných modelářských měřítek neexistují.
:arrow: Balsa. Osobně ji kupuji k podlepování v tloušťkách do 3mm. Kupuji ji u Pecky a rozhodně v těchto tloušťák neplatím více než je ve Vámi propagovaném obchodě. A jestli si dobře pamatuji, tak tloušťku 1mm jsem nedávno určitě kupoval i za méně jak 30,- Kč... Jak je to s většími tloušťkami nevím, pro ně nemám uplatnění.
:arrow: A poslední bod - takový trochu rybářský... Ta ryba byla táááááákhle velká. Tedy desítky tisíc architektů neustále sledují skladovou dostupnost těchto doplňků na Vámi propagovaných stránkách, jsem chtěl říct... Třeba tomu tak je, nevím... Nechci Vám brát iluze, ale osobně mám pocit, že s architektonickým modelem se mimo školu moc nesetkáte. U nás ve společnosti probíhá během roku vždy několik architektonických soutěží na nové projekty a nepamatuji si, že by kdy kdo jako prezentaci své práce přinesl architektonický model... Jsme v době, kdy prim hrají počítačové animace a vizualizace... To, co svede pár kvalitně udělaných obrázků vizualizace totiž nikdy nebudete na modelu schopen udělat. Takže jeden obchod s tímto materiálem na škole, kde se většina prodaného materiálu i spotřebuje je až až...

Podle mě je ale tohle trochu zbytečné tlachání... Takže téma ze své strany považuji za vysvětlené. A doufám, že Vy nám tady kromě reklamy (jinak se tomuto vláknu, kde jsou všechny Vaše příspěvky ani říct nedá) předvedete také stavbu nějakých papírových modelů...

Jirka Z.
talien
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 26.1.2012 22:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Architektonicky material

Příspěvek od talien »

Já bez ohledu na tu trochu vzrušenou diskusi výše děkuji autorovi, že sem ten link na obchod dal. Doteď jsem na tenhle obchod (tedy informaci o něm) nikde nenarazil a pomohl mi vyřešit problém se sháněním styroporu. Nechtělo se mi kupovat celé balení po 10 a více kusech v podlahářském rozměru panelů a tady je přeci jen rozměr trochu rozumnější a desky se dají kupovat po jedné. Hurá! :-)
Za mých studií tenhle obchod bohužel ještě neexistoval... stejně jako celá budova :-)
stiro
Příspěvky: 3
Registrován: úte 17.11.2015 22:23

Re: Architektonicky material

Příspěvek od stiro »

Ak môžem tak ja ešte nakupujem na:

http://www.artol.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Architektura / Architecture“